.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

سرخجه در کودکان و مخملک

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » سرخجه در کودکان و مخملک

سرخجه در کودکان معمولا دوازده تا بیست و یک روز بعد از ابتلا ادامه پیدا می کند . معمولا لازم نیست کودک در رخت خواب بماند . اگر زنان باردار در سه ماهه اول حاملگی به این بیماری مبتلا شوند ، احتمال ابتلای جنین به آن زیاد است و باید بلافاصله با پزشک مشورت کرد ، زیرا عوارض سرخجه در کودکان برای جنین خطرناک است .

سرخجه در کودکان

نام دیگر سرخجه در کودکان  ، سرخک آلمانی است . لکه های آن بسیار شبیه سرخک واقعی است ، ولی این دو بیماری ربطی به هم ندارند . در سرخجه در کودکان سرماخوردگی ، آبریزش بینی یا سرفه مشاهده نمی شود ، ولی گلوی کودک ممکن است کمی سرخ شود . تب او معمولا پایین است و حتی ممکن است کودک احساس بیماری هم نکند . لکه های پهن و صاف هستند و معمولا در روز اول همه بدن را می پوشانند . در روز دوم انگار به هم می پیوندند و تمام پوست بدن قرمز و برافروخته می شود .

مهمترین مشخصه های بیماری سرخجه در کودکان تورم غدد لنفاوی در پشت گردن ، پشت گوشها و دو طرف گردن است . به گزارش آسان طب غدد قبل از پیدا شدن لکه ها ورم می کنند و ورم آنها مدتی بعد از اتمام بیماری هم باقی می ماند . گاهی اوقات لکه های روی پوست آن قدر نیستند که جلب توجه کنند . بیماری سرخجه برای مادران باردار بسیار خطرناک است و باید سریعا به پزشک مراجعه کنند تا جنین این بیماری را نگیرد .

تذکر در مورد سرخجه در کودکان

سرخجه در کودکان معمولا دوازده تا بیست و یک روز بعد از ابتلا ادامه پیدا می کند . معمولا لازم نیست کودک در رخت خواب بماند . برای بیماری سرخجه در کودکان هم درمان خاصی وجود ندارد . اگر زنان باردار در سه ماهه اول حاملگی به این بیماری مبتلا شوند ، احتمال ابتلای جنین به آن زیاد است و باید بلافاصله با پزشک مشورت کرد ، زیرا عوارض سرخجه در کودکان برای جنین خطرناک است . واکسن سرخجه را باید در 12 ماهگی و واکسن یادآور آن را در 5 سالگی به کودک زد .

مخملک

این بیماری بسیار مسری است و در فاصله یک تا سه سالگی بچه ها به آن مبتلا می شوند . کودک به مدت سه چهار روز تب می کند ، اما نشانه های سرماخوردگی در او نیست و خیلی هم بیمار به نظر نمی رسد . به گزارش آسان طب گاهی اوقات در طول روز اوب به خاطر تب تشنج می گیرد . ناگهان تب پایین می آید و پوست بدن کودک پر از لکه هایی شبیه سرخک می شود . لکه ها در ظرف یکی دو روز می روند و این بیماری عوارض ثانویه هم ندارد .

تشخیص بیماری تا وقتی که لکه ها بیرون نیایند ، دشوار است . از آن موقع به بعد تب پاییم می اید و حال بچه هم خوب است .

بیماری تب یونجه و درمان آن را بشناسید .

سرخجه در کودکان

سرخجه در کودکان و مخملک از بیماری های مسری در کودکان است که باید به ان توجه شود . اگر به علایم مشکوکی بر خوردید به پزشک مراجعه کنید تا شما را بیشتر راهنمایی کند.

امیدواریم از این قسمت از سایت اسان طب بهره کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

پیلاتس و رازهای محبوبیت آن در جهان

خواص میوه خشک فواید میوه های خشک

میوه خشک ، درمان 7نوع بیماری با 7 میوه خشک

پرخاشگری کودکان

با پرخاشگری کودکان مقابله کنید

تفاوت طب چینی با طب غربی

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

مریم (1395/08/17) :

سلام . ممنونم بخاطر مطلبتون . من اطلاعات خوبی درباره بیماری سرخجه در کودکان گرفتم . بچم صورتش دون دون شده بود میخاستم ببینم سرخجه است یا جوشه . حالا بازم ادم دکتر ببره ضرر نمیکنه

*

code