http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

سرخجه در کودکان و مخملک

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » سرخجه در کودکان و مخملک

سرخجه در کودکان معمولا دوازده تا بیست و یک روز بعد از ابتلا ادامه پیدا می کند . معمولا لازم نیست کودک در رخت خواب بماند . اگر زنان باردار در سه ماهه اول حاملگی به این بیماری مبتلا شوند ، احتمال ابتلای جنین به آن زیاد است و باید بلافاصله با پزشک مشورت کرد ، زیرا عوارض سرخجه در کودکان برای جنین خطرناک است .

سرخجه در کودکان

نام دیگر سرخجه در کودکان  ، سرخک آلمانی است . لکه های آن بسیار شبیه سرخک واقعی است ، ولی این دو بیماری ربطی به هم ندارند . در سرخجه در کودکان سرماخوردگی ، آبریزش بینی یا سرفه مشاهده نمی شود ، ولی گلوی کودک ممکن است کمی سرخ شود . تب او معمولا پایین است و حتی ممکن است کودک احساس بیماری هم نکند . لکه های پهن و صاف هستند و معمولا در روز اول همه بدن را می پوشانند . در روز دوم انگار به هم می پیوندند و تمام پوست بدن قرمز و برافروخته می شود .

مهمترین مشخصه های بیماری سرخجه در کودکان تورم غدد لنفاوی در پشت گردن ، پشت گوشها و دو طرف گردن است . به گزارش آسان طب غدد قبل از پیدا شدن لکه ها ورم می کنند و ورم آنها مدتی بعد از اتمام بیماری هم باقی می ماند . گاهی اوقات لکه های روی پوست آن قدر نیستند که جلب توجه کنند . بیماری سرخجه برای مادران باردار بسیار خطرناک است و باید سریعا به پزشک مراجعه کنند تا جنین این بیماری را نگیرد .

تذکر در مورد سرخجه در کودکان

سرخجه در کودکان معمولا دوازده تا بیست و یک روز بعد از ابتلا ادامه پیدا می کند . معمولا لازم نیست کودک در رخت خواب بماند . برای بیماری سرخجه در کودکان هم درمان خاصی وجود ندارد . اگر زنان باردار در سه ماهه اول حاملگی به این بیماری مبتلا شوند ، احتمال ابتلای جنین به آن زیاد است و باید بلافاصله با پزشک مشورت کرد ، زیرا عوارض سرخجه در کودکان برای جنین خطرناک است . واکسن سرخجه را باید در 12 ماهگی و واکسن یادآور آن را در 5 سالگی به کودک زد .

مخملک

این بیماری بسیار مسری است و در فاصله یک تا سه سالگی بچه ها به آن مبتلا می شوند . کودک به مدت سه چهار روز تب می کند ، اما نشانه های سرماخوردگی در او نیست و خیلی هم بیمار به نظر نمی رسد . به گزارش آسان طب گاهی اوقات در طول روز اوب به خاطر تب تشنج می گیرد . ناگهان تب پایین می آید و پوست بدن کودک پر از لکه هایی شبیه سرخک می شود . لکه ها در ظرف یکی دو روز می روند و این بیماری عوارض ثانویه هم ندارد .

تشخیص بیماری تا وقتی که لکه ها بیرون نیایند ، دشوار است . از آن موقع به بعد تب پاییم می اید و حال بچه هم خوب است .

بیماری تب یونجه و درمان آن را بشناسید .

سرخجه در کودکان

سرخجه در کودکان و مخملک از بیماری های مسری در کودکان است که باید به ان توجه شود . اگر به علایم مشکوکی بر خوردید به پزشک مراجعه کنید تا شما را بیشتر راهنمایی کند.

امیدواریم از این قسمت از سایت اسان طب بهره کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

افسردگی فصلی چیست

علل و درمان افسردگی فصلی

افزودنی های خوراکی

بدانیم که مضرات افزودنی های خوراکی کدامند

کودک باهوش

درمورد کودک باهوش بدانید

درد معده

توصیه هایی درمورد درد معده

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

مریم (1395/08/17) :

سلام . ممنونم بخاطر مطلبتون . من اطلاعات خوبی درباره بیماری سرخجه در کودکان گرفتم . بچم صورتش دون دون شده بود میخاستم ببینم سرخجه است یا جوشه . حالا بازم ادم دکتر ببره ضرر نمیکنه

*

code