آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

نشانه های آبله مرغان در کودکان

23255 01 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » نشانه های آبله مرغان در کودکان همیار آسان طب

آبله مرغان در کودکان معمولا بین یازده تا نوزده روز بعد از ابتلا ، شدید می شود . می توان کودک را شش روز بعد از بیرون ریختن دانه ها به مدرسه فرستاد . تاول های ترکیده و خشک شده بیماری را انتقال نمی دهند و دلیلی برای قرنطینه کردن کودک نیستند .

آبله مرغان در کودکان

اولین نشانه آبله مرغان در کودکان جوش های روی بدن و کف سر است . این جوش ها شبیه جوش های عادی هستند ، ولی در نوک بعضی از آنها تاول های زرد رنگ دیده می شود . ته جوش ها و پوست اطراف آنها قرمز می شود . تاولهای ظریف در ظرف چند ساعت می ترکند و به صورت پوست به جا می مانند . پوست معمولا به شدت میخارد .

کودک بزرگتر یا آدم بزرگسال در هنگام ابتلا به این عارضه تب و سردرد دارد و احساس بیماری می کند ، ولی بچه های خیلی کوچک بیماری را راحت تر از سر می گذرانند . در ابتدای بیماری معمولا تب پایین است ، ولی در ظرف یکی دو روز بعد بالا می رود .

درباره آبله مرغان در کودکان بیشتر بدانید …

آبله مرغان در کودکان ممکن است با بیماریهای ثانویه ای چون زرد زخم همراه شود ، بنابراین در معالجه آن دقت کنید ، مخصوصا اگر کودک تب دار و احساس بیماری می کند او را به پزشک برسانید .

پزشک ممکن است برای کاهش خارش آنتی هیستامین و برای کاهش تب استامینوفن را تجویز کند . به کودک یا نوجوان مبتلا به آبله مرغان آسپیرین ندهید . چون احتمال ابتلا به سندرم ری را بالا می برد. به گزارش آسان طب  این عارضه غیر متداول اما بسیار خطرناک می تواند صدمات دائمی به مغز و سایر اعضا بزند ، همچنین می تواند مرگبار باشد . علت آن هنوز مشخص نشده است ، ولی غالبا در طی یک بیماری ویروسی پیش می آید . این مساله ثابت شده است که خورد آپرین در طول ابتلای به بیماری های عفونی ، بخصوص آنفولانزا یا آبله مرغان ، ضریب ابتلای به این بیماری را بالا می برد . بنابراین بهتر است به بیمار استامینوفن یا داروهای غیر آسپیرینی داده شود .

خارش را با شستن پوست بدن با آب گرم و جوش شیرین یا مالیدن پودر کاهش دهید .

حتی الامکان نگذارید بچه تاولها را بخاراند ، چون عفونت ثانویه ایجاد می شود . دستهای بچه را روزی سه بار با آب و صابون بشویید و هنگام خواب دستکش نخی به دستش کنید .

آبله مرغان در کودکان معمولا بین یازده تا نوزده روز بعد از ابتلا ، شدید می شود . می توان کودک را شش روز بعد از بیرون ریختن دانه ها به مدرسه فرستاد . تاول های ترکیده و خشک شده بیماری را انتقال نمی دهند و دلیلی برای قرنطینه کردن کودک نیستند .

واکسن آبله مرغان در کودکان می تواند از شدت بیماری بکاهد یا کلا مانع بروز آن شود . عوارض ثانویه می توانند جدی باشند و باید معالجه شوند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

نظرات

*

code