آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

انتقال ایدز در کودکان و نوجوانان

23259 01 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » انتقال ایدز در کودکان و نوجوانان همیار آسان طب

ایدز در کودکان تقریبا همیشه از مادر بارداری که مبتلا به ویروس است و یا در هنگام تولد انتقال داده می شود . همه مادران باردار مبتلا به ایدز ، بیماری را به کودک خود منتقل نمی کنند .

ایدز در کودکان

ایدز در کودکان ، توسط ویروس HIV که سیستم ایمنی بدن را مورد حمله قرار می دهد ، به وجود می اید . هنگامی که این ویروس به جریان خون انسان وارد می شود ، توانایی بدن را برای ایجاد ایمنی در مقابل عفونت ها کاهش می دهد و از بین می برد . بنابراین کسی که ایدز دارد ، از عفونت ساده ای که بدن یک انسان عادی آن را با سیستم ایمنی خود بسادگی درمان می کند ، از بین می رود . حدس زده می شود که در سر تا سر دنیا حدود 20 میلیون نفر مبتلا به ایدز هستند .

ایدز در کودکان  عمدتا از طریق مایعات بدن ازجمله منی یا ترشحات مهبلی در هنگام مقاربت جنسی وارد خون می شود . همچنین در معتادان تزریقی که از سرنگ های مشترک استفاده می کنند ، ویروس از طریق خون به یکدیگر انتقال پیدا می کند . انتقال HIV در همجنس بازان مذکر که مقاربت مقعدی انجام می دهند بیشتر صورت میگیرد .

ایدز در کودکان تقریبا همیشه از مادر بارداری که مبتلا به ویروس است و یا در هنگام تولد ایجاد می شود . همه مادران باردار مبتلا به ایدز ، بیماری را به کودک خود منتقل نمی کنند . درمان های دارویی در دوره بارداری می تواند تا حد زیادی احتمال انتقال ویروس به نوزاد را کاهش دهد . به گزارش آسان طب با درمان های مناسب ، نوزادان مبتلا را می شود برای مدت طولانی تری زنده نگه داشت . در هنگامی که این مقاله نوشته شد ، خوش بینی زیادی در مورد استفاده از ترکیب های دارویی ضد ایدز وجود داشت که با مصرف آنها بیماری به صورت عارضه ای قابل کنترل در می آید و بر طول عمر فرد مبتلا تا حد زیادی افزوده می شود .

ایدز در کودکان  از طریق دست یا تماسبدنی یا بوسیدن ویا زندگی در منزل فرد مبتلا یا نشستن در کنار همکلاسی مبتلا ، شنا کردن در استخری که فرد مبتلا هم در آن شنا می کند ، خوردن و نوشیدن از ظروف او منتقل نمی شود

چگونه می شود درباره ایدز در کودکان ونوجوان ها با انها صحبت کرد ؟

دو شیوه حمایتی وجود دارد . اول اموزش تکنیک های سالم و ایمن رابطه جنسی و دوم اعتقاد به جنبه های اخلاقی این رابطه و بار آوردن وجوانان با آرمان های والایی چون به تاخیر انداختن رابطه جنسی ، پس از قبول تعهد و مسئولیت . رابطه جنسی و عشق واقعی جز در و مبانی اخلاقی صحیح نمی تواند شکل بگیرد . این گونه اعتقادات سبب می شوند که روابط جنسی غیر مسئولانه ، پس از یک آشنایی مختصر ، شکل نگیرد و خطرات ناشی از آن هم دامن افراد جامعه را نگیرد . به همین دلیل می گوییم که آموزشهای جنسی را قبل از دوره نوجوانی ، پدر و مادر باید به کودک بدهند ، چون او مایل است این گونه حرفها را از آنان بشنود نه افراد غریبه . بچه ها هم باید بدانند که بزرگترین عامل ابتلابه ایدز روابط بی بند و بار جنسی است .

همچنین نوجوانان و جوانان باید بدانند که استفاده از کاندوم هر چند غالبا جلوی انتقال ویروس ایدز را می گیرد ، ولی این موضوع صد در صد نیست . نوجوانان را باید در مقابل مصرف مواد مخدر و استفاده از سرنگ های مشترک هم آگاه کرد . واقعیت این است که جوان ها در مورد انتقال ایدز از طریق روابط جنسی آزاد و مصرف مواد مخدر تزریقی از تلویزیون و وسایل ارتباط جمعی اطلعات زیادی کسب می کنند . همکاری رسانه های گروهی با والدین و خانواده ها نقش اساسی دارد .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code