آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

درمان سوختگی در کودکان چگونه است ؟

23289 پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » پوست مو و زیبایی » درمان سوختگی در کودکان چگونه است ؟ همیار آسان طب

مهمترین درمان سوختگی در کودکان این است که منطقه سوخته شده را هر چه سریعتر زیر آب سرد بگیرید نه آب یخ . هرگز روی منطقه سوخته پماد ، روغن ، کره ، کرم یا وازلین نمالید . پزشک ناچار است این مواد را از روی پوست پاک کند و کودکتان بیشتر درد خواهد کشید .

سوختگی در کودکان

سوختگی در کودکان معمولا در اثر تماس تصادفی با آب داغ ، روغن داغ ، گریس یا سایر مواردی که به پوست صدمه می زنند به وجود می آید . حتی با زیاد در معرض آفتاب قرار گرفتن هم ممکن است پوست بسوزد . سوختگی در کودکان را به سه دسته تقسیم می کنند : سوختگی نوع اول فقط لایه بیرونی را می سوزاند و ناحیه سوخته شده قرمز می شود . سوختگی نوع دوم لایه زیری را هم تحت تاثیر قرار می دهد و به صورت تاول دیده می شود و سوختگی نوع سوم به لایه های عمیق تر پوست هم صدمه می زند وبه اعصاب و رگهای خونی زیر پوست آسیب می رساند . نوع سوم بسیار جدی است و غالبا نیاز به ترمیم دارد .

درمان سوختگی در کودکان

مهمترین درمان  سوختگی در کودکان این است که منطقه سوخته شده را هر چه سریعتر زیر آب سرد بگیرید نه آب یخ . هرگز روی منطقه سوخته پماد ، روغن ، کره ، کرم یا وازلین نمالید . پزشک ناچار است این مواد را از روی پوست پاک کند و کودکتان بیشتر درد خواهد کشید . پس از آن که پوست سوخته شده را با آب شستید ، روی آن را با باند استریل بپوشانید ، این کار ددناشی از سوختگی را کاهش می دهد .

در سوختگی در کودکان اگر پوست تاول زد ، به تاول ها دست نزنید . هرگز تاول را نترکانید و مایع داخل آن را خارج نکنید ، چون همان مایع استریل است و جلوی عفونت را می گیرد . هنگامی که تاول را می ترکانید در واقع به میکروبها اجازه می دهید که وارد زخم بشوند . اگر تاول ترکید ، پوست آن را با ناخن گیر یا قیچی ای که به مدت پنج دقیقه آن را جوشانده اید بگیرید ، سپس سطح تاول را با باند استریل بپوشانید . پزشک باید این تاول را ببیند . شاید لازم باشد برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک یا پماد بدهد . هرگز محلول های یددار یا سایر مواد ضدعفونی کننده را روی تاول نمالید مگر اینکه پزشک توصیه کرده باشد . جز در موارد آفتاب سوختگی خفیف ، سایر سوختگی ها را باید پزشک معاینه کند . اگر تاول در صورت ، دست ، پا یا ناحیه آلت تناسلی زده باشد ، تاخیر در درمان ممکن است ایجاد زخم و معالجه را دشوار کند .

درمان و پیشگیری از آفتاب سوختگی (Sunburn)

آفتاب سوختگی در کودکان

بهترین درمان آفتاب سوختگی در کودکان در درجه اول این است که کودک در معرض آفتاب قرار نگیرد . آفتاب سوختگی شدید ، دردناک و خطرناک است . نیم ساعت زیر آفتاب قرار گرفتن آن هم در تابستان و در ساحل دریا کافی است تا پوست لطیفی را که پوستش را آماده نکرده ، بسوزاند .

برای راحت شدن از آفتاب سوختگی در کودکان می توانید پوست را زیر آب سرد بگیرید و سپس نوعی مسکن غیر آسپیرینی مثل ایبوپروفن یا استامینوفن بخورید . به گزارش اسان طب اگر تاول پیدا شد باید آن را مثل سوختگی مورد قبل درمان کنید . در مورد آفتاب سوختگی جدی تر ممکن است فرد سرماخوردگی و تب داشته باشد و احساس بیماری کند . در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید . چون آفتاب سوختگی هم مثل هر سوختگی دیگری جدی است . تا وقتی که قرمزی پوست از بین نرفته ، قسمت آفتاب سوخته را کاملا حفاظت کنید .

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code