آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

بهترین درمان بریدگی در کودکان

23295 03 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » بهترین درمان بریدگی در کودکان همیار آسان طب

بهترین درمان بریدگی در کودکان به صورت جزئی و خراشها این است که انها را با اب و صابون بشویید . شستن دقیق بهترین راه جلوگیری از عفونت است . بعد از خشک کردن بریدگی با یک حوله پاکیزه ، باید آن را با باند بپوشانید و تا هنگامی که درمان قطعی صورت می گیرد ، آن را پاکیزه نگه دارید .

درمان بریدگی در کودکان

بهترین درمان بریدگی در کودکان به صورت جزئی و خراشها  این است که انها را با اب و صابون بشویید . شستن دقیق بهترین راه جلوگیری از عفونت است . بعد از خشک کردن بریدگی با یک حوله پاکیزه ، باید آن را با باند بپوشانید و تا هنگامی که درمان قطعی صورت می گیرد ، آن را پاکیزه نگه دارید . تا زمانی که زخم کاملا خوب می شود ، شستشو باید روزی یک بار صورت بگیرد .

درمان بریدگی در کودکان

برای درمان بریدگی در کودکان  در سایز عمیق یا بزرگ که باز می مانند باید به پزشک مراجعه کنید . بسیاری بریدگی های بزرگ به بخیه نیاز دارند تا هم خم بسته شود و هم از شکل نیفتد . خیلی مهم است که تا خوب شدن زخم ، بخیه ها پاکیزه و خشک باقی بمانند . هر روز زخم را معاینه کنید تا نشانه های عفونت از جمله درد فزاینده ، تورم ، قرمزی یا خونابه و چرک آمدن از آن را ببینید .

زخم هایی را که با خاک و کثافت در تماس بوده یا به وسیله چاقو و امثال آن ایجاد شده اند ، پزشک باید ببیند . پزشک ممکن است تزریق واکسن کزاز را توصیه کند ، مخصوصا اگر زخم عمیق باشد . اگر کودک سه وعده واکسن کزاز و یک وعده یادآور آن را زده است ، نیازی به واکسن ندارد . اگر مطمئن نیستید ، موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید .

گاهی اوقات موقعی که کسی روی شیشه یا چوب شکسته می افتد ، زخمی می شود . در چنین شرایطی گاهی تکه هایی از جسم خارجی ( شیشه ، چوب یا تکه سنگ ) در زخم می ماند . اگر توانستید تکه های کوچک را از عضو خارج کنید که چه بهتر ، و گرنه حتما از پزشک بخواهید زخم را دقیق معاینه کند شاید برای پیدا کردن جسم خارجی عکسبرداری با اشعه ایکس لازم باشد . بریدگی ای که خوب معالجه نمی شود ویا عفونت میکند ( با سرخی ، درد و ترشح ) ممکن است هنوز جسم خارجی در آن مانده باشد .

تراشه ها

بعد از بریدگی و زخم های سطحی ، فرورفتن تراشه ها عمده ترین آسیبی است که بچه ها می بینند . در این مورد دستپاچه نشوید . محل را با آب گرم و صابون بشوئید ، سپس عضو را برای حداقل ده دققیه در آب گرم بگذارید . اگر نمی شود این کار را کرد ، محل را با کمپرس گرم بپوشانید ( باید آب یا کمپرس را هر چند دقیقه یک بار گرم کنید .) اگر یک طرف جسم از عضو بیرون است آن را با موچین بگیرید و محکم بیرون بکشید . به گزارش اسان طب اگر تراشه وارد پوست شده ، سوزنی را با الکل ضد عفونی کنید و آن را آرام بیرون بکشید . پس از بیرون آوردن تراشه محل را با آب و صابون بشویید و رویش باند بگذارید .
زیاد با پوست ور نروید . اگر نمی توانید تراشه را بیرون بکشید ، دوباره عضو را در آب گرم بگذارید و امتحان کنید . اگر باز هم موفق نشدید ، کودک را به پزشک برسانید .

راههای مقابله با خونریزی در کودکان

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code