آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

قرنطینه کودکان برای بیماری های مسری

23297 03 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » قرنطینه کودکان برای بیماری های مسری همیار آسان طب

قرنطینه کودکان امری الزامی برای محافظت از وی و اطرافیان وی از سرایت بیماری است . این احتیاط ها باعث می شوند که سایرین بی دلیل دچار بیماری نشوند . اگر قبل از آن که عوارض بیرونی بیماری اشکار شود ، کودکان دیگر شما با کودک بیمار تماس داشته اند ، آنها هم بی تردید به بیماری دچار خواهند شد .

قرنطینه کودکان

قرنطینه کودکان زمانی اتفاق می افتد که کودک دچار بیماری حاد مسری شده باشد . بیماری های مسری به شیوه های مختلف از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند ، بعضی از بیماری ها از طریق سرفه و بعضی ها از طریق تماس انتقال می یابند . در هر دو صورت میکروب از فردی به فرد دیگر منتقل می شود . شما اگر فقط در اتاق بیمار باشید بیمار نمی شوید ، مگر این که میکروب به طریقی راه خود را از فرد بیمار به سوی شما باز کرده باشد . بعضی از بیماریهای عفونی ، از جمله آبله مرغان یا مخملک بسیار مسری هستند ، بعضی ها هم جز به شیوه های خاصی منتقل نمی شوند . از جمله ایدز و هپاتیت b .

قرنطینه کودکان برای بیماری های مسری

به طور کلی به نظر من بهتر است کودکی را که به بیماری مسری مبتلا شده است در خانه نگه دارید تا زمانی که تب او قطع شود و پزشک بگوید که دیگر بیماری او مسری نیست . به نظر من بهتر است تا زمانی که کودک کاملا معالجه نشده است از بغل کردن و بوسیدن او خودداری کنید و جز فردی که از او پرستاری می کند ، دیگر اعضای خانواده چندان به او نزدیک نشوند . قرنطینه کودکان امری الزامی برای محافظت از وی و اطرافیان وی از سرایت بیماری است . این احتیاط ها باعث می شوند که سایرین بی دلیل دچار بیماری نشوند . اگر قبل از آن که عوارض بیرونی بیماری اشکار شود ، کودکان دیگر شما با کودک بیمار تماس داشته اند ، آنها هم بی تردید به بیماری  دچار خواهند شد ، ولی باز هم بهتراست که دائما در کنار بیمار نباشند . دلیل دیگر برای قرنطینه کودکان این است که از یکدیگر میکروب های جدیدی نگیرند و بیماریشان پیچیده تر شود .

در اغلب جاها ، غیر از معلمان مدارس و کسانی که با جا به جایی مواد غذایی سروکار دارند ، بزرگترهای خانواده ای که در آن بیمار مسری وجود دارد ، سرکارهایشان حاضر می شوند . به گزارش اسان طب بهتر است از درایت خود سود ببرید و در مورد خانواده هایی که کودک مشکوک به بیماری مسری دارند ، تصمیم بگیرید . تا زمانی که از کودک مبتلا دوری کنید ، احتمال سرایت بیماری از جانب شما به بقیه بچه ها تقریبا صفر است .

از سوی دیگر اگر معلم مدرسه ای هستید و فرزندتان بیماری مسری خطرناکی چون مننژیت یا سیاه سرفه گرفته است ، حتما پدر و مادرهای دیگر سر و صدا راه می اندازند و نمی خواهند شما به مدرسه بروید . اگر یکی از اعضای خانواده آنها در طول سال بعد بیمار شود ، مطمئن باشید که تقصیرش را به گردن شما می اندازند . بعد از پرستاری از بچه بیمار حتما دستهایتان را با اب و صابون بشویید .

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

نظرات

*

code