آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

آموزش تنفس مصنوعی کودکان بالای یک سال

23303 03 دی 1394 اخبار پزشکی , سبک زندگی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » آموزش تنفس مصنوعی کودکان بالای یک سال همیار آسان طب

در تنفس مصنوعی کودکان اگر کودک هوشیار است ، از شیوه هیملیچ استفاده کنید . پشت سر کودک زانو بزنید یا بایستید و دستهایتان را دور کمر او حلقه بزنید . یک دست را مشت کنید و انگشت شست دست مشت شده را روی انتهای استخوان جناغ او بگذارید .

تنفس مصنوعی کودکان

تنفس مصنوعی کودکان مراحل خاصی دارد و برای خروج جسم از حلق کودک ضروری است . هنگامی که کودک چیزی را بلعیده و سخت سرفه می کند ، سعی کنید او را بالا نگه دارید و به او فرصت دهید که جسم را با سرفه بیرون بیندازید ، سرفه نوعی مکانیسم حفاظتی برای خارج راندن جسم خارجی از ریه هاست . سرفه کردن بهترین راه برای بیرون راندن جسم از مجاری تنفسی است . اگر کودک بتواند نفس بکشد ، حرف بزند و گریه کند ، نزدیک او بمانید و از کسی کمک بگیرید . هرگز تلاش نکنید که جسم را بیرون بیاورید . به پشت کودک نزنید ، او را وارونه نگه ندارید و دستتان را داخل دهانش نبرید و سعی نکنید جسم را بیرون بکشید . هر یک از این رفتارها ممکن است جسم را محکمتر وارد مجاری تنفسی کند و با مسدود کردن کامل مجاری ، خفگی را به وجود بیاورد .

تنفس مصنوعی کودکان بالای یک سال و خروج جسم از حلق

1- در تنفس مصنوعی کودکان اگر کودک هوشیار است ، از شیوه هیملیچ استفاده کنید . پشت سر کودک زانو بزنید یا بایستید و دستهایتان را دور کمر او حلقه بزنید . یک دست را مشت کنید و انگشت شست دست مشت شده را روی انتهای استخوان جناغ او بگذارید .

2- مشت خود را با دست دیگر بپوشانید و مشت را کاملا به شکم کودک فشار بدهید . در مورد بچه های کوچک با ملایمت رفتار کنید . این روش را تا وقتی که جسم بیرون بیاید ادامه بدهید . این کار باعث می شود که کودک نفس بکشد یا سرفه کند . اگر این شیوه جواب داد به رغم این که حال کودک خوب است به پزشک تلفن بزنید .

3- اگر کودک هنوز هم نفس نمی کشد ، زبان و آرواره پائین او را بین انگشت شست و بقیه انگشت ها بگیرید و بکشید . داخل گلو را نگاه کنید . اگر جسم را دیدی ، انگشت کوچک خود را داخل دهان و انتهای گلو بگردانید و با حرکتی قلاب مانند آن را بیرون بیاورید . اگر چیزی نمی بینید انگشت را داخل دهان نبرید چون ممکن است مجرای تنفسی را ببندید . روش هیملیچ را آن قدر ادامه بدهید تا جسم بیرون بیاید و یا بیمار بیهوش شود .

4- اگر کودک بیهوش شد ، روش هیلمیچ را در حالی که کودک به پشت خوابیده انجام بدهید . دو طرف پاهای او زانو بزنید . پاشنه یکی از دستهایتان را روی انتهای استخوان جناغ بگذارید و کاملا بر استخوان سینه او مسلط شوید . دست دیگرتان را روی دست اولی بگذارید . به گزارش اسان طب نوک انگشتان به طرف سر کودک باشد . حالا روی شکم سریع فشار بیاورید . در مورد بچه های کوچکتر ملایمتر حرکت کنید . این کار را تا وقتی که شیئی بیرون بیاید ادامه بدهید .

5- اگر کودک بیهوش باقی ماند ، یا نتوانستید جسم را خارج کنید ، فورا کسی را صدا بزنید که کمکتان کند . کودک همچنان به پشت خوابیده باشد ، اما شما چانه او را به طرف پائین و سرش را به طرف عقب بکشید . بینی و دهان او را با دهان خود کاملا بپوشانید و دوبار به او تنفس مصنوعی بدهید . تنفس مصنوعی کودکان باید آن قدر قوی باشد که قفسه سینه کودک بالا بیاید . اگر این اتفاق نیفتاد ، دوباره کار را تکرار کنید .

6- اگر هوا وارد ریه های کودک نشد ، شماره های 4 و 5 را دوباره تکرار کنید . آن قدر به تنفس مصنوعی کودکان را به حالت دهان به دهان و شیوه هیملیچ ادامه بدهید تا تنفس برگردد یا کمک برسد .

آموزش تنفس مصنوعی نوزاد زیر یک سال

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

نظرات

*

code