آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

سیاه دانه (شونيز) چیست ؟

23309 03 دی 1394 اخبار پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » سیاه دانه (شونيز) چیست ؟ همیار آسان طب

دانه سیاه دانه ضد انگل بوده و موجب انبساط عضلات صاف بدن مي شود . ضد نفخ و دفع كننده گاز شكم هم هست . در معطر كردن غذاها مصرف دارد . آن را روي نان سنگك مي ريزند .

سیاه دانه

دانه هاي  گياه سیاه دانه داراي گلوكوزيدي به نام نيژلين است كه تلخ مي باشد و در اثر حرارت به ماده قندي و شيرين تبديل مي شود . علاوه بر آن اسانس روغني مقدار زيادي ساپونين ، تانن است كه مدر و تحريك كننده غدد شيري و مسهل صفرا مي باشد . به گزارش آسان طب سیاه دانه داراي مقدار زيادي ويتامين هاي گروه B است كه در بين مردم خوردن آن را صواب (پسنديده ) مي دانند .

دانه سیاه دانه ضد انگل بوده و موجب انبساط عضلات صاف بدن مي شود . ضد نفخ و دفع كننده گاز شكم هم هست . در معطر كردن غذاها مصرف دارد . آن را روي نان سنگك مي ريزند .

دیگر فواید سیاه دانه  چیست ؟

این گیاه فواید بسیار زیادی دارد . در نائين سیاه دانه را در تركيب مواد گياهي مختلف مخلوط مي كنند و به نام تخمه نان آن را روي نان و ساير غذاها مثل همبرگر و پيتزا كتلت و ساير غذاهاي مختلف و ترشي ها اضافه مي كنند . همچنين دانه آن را در  ماده لبني به نام آغوز (فله در اصطلاح محلي نائين) به كار مي برند .

براي سرفه و درد سينه ، قي ، زردي ، ( كم خوني حاصل از كمبود ويتامين هم مصرف مي شود . مصرف يك قاشق چايخوري سیاه دانه با كمي روغن زيتون در هر روز صبح موجب لطافت پوست صورت و قرمزي گونه مي گردد .

مصرف سیاه دانه همراه عسل براي رفع سنگ كليه و مثانه اثر خوبي دارد . ضماد كوبيده سیاه دانه براي از بين بردن خال و پوسته شدن جلد و درد مفاصل بسيار موثر است .  به گزارش اسان طب ضماد مخلوط آن با سركه براي از بين بردن لكه هاي روي پوست و جوش هاي سر سياه روي پوست مفيد مي باشد .

ضماد سوخته سیاه دانه با موم يا روغن براي جلوگيري از ريزش مو و كمك به روئيدن آن بسيار موثر است . به گزارش آسان طب سياه دانه در تخريب چربي ها و كاهش كلسترول خون موثر است .

ضماد سیاه دانه با گلاب براي زخم هاي سوداوي و بعضي كچلي هاي بين انگشتان و ساق پا مجرب مي باشد .  به گزارش آسان طب بوئيدن آن براي دفع سردردهاي مزمن و زكام و بيماري لقوه و تشنج اثر خوبي دارد .

قطره توليد شده از بو داده سِاه دانه مخلوط با روغن زيتون (4-3) قطره اگر در بيني بچكانند براي زكام كه با عطسه زياد همراه باشد بسيار مفيد مي باشد و خوردن آن براي قوه باء و نعوظ و تقويت اعصاب بسيار سريع الاثر مي باشد .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code