http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

سیاه دانه (شونیز) چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » سیاه دانه (شونیز) چیست ؟

دانه سیاه دانه ضد انگل بوده و موجب انبساط عضلات صاف بدن مي شود . ضد نفخ و دفع كننده گاز شكم هم هست . در معطر كردن غذاها مصرف دارد . آن را روي نان سنگك مي ريزند .

سیاه دانه

دانه های  گیاه سیاه دانه دارای گلوکوزیدی به نام نیژلین است که تلخ می باشد و در اثر حرارت به ماده قندی و شیرین تبدیل می شود . علاوه بر آن اسانس روغنی مقدار زیادی ساپونین ، تانن است که مدر و تحریک کننده غدد شیری و مسهل صفرا می باشد . به گزارش آسان طب سیاه دانه دارای مقدار زیادی ویتامین های گروه B است که در بین مردم خوردن آن را صواب (پسندیده ) می دانند .

دانه سیاه دانه ضد انگل بوده و موجب انبساط عضلات صاف بدن می شود . ضد نفخ و دفع کننده گاز شکم هم هست . در معطر کردن غذاها مصرف دارد . آن را روی نان سنگک می ریزند .

خواص سیاه دانه

دیگر فواید سیاه دانه  چیست ؟

این گیاه فواید بسیار زیادی دارد . در نائین سیاه دانه را در ترکیب مواد گیاهی مختلف مخلوط می کنند و به نام تخمه نان آن را روی نان و سایر غذاها مثل همبرگر و پیتزا کتلت و سایر غذاهای مختلف و ترشی ها اضافه می کنند . همچنین دانه آن را در  ماده لبنی به نام آغوز (فله در اصطلاح محلی نائین) به کار می برند .

برای سرفه و درد سینه ، قی ، زردی ، ( کم خونی حاصل از کمبود ویتامین هم مصرف می شود . مصرف یک قاشق چایخوری سیاه دانه با کمی روغن زیتون در هر روز صبح موجب لطافت پوست صورت و قرمزی گونه می گردد .

مصرف سیاه دانه همراه عسل برای رفع سنگ کلیه و مثانه اثر خوبی دارد . ضماد کوبیده سیاه دانه برای از بین بردن خال و پوسته شدن جلد و درد مفاصل بسیار موثر است .  به گزارش اسان طب ضماد مخلوط آن با سرکه برای از بین بردن لکه های روی پوست و جوش های سر سیاه روی پوست مفید می باشد .

ضماد سوخته سیاه دانه با موم یا روغن برای جلوگیری از ریزش مو و کمک به روئیدن آن بسیار موثر است . به گزارش آسان طب سیاه دانه در تخریب چربی ها و کاهش کلسترول خون موثر است .

ضماد سیاه دانه با گلاب برای زخم های سوداوی و بعضی کچلی های بین انگشتان و ساق پا مجرب می باشد .  به گزارش آسان طب بوئیدن آن برای دفع سردردهای مزمن و زکام و بیماری لقوه و تشنج اثر خوبی دارد .

قطره تولید شده از بو داده سِاه دانه مخلوط با روغن زیتون (4-3) قطره اگر در بینی بچکانند برای زکام که با عطسه زیاد همراه باشد بسیار مفید می باشد و خوردن آن برای قوه باء و نعوظ و تقویت اعصاب بسیار سریع الاثر می باشد .

در این جا با مطالعه این قسمت با مهمترین خواص سیاه دانه یا شونیز اشنا شدید. سعی کنید از این داروی گیاهی استفاده لازم را ببرید تا خواص ان به بدن تان برسد.

همچنین روغن سیاه دانه هم مانند دانه ان برای سلامتی ما فواید زیادی دارد که نباید از ان غافل شد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

فروشگاه ساز اندروید

فروشگاه ساز اندروید سیمرغ

فواید کلم بروکلی چیست

کلم بروکلی، خواص و فواید کلم بروکلی

فواید سویا و خواص سویا

فواید سویا و خواص دانه سویا

درمان آنفولانزا

روش درمان آنفولانزا در منزل

پربازدید های اخبار پزشکی

نظرات شما

*

code