http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

برگ بو و پنجه مریم را بشناسید

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » برگ بو و پنجه مریم را بشناسید

مقدار مصرف دم كرده برگ بو 3-2 فنجان در روز است كه از مقدار 4 گرم برگ آن يا 2 عدد ميوه اش در يك ليوان آب جوش تهيه مي شود . دم كرده برگ بو موجب تسريع در هضم غذاها و دفع گازهاي جمع شده در معده و رفع نفخ آن مي شود .

برگ بو

برگ ها و میوه برگ بو مصرف می شود . دم کرده برگش برای جوش های صورت و دمل ها موثر است . خاکستر برگ ها و میوه برگ بو برای بهبود خستگی است و در قدیم آنها را مثل اسفند دود می کردند و عقیده داشتند که برای دفع سحر و جادو و بیماری ها اثر دارد . میوه اش با حالت ضد سمی تریاق است .

فواید برگ بو

برگ بو  ضد نفخ شکم و ترشی معده می باشد و درباره رفع نفخ شکم اثر فوری و معجزه آسا دارد . ضماد برگ آن برای جلوگیری از آبریزش چشم مناسب است .

برگ بو  از ( تخمیر غذا در معده و تولید بوی بد آن ) به شدت جلوگیری می کند . برگ بو  ضد عفونی کننده قوی برای عفونت های روده ای و گریب می باشد و موجب نیرو بخشیدن و تحریک روده ضعیف و معالجه برونشیت مزمن می گردد .

برگ های این گیاه را برای معطر کردن غذاها و تحریک اشتها مصرف می کنند، مثلا در تهیه ترشی لیته و انواع دیگر ترشی ها و از بین بردن بوی ماهی که در شکم ماهی ( ماهی شکم پر) و داخل انواع غذاها قرار می دهند . به گزارش اسان طب اسانس برگ بو دارای کوادی نظیر سینئول ، پینن ، اژنول و استراگول می باشد .

مقدار مصرف دم کرده برگ بو 3-2 فنجان در روز است که از مقدار 4 گرم برگ آن یا 2 عدد میوه اش در یک لیوان آب جوش تهیه می شود . دم کرده برگ بو موجب تسریع در هضم غذاها و دفع گازهای جمع شده در معده و رفع نفخ آن می شود .

خواص دارویی گیاه پنجه مریم

دارای مقدار زیادی املاح پتاسیم و مقداری هورمون اکسی توسن است که مشابه اکسی توسین غده هیپوفیز پسین اثر می کند و در ضمن مقداری هم مواد محرک هیپوتالاموس را دارد .

در بعضی از روستاها هنگام سختی وضع حمل زنان آن را در آب حیس می کردند و آب آن را به زن زائو می خوراندند و موجب سهولت وضع حمل او می شد ( امروزه هم در بعضی نواحی اطراف اصفهان ، یزد کم و بش معمول است )

همچنین  به گزارش آسان طب مالیدن آب و عصاره این گیاه برای رفع بواسیر مفید می باشد و اگر آن را بر محل برص و خال های سیاه فرور فته در گوشت و ( نوعی پیسه که با لمس کردن پوسته می شود یا به صورت لکه سیاه که اگر سوزن در آن فرو برند خون می ریزد) بمالند بسیار مناسب است .

برگ بو  و پنجه مریم

برگ بو و پنجه مریم دو مورد از گیاهان دارویی است که فواید بسیاری برای سلامتی ما و همچنین درمان بیماری ها دارد. یکی از خواص برگ بو ضد نفخ بود و ضد ترش کردن معده است.

برگ بو دشمن سرطان است و با ان مقابله میکند. برگ بو را با برگ مو ( برگ درخت مو ) اشتباه نگیرید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

در ستایش میوه ای شگفت انگیز به نام سنجد

سرطان سينه را بشناسیم

علایم و درمان سرطان سینه

نوشابه گازدار

از خوردن نوشابه گازدار پرهیز کنید!

چشم رنگی ها

چشم رنگی ها درمورد خورشید بدانند!

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code