آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

اطلاعات علمی از سمیت مواد شیمیایی

23318 03 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعات علمی از سمیت مواد شیمیایی همیار آسان طب

درمورد سمیت مواد شیمیایی بیشتر بدانید ... پروفسور بلوخين رييس آكادمي طب شوروي در سال 1965 در كنفرانس بهداشت غذايي شوروي اعلام كرد : « به كاربردن تركيبات شيميايي مختلف در صنايع غذايي موجب افزايش تعداد مبتلايان سرطان در جهان گشته است »

سمیت مواد شیمیایی

سمیت مواد شیمیایی ، حاصل از صنعت ، هيچگونه شبيه و نظير و قرينه اي از خود در مواد غذايي طبيعي انسان و در ساختمان شيميايي سلول ها و نسوج بدن انسان ندارد . به طوري كلي هرچيز و عاملي كه نسبت به محيط زنده سلولي زايد بر احتياج و يا نامانوس با آن باشد در حكم سم است . اين مواد مسلما به طرق مختلف مي توانند نسبت به سلامتي محيط زنده بدن مضر واقع شوند؛ هرچند كه ظاهرا علايم مسموميت يا عوارضي ناشي از استعمال آن ماده شود ، زيرا حداقل قسمتي از قدرت حياتي بدن و همچنين فعاليتهاي اعضاء و دستگاههاي مختلف صرف تجزيه و دفع اين قبيل مواد زايد و نامانوس نسبت به محيط بدن مي گردد .

مثلا وقتي به جاي زعفران طبيعي از مواد شيميايي همرنگ مشابهش يعني سافرانين كه به نام جوهر زعفران معروف است در مواد غذايي استفاده كنند به فاصله يك الي دو ساعت رنگ قرمز تندي در ادرار پيدا مي شود كه علامت دفع سافرانين و مشتقات تغيير شكل يافته آن در بدن است . اینها از عوارض سمیت مواد شیمیایی است .

اين نشانگر اين است كه بدن نسبت به تجزيه و دفع آن مقداري نيرو صرف نموده است و لا اقل دستگاههاي مختلف بدن عكس العمل هايي از خود نشان داده اند و قسمتي از فعاليت بدن و قدرت حياتي آن صرف مقابله با آن گرديده است . نوشابه هاي گازدار غير الكلي به علت رنگ آميزي با مواد شيميايي مصنوعي تغييراتي در رنگ ادرار ايجاد مي كنند و براي دفع آن كليه ها و كبد در برابر اين مواد سمي بيش از ديگر اعضا خسته مي شوند و در برابر وظايف طيعي شان مانند دفع اوره ، اختلال ايجاد مي گردد و دچار پيري زود رس مي گردد و يا از كار مي افتند

به عنوان نمونه از سمیت مواد شیمیایی

2000 گزارش سرطان مثانه به خاطر استفاده از رژلب (ماتيك) اعلام شده است.

متاسفانه موسسات بهداشتي رسما استعمال مواد شيميايي رنگي را (ولو به مقادير كم و به اندازه معين) مجاز مي دانند و روي آن پروانه بهره برداري صنعتي و بهداشتي صادر مي كنند .

آيا بدن مي تواند اين همه مواد سمي كه تعدادشان به دهها هزار مي رسد را تحمل كند؟ به طور عادي ملاحظه كنيد چه مقدار مواد سمي در انواع نوشابه ها و كولاها ، شيريني ها و بيسكويت ها و انواع چايي ها و قهوه ها و شكلات و آدامس ها ، چيپس ها ، پفك ها ، كنسروها ، مرباها ، رب ها ، و خوراك ها ، نان ها ، انواع سس ها ، سوخاري ها ، انواع واقسام آب ميوه ها و عصاره ها ، اقسام شربت ها و پودرها ، بستني ها و نوشمك ها و…. و بالاخره در انواع مواد آرايشي و بهداشتي به انسان امروز تحميل مي شود .

پروفسور بلوخين رييس آكادمي طب شوروي در سال 1965 در كنفرانس بهداشت غذايي شوروي اعلام كرد : « به كاربردن تركيبات شيميايي مختلف در صنايع غذايي موجب افزايش تعداد مبتلايان سرطان در جهان گشته است »

درمورد سمیت مواد شیمیایی بیشتر بدانید …

از سال 1965 تا كنون كه حدود چهل و چند سال مي گذرد چقدر مواد شيميايي به صنعت آرايش بهداشت و تغذيه اضافه گشته و در عوض ميليون ها ميليون انسان دچار انواع و اقسام بيماري ها شده اند به راستي چقدر نيرو تلف شده ، چه سرمايه هاي هنگفتي به هدر رفته و چقدر دارو مصرف گشته و چقدر افسردگي ها و گرفتاري هاي گوناگون به وجود آمده است آيا مي توان اين ارقام را حساب كرد .

نكته آخر اين كه انواع مواد شيميايي تصفيه كننده ، رنگ برنده ، نگهدارنده ، محافظت كننده ، رنگ دهنده ، طعم دهنده ، و حفظ كننده ظاهر و … همه و همه براي سلامتي بدن مضر هستند و به بيماري هاي گوناگون و عوارض زودرس و دير رس منتهي مي گردد.

توليد وسيع اقلام جديد و مختلف مواد غذايي كه شرايط و اوضاع تجارت ، ايجاد مي كند غالبا نمي تواند نتظر دو يا سه سال آزمايشات جامع گردد و براي صنعتي كه لازمه آن نظارت كامل و دقيق در صحت محصولاتش است اين وضعيت ناخوشايند و خطرناك است و يكي از مسايل حل شده مراكز صنعتي رشته مواد غذايي را همين موضوع تشكيل مي دهد .  به گزارش اسان طب متخصصين متعهد و كارشناسان واقعي تغذيه خود به نقايص مواد غذايي كهنه و كنسرو شده آگاه هستند و شيوه هاي مختلف تغييرات غير طبيعي و مضر اين مواد را تاييد مي كنند .

بهتر است به جاي آرد سفيد ، شكر سفيد و انواع و اقسام بيسكويت ها و شيريني هاي قنادي از غذاهاي سنتي و شيريني هاي طبيعي همچون : عسل ، خرما ، انگور ، توت خشك ، ميز ، شيره انگور و شيره خرما و ….. استفاده كنيم .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

نظرات

*

code