http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

زخم های دهانی ؛ علایم و درمان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » زخم های دهانی ؛ علایم و درمان

زخم های دهانی ، به واقع دردآور مي باشند . اين زخم ها به خودي خود طي 10 تا 14 روز از بين مي روند . البته احتمالا شما نمي خواهيد در اين مدت طولاني با اين درد زندگي كنيد . ژل ها يا خميرهاي حاوي هيدوركورتيزون ممكن است موجب التيام زخم ها شوند و احساس بهتري به وجود آورده ، بهبود ضايعات را سرعت بخشند .

زخم های دهانی

زخم های دهانی هنگامی که زخم دهان شما پس از دو هفته هنوز بهبود نیافته باشد و زخم بدون دردی در دهان شما به وجود آمده باشد جدی است . علایم بیماری زخم های دهانی به این شرح است . در حقیقت این زخم های کوچک دردناک بدون خطر می باشد . اما دو قلوی شیطانی آنها ، تبخال و یک ضایعه عفونی مسری که باید بی شاز انواع قبلی به آن توجه کرد .

زخم های دهانی چیست ؟

هر دو این زخم ها تا حدودی شبیه به یکدیگر به نظر می رسند ، آنها گرد و سرخ احتمالا پر از چرک می باشند . زخم های دهانی عموما به مانند تاول های تب خال گرد یکدیگر جمع نمی شوند این ضایعات به طور بارزی در قسمت های متحرک و انعطاف پذیر دهان نظیر زبان و بافت های زیرین آن ، کام نرم ، و داخل گونه ها ظاهر می شوند . هنگامی که زخم های دهان به وجود می آیند ، احتمالا حالت سوزشی که نشانگر شروع تبخالهای هرپس است رخ نمی دهد .
پزشکان دقیقا نمی دانند که چرا برخی از مردم به زخم های دهانی ، که واژه تخصصی آن ضایعات آفتی است مبتلا می شوند .

به نظر می رسد وراثت در این بین نقش مهمی را ایفا می کند . تعدادی از افراد به ابتلا به باکتری استرپترکوکوس که موجب بروز زخم می شوند حساس ترند . چنانچه یک بار به زخم های دهانی گرفتار شوید احتمال ابتلای مجدد نیز وجود دارد .

دندانپزشکان می گویند خانم ها نسبت به ابتلا به این ضایعات مستعد تر می باشند به ویژه در دوران بارداری و نیز دوره ای از چرخه قاعدگی فشارهای روحی و حساسیت های غذایی ، عدم قرارگیری مناسب دندانهای مصنوعی در محل خود ، گاز گرفتن و یا خراشیدگی نیز در زمره مسببین این ضایعات می باشند .

تسکین علائم زخم های دهانی

زخم های دهانی ، به واقع دردآور می باشند . این زخم ها به خودی خود طی 10 تا 14 روز از بین می روند . البته احتمالا شما نمی خواهید در این مدت طولانی با این درد زندگی کنید . بنابراین در اینجا چند راه کار ارائه می گردد .

سطح آن را با هیدرو کورتیزون بپوشانید . ژل ها یا خمیرهای حاوی هیدورکورتیزون ممکن است موجب التیام زخم ها شوند و احساس بهتری به وجود آورده ، بهبود ضایعات را سرعت بخشند .

مقداری مرهم بر روی زخم بگذارید . پمادهایی نظیر زیلاکتین و بلیستکس سطح زخم را می پوشاند و نیز تا حدودی سطح آن را سترون ( استریل) می کنند . این پمادها دست کم می توانند با بی حس کردن موضع شرایط بهتری برای شما مهیا کنند .

با سالین درد را تسکین دهید . چندین بار در روز دهان خود را با آب نمک بشویید ، این کار درد تخفیف می دهد برای این کار یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان 250 میلی لیتری آب گرم حل کنید و سپس آب را در دهان بگردانید .

از مصرف مواد اسیدی بپرهیزید . ادویه ها و نیز مواد غذایی حاوی مقداری اسید نظیر گوجه فرنگی و مرکبات موجب سوزش و تحریک زخم می شوند ، لذا از مصرف آنها بپرهیزید .

بهداشت دهان را را رعایت کنید . دهان و دندان ها را به دقت بشویید و به دندانپزشک مراجعه کنید .

گاز گرفتن زبان  مشابه زخم های دهانی

هنگامی که به کرات زبان و یا داخل گونه های خود را در حین غذا خوردن و یا صحبت کردن گاز می گیرد . یا خونی که از موضع گازگرفته شده جاری می شود در طی ده دقیقه متوقف نشود .

علائم این بیماری

هنگامی که بخشی از دهان خود را گاز می گیرید ، در اصل یک زخم به وجود می آورید ، زخمی مشابه دیگر زخم های دهانی .

بسته به شدت جراحات این زخم ممکن است خونریزی کند و یا این که خونریزی نکند اما شدت خونریزی نشانگر شدت زخم نیست ترکیب چند قطره خون با بزاق ممکن است حالتی شبیه به خونریزی گسترده به وجود آورد .

خوشبختانه بیشتر این ضایعات چندان شدید نیستند . جز درمواردی که ضربه و یا افتادن بر زمین آنقدر شدید باشند که زخم های عمیقی را به وجود آورند دردیگر موارد ضایعات بی خطرند .

اما هنگامی که تعداد و دفعات بروز این زخم ها زیاد شوند ، ایجاد ناراحتی جدی می کنند . به گزارش آسان طب  این زخم ها ممکن است ناشی از مشکلات دندانهای مصنوعی و یا نظم قرار گیری دندانها باشد .

دندانهای کاذب که از جای خود لغزیده و به سوی دیگری متمایل شده اند ، می توانند شما را در حس نشانه ها دچار اشتباه کرده منجر به آن شوند که اجزای داخل دهان خود را گاز بگیرید .

به همین ترتیب دندانهای حقیقی نیز اگر به طور منظم نروییده باشند و در جای خود قرار نگیرند می توانند موجب بروز چنین مشکلی شوند .

زخم های دهانی

زخم های دهانی یکی از بیماری های دهانی است که در برخی افراد رخ می دهد. برای درمان این مشکل باید اول از همه علت کشف شده و سپس راه درمان ان پیشنهاد داده شود.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره زخم های دهانی تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

پماد پیروکسیکام

مصارف و عوارض پماد پیروکسیکام چیست

طرز تهیه یک اسپاگتی با گوشت خوشمزه

نماتود گندم

نماتود گندم و نحوه مبارزه با آن

رشد دندان در نوزادان

رشد دندان در نوزادان و مراحل

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code