.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

فواید پیازعنصل (Squill) چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » فواید پیازعنصل (Squill) چیست ؟

اگر پیازعنصل را در روغن زيتون خيسانده به بدن بمالند مانع گزيدن پشه مي شود . پاشيدن آب حاصل از جوشاندن آن موجب كشته شدن كك ها مي گردد. اگر مخلوط گل افسنتين و روغن زيتون و يا روغن كنجد را به نسبت 4 و 1 براي مدت چهل روز در آفتاب قرار داده سپس صاف كنند و با عسل يا سكنجبين مصرف نمايند مانع مستي و موجب رفع خماري مي شود .

پیازعنصل

پیازعنصل مقوی معده است و در رفع خون مردگی زیر پوست هم موثر است . همچنین برای رفع تنگی نفس و سرفه کهنه و بیماری سیاتیک و درد مفاصل و نقرس ، درد شقیقه و سر درد سنگ مثانه و گرفتگی مجرای ادراری مفید است . نوشیدن دو قاشق غذاخوری عسلی که پیازعنصل در آن پخته شده برای رفع درد معده ، سوء هاضمه ، تقویت معده ، یرقان ، سرفه کهنه ، و مشکل دفع بول اثر قطعی دارد .

خواص پیازعنصل

اگر برگ پیازعنصل را در عسل بجوشانید و به قوام آورند برای تنگی نفس موثر می باشد . پاشیدن آب برگ های عنصل یا آبی که در آن پیاز و برگ عنصل را جوشانده اند ،  برای فرار حشرات مفید است . اگرپیازعنصل را به صورت قطعات کوچک ببرند و در روغن زیتون بجوشانند به حدی که پیاز خشک گردد این روغن برای معالجه سرما زدگی انگشتان دست و پا و بیماری نقرس داروی بسیار خوبی است .

ضماد کوبیده پیازعنصل مخلوط با عسل و کمی گوگرد برای جرب و تاول های ترشح دار پوست و نیز خارش و کچلی موثر است .
ضماد پیازعنصل که با زفت و حنا تهیه شده باشد برای معالجه دانه های روی سر اطفال (که مردم آن را کپه یا سوا) می گویند بسیار مفید است و پخته آن را در سرکه برای کشتن موش ها به کار می برند از این جهت آن را پیاز موش هم می گویند .

همراه داشتن پیاز عنصل موجب می شود که جانورانی مثل شپش ، مورچه ، مگس از شخص دور شوند . به گزارش اسان طب  در معالجه بهق ( لکه های سفید رنگ روی پست که اگر نوک سوزن در آنها فرو برند خون خارج گردد یا لکه های سیاه که اگر ماساژ دهند پوسته از آن جدا شود ) از کوبیدهپیازعنصل در سرکه و مالیدن آن در حمام بر محل این عارضه بسار مفید است ( حتی انواعی از این بیماری که با هیچ دارویی خوب نمی شود) ضماد – کوبیده پیاز عنصل همراه با ریشه هایش در سرکه برای معالجه ترکیدگی پوست دست در اثر سرما در زمستان نافع است .

در قدیم معروف بود که اگر پیاز عنصل را زیر درخت انگور بکارند موجب اصلاح میوه آن می شود همچنین کاشتن آن زیر درخت انار و به مانع ریختن گل هایش می گردد .

دیگر فواید پیازعنصل

بخش قابل مصرف برگ ها و گل آن که مقوی بدن و ریه ها و معده و مدر بول و مولد شیر بوده و برای رعشه و سکته هم مفید می باشد . خیسانده آن در سرکه به صورت ضمد برای درد مفاصل موثر است .

اگر بوته و گل هایش را در لای لباس قرار دهند از بید خوردگی آن جلوگیری می کند در صورتی که آن را در مرکب بخیسانند رنگ آن پس از نوشتن پایدار می ماند و ناپدید نمی شود .

اگر پیازعنصل  را در روغن زیتون خیسانده به بدن بمالند مانع گزیدن پشه می شود . پاشیدن آب حاصل از جوشاندن آن موجب کشته شدن کک ها می گردد. اگر مخلوط گل افسنتین و روغن زیتون و یا روغن کنجد را به نسبت 4 و 1 برای مدت چهل روز در آفتاب قرار داده سپس صاف کنند و با عسل یا سکجبین مصرف نمایند مانع مستی و موجب رفع خماری می شود .
برگ و گل آن برای نارسایی کبد هم اثر خوبی دارد. در طب سنتی دم کرده و جوشانده آن مصرف می شد که امروز هم معمول است

طریقه مصرف پیازعنصل

دم کرده :

یک قاشق بزرگ سوپخوری ، از گل یا برگ افسنتین را در یک لیتر آب جوش به مدت 10 دقیقه دم می کنید و هر روز 2-3 فنجان آن را قبل یا بعد از غذا می خورند .

جوشانده :

بیشتر برای شستشوی زخم های عمیق و یا تهیه ضماد برای دمل ها مصرف می شود که در این صورت 30-40 گرم برگ یا گل آن را در یک لیتر آب به مدت 7 دقیقه باید جوشانید و ان را مصرف کرد . اثر ضد سرطانی ( ضد سرطان پستان ) هم دارد .

فواید پیازعنصل

فواید پیازعنصل موضوع این بخش بود. امیدواریم از مطالعه ان بهره مند شده باشید. فواید پیازعنصل اینست که استفاده از ان باعث دوری پشه ، مگس ، شپش و … می شود و این مخصوصا برای کسانی که به این حشرات حساسیت دارند  توصیه می شود.

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

لیموترش اسیده پر خاصیت

بیماری پروستات

علائم و درمان بیماری های شایع پروستات

چای سفید

چای سفید | چای سفید چیست ؟؟؟

سمیت مواد شیمیایی

اطلاعات علمی از سمیت مواد شیمیایی

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code