آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

فواید پیازعنصل (Squill) چیست ؟

23324 03 دی 1394 تغذیه , سلامت آسان طب » تغذیه » فواید پیازعنصل (Squill) چیست ؟ همیار آسان طب

اگر پیازعنصل را در روغن زيتون خيسانده به بدن بمالند مانع گزيدن پشه مي شود . پاشيدن آب حاصل از جوشاندن آن موجب كشته شدن كك ها مي گردد. اگر مخلوط گل افسنتين و روغن زيتون و يا روغن كنجد را به نسبت 4 و 1 براي مدت چهل روز در آفتاب قرار داده سپس صاف كنند و با عسل يا سكنجبين مصرف نمايند مانع مستي و موجب رفع خماري مي شود .

پیازعنصل

پیازعنصل مقوي معده است و در رفع خون مردگي زير پوست هم موثر است . همچنین براي رفع تنگي نفس و سرفه كهنه و بيماري سياتيك و درد مفاصل و نقرس ، درد شقيقه و سر درد سنگ مثانه و گرفتگي مجراي ادراري مفيد است . نوشيدن دو قاشق غذاخوري عسلي كه پیازعنصل در آن پخته شده براي رفع درد معده ، سوء هاضمه ، تقويت معده ، يرقان ، سرفه كهنه ، و مشكل دفع بول اثر قطعي دارد .

خواص پیازعنصل

اگر برگ پیازعنصل را در عسل بجوشانيد و به قوام آورند براي تنگي نفس موثر مي باشد . پاشيدن آب برگ هاي عنصل يا آبي كه در آن پياز و برگ عنصل را جوشانده اند ،  براي فرار حشرات مفيد است . اگرپیازعنصل را به صورت قطعات كوچك ببرند و در روغن زيتون بجوشانند به حدي كه پياز خشك گردد اين روغن براي معالجه سرما زدگي انگشتان دست و پا و بيماري نقرس داروي بسيار خوبي است .

ضماد كوبيده پیازعنصل مخلوط با عسل و كمي گوگرد براي جرب و تاول هاي ترشح دار پوست و نيز خارش و كچلي موثر است .
ضماد پیازعنصل كه با زفت و حنا تهيه شده باشد براي معالجه دانه هاي روي سر اطفال (كه مردم آن را كپه يا سوا) مي گويند بسيار مفيد است و پخته آن را در سركه براي كشتن موش ها به كار مي برند از اين جهت آن را پياز موش هم مي گويند .

همراه داشتن پياز عنصل موجب مي شود كه جانوراني مثل شپش ، مورچه ، مگس از شخص دور شوند . به گزارش اسان طب  در معالجه بهق ( لكه هاي سفيد رنگ روي پست كه اگر نوك سوزن در آنها فرو برند خون خارج گردد يا لكه هاي سياه كه اگر ماساژ دهند پوسته از آن جدا شود ) از كوبيدهپیازعنصل در سركه و ماليدن آن در حمام بر محل اين عارضه بسار مفيد است ( حتي انواعي از اين بيماري كه با هيچ دارويي خوب نمي شود) ضماد – كوبيده پياز عنصل همراه با ريشه هايش در سركه براي معالجه تركيدگي پوست دست در اثر سرما در زمستان نافع است .

در قديم معروف بود كه اگر پياز عنصل را زير درخت انگور بكارند موجب اصلاح ميوه آن مي شود همچنين كاشتن آن زير درخت انار و به مانع ريختن گل هايش مي گردد .

بخش قابل مصرف برگ ها و گل آن كه مقوي بدن و ريه ها و معده و مدر بول و مولد شير بوده و براي رعشه و سكته هم مفيد مي باشد . خيسانده آن در سركه به صورت ضمد براي درد مفاصل موثر است .

اگر بوته و گل هايش را در لاي لباس قرار دهند از بيد خوردگي آن جلوگيري مي كند در صورتي كه آن را در مركب بخيسانند رنگ آن پس از نوشتن پايدار مي ماند و ناپديد نمي شود .

اگر پیازعنصل  را در روغن زيتون خيسانده به بدن بمالند مانع گزيدن پشه مي شود . پاشيدن آب حاصل از جوشاندن آن موجب كشته شدن كك ها مي گردد. اگر مخلوط گل افسنتين و روغن زيتون و يا روغن كنجد را به نسبت 4 و 1 براي مدت چهل روز در آفتاب قرار داده سپس صاف كنند و با عسل يا سكجبين مصرف نمايند مانع مستي و موجب رفع خماري مي شود .
برگ و گل آن براي نارسايي كبد هم اثر خوبي دارد. در طب سنتي دم كرده و جوشانده آن مصرف مي شد كه امروز هم معمول است

طریقه مصرف پیازعنصل

دم كرده :

يك قاشق بزرگ سوپخوري ، از گل يا برگ افسنتين را در يك ليتر آب جوش به مدت 10 دقيقه دم مي كنيد و هر روز 2-3 فنجان آن را قبل يا بعد از غذا مي خورند .

جوشانده :

بيشتر براي شستشوي زخم هاي عميق و يا تهيه ضماد براي دمل ها مصرف مي شود كه در اين صورت 30-40 گرم برگ يا گل آن را در يك ليتر آب به مدت 7 دقيقه بايد جوشانيد و ان را مصرف كرد . اثر ضد سرطاني ( ضد سرطان پستان ) هم دارد .

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code