http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

افزایش عزت نفس در کودکان و فرزندان

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » افزایش عزت نفس در کودکان و فرزندان

عزت نفس در كودكان ، به كودكان كمك مي كند كه پيشرفت كنند . افرادي كه عزت نفس پاييني دارند ، اغلب خودخوري كرده و از اين لحاظ فردي شكننده هستند.

عزت نفس در كودكان

عزت نفس در کودکان را چگونگی فکر و احساس ما در مورد خودمان معنا کرده اند . هر قدر کودکان و بزرگسالان خود را بیشتر دوست داشته باشند ، عزت نفس بالاتری دارند . کودکانی که عزت نفس بالایی دارند ، در مورد خودشان این گونه فکر می کنند :

1- من فرد مطرحی هستم .

2- اطرافیانم دوستم دارند .

3- من قادرم وظایفم را انجام دهم.

4- من خودم را دوست دارم.

افزایش عزت نفس در کودکان

افزایش عزت نفس در کودکان

فواید عزت نفس در کودکان

عزت نفس در کودکان ، به کودکان کمک می کند که پیشرفت کنند . افرادی که عزت نفس پایینی دارند ، اغلب خودخوری کرده و از این لحاظ فردی شکننده هستند. هنگامی که عزت نفس بچه ها بالا باشد می توانند :

1- در رابطه با آنچه هستند ، احساس خوبی داشته باشند .

2- به دنبال چالش ها و ارضاء کنجکاویهای خود بروند .

3- به دنبال کارهای مناسب بروند .

4- انتخابهای صحیح بیشتری را پیگیری نمایند .

5- عزت نفس بالا به کودکان و نوجوانان کمک می کند تا در شرایط سخت درجا نزنند .

والدین می توانند عزت نفس بچه ها را بازسازی کنند . به کودکان و نوجوانان می توان کمک کرد تا در مورد چیزهایی که باعث سربلندی آنها می شود ، فکر کنند . چیزهای دیگری که می توان در مورد آنها فکر کرد و آنها را رشد داد، همچنین می توان به مواردی دیگر برای فکر کردن اشاره کرد :

1- در مورد مهارتها و استعداهای ویژه ای که دارند .

2- زمانی که به دیگران کمک نموده اند .

3- در مورد ارزش والای خود .

4- افزایش حس بذله گویی و شوخ طبعی

5- افتخار به توانمندیهای خود .

افزایش عزت نفس در کودکان

افزایش عزت نفس در کودکان

افزایش عزت نفس در کودکان

برای افزایش عزت نفس در کودکان و نوجوانان ، محاسن آنها را به صورت درشت نوشته و در جایی که قابل دیدن است قرار دهید . هنگامی که احساس شکست کردند به آنها بفهمانید که همه چیز با تلاش درست می شود . به عنوان یک والد کمک کنید تا کودکان در جستجو و تعیین اهدافی باشند که به طرق موثری عزت نفس آنها را افزایش می دهد .

اهدافی که برای نوجوانان سریع قابل دستیابی هستند عبارتند از :

1- پیدا کردن وضعیت درسی بهتر

2- پیدا کردن دوستان جدید

3- ثبت نام کردن در باشگاه ها و کلاسهای فوق برنامه

4- تلاش کردن برای مهارت آموزی در ورزش خاص

اهداف دیگری هم هستند که دیرتر به دست می آیند مانند پایان تحصیلات ، پیدا کردن شغل و …. نکته مهم این است مه اهداف کوتاه مدت که سریع به دست میآیند را از اهدافی که دیر به دست می آیند تفکیک کنید .

علاوه بر موارد مذکور به اخطارهای زیر نیز توجه کنید :

1- به کودکان یاد دهید که برای خیلی کم یا خیلی زیاد تلاش نکنند .

2- به آنها یاد بدهید که دیدگاه های محکمی در روابط و فعالیت های خود به دست آورند .

3- پذیرای دیدگاه های ضعیف تر باشند .

4- پذیرای خود باشند . نگران این نباشید که بهتر یاد بدتر بوده و یا حتی شخص دیگری باشند . به آنها یاد دهید که هیچ کس کامل نیست .

کودکان و نوجوانان باید یاد بگیرند که دیگران دوستشان بدارند اما نه اینکه آن را به هر قیمتی به دست آورند . آنها باید بدانند ارزشی ندارد که کارهایی انجام دهند که به خود و دیگران صدمه بزند . کارهایی از قبیل : استفاده از مواد مخدر و نوشیدن الکل ، ارتباطات جنسی غیر مشروع ، پیوستن به گروه های مخرب.

اعمال مورد نظر به فرد و عزت نفس وی صدمه می زند . دوستان خوبی برای فرزندانتان انتخاب کنید که آنها را بپذیرند . به بچه ها بفهمانید که از آنچه هستند راضی هستید . ارتقاء عزت نفس در کودکان باعث می گردد که به خود و دیگران احترام بگذارند .

بنابراین کلمات مناسبی را در ارتباطات خود به کار گیرید و آنچه را که به زبان می آورید عملا انجام دهید زیرا الگوی فرزندانتان شما هستید . به گزارش اسان طب بچه ها را تشویق کنید که خود را دست کم نگیرند . بچه ها را با احترامی که به آنها می گذارید هدایت کنید . با این کار احترام بچه ها را هم به دست می آورید

اهمیت اعتماد به نفس در زندگی

پس در اینجا درباره راههای افزایش عزت نفس در کودکان و فواید عزت نفس کودکان اطلاعاتی را کسب کردیم. شما باید از بچگی به کودکان اعتماد به نفس و عزت نفس را بیاموزید تا گوشه نشین نشوند و بتوانند گلیم خود را از اب بکشند.

فقط مراقب باشید انها عزت نفس را با غرور و تکبر اشتباه نگیرند که این موضوع اول از همه به خود انها اسیب می رساند.

 

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

لجاجت کودکان

با لجاجت کودکان دست و پنجه نرم نکنید

هدف ازدواج کردن

هدف شما از ازدواج کردن چیست؟

خواص سیب

طرز استعمال سیب و خواص سیب

مطلبی برای نوجوانان در مورد ارتباط با والدین

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code