تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

تاثیرات طلاق بر فرزندان چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » تاثیرات طلاق بر فرزندان چیست ؟

طلاق در اغلب موارد توسط بچه ها بد تفسير مي گرد. به همين دليل والدين با تلاش خود بايد به آنها بفهمانند كه چه اتفاقي در حال وقوع است و چگونه مي توان از اثرات جدايي رهايي يافت. به عبارت ديگر بايد به بچه ها تفهيم گردد كه براي آينده منتظر چه تغييراتي باشند.

تاثیرات طلاق بر فرزندان

والديني كه در شرف طلاق هستند،اين نگراني فزاينده را دارند كه تاثیرات طلاق بر فرزندان چه چیزی خواهد بود . بخشي از والديني كه در شرف طلاق هستند با مشكلات مرتبط با طلاق و اثرات آن دست به گريبان بوده داراي مشغله هاي ذهني فراواني هستند،اما براي بسياري از افراد مشكلات بچه ها و وضعيت كودكانشان مهمترين زمينه هاي فكر آنهاست.

در حالي كه براي بخشي از والدين طلاق يك راه خلاصي و آسودگي است،اما براي بچه هايشان طلاق امري گيج كننده و ترس آور است. زيرا طلاق تهديدي جدي براي امنيت رواني بچه ها محسوب مي گردد. در كنار اين دسته از بچه ها،بعضي از والدين نيز به شدت آسيب ديده و تعادل رواني خود را از دست مي دهند .

با تاثیرات طلاق بر فرزندان آشنا شوید ..

تاثیرات طلاق بر فرزندان بسیار زیاد است . طلاق در اغلب موارد توسط بچه ها بد تفسير مي گرد. به همين دليل والدين با تلاش خود بايد به آنها بفهمانند كه چه اتفاقي در حال وقوع است و چگونه مي توان از اثرات جدايي رهايي يافت. به عبارت ديگر بايد به بچه ها تفهيم گردد كه براي آينده منتظر چه تغييراتي باشند.

بدون توجه به سن بچه ها در زمان طلاق، در اغلب موارد آنها فكر مي كنند كه رفتارهايشان موجب تعارض و اختلاف بين والدينشان شده است.

بر همين مبنا بخشي از بچه ها تصور مي كنند كه آنها مسئول بازگرداندن والدينشان هستند. بنابراين، اين اعتقاد غير منطقي در آنها رشد مي يابد كه اگر خودشان را قرباني كنند والدينشان دوباره با هم زندگي خواهند كرد.

حتي كودكان ممكن است در اثر فقدان ناگهاني يكي يا هردو والدين، دچار آسيب هاي جسمي يا بيماريهاي رواني شده و بدين ترتيب جريان طلاق را به تعويق اندازند.

با به تعويق افتادن طلاق در ظاهر استحكام خانواده هم حفظ مي گردد. با بيمار شدن كودك يا بيمار شدن آگاهانه كودك اين امكان وجود دارد كه از وجود بيماري براي حل تعارضها سود جست،اما اين امر به عوامل متعددي بستگي دارد:

1.نوع بيماري كودك

2.ميزان علاقۀ والدين به يكديگر

3.ميزان علاقه آنها به كودك و حفظ شرايط خانوادگي

4.شدت تعارضها و اختلافات

5.مداخلات حرفه اي و فاميلي

باتوجه به نكات مطرح شده در جريان طلاق تأكيد اين است كه والدين عواقب آن را بر كودكان با حساسيت بيشتري دنبال نموده و علائم استرس را در آنها تشخيص دهند.

علايم شايع كودكان در مواجه با شرايط استرس آور طلاق عبارت است از:

1.از دست دادن علاقه نسبت به مدرسه از تاثیرات طلاق بر فرزندان است .

2.از دست دادن علاقه نسبت به دوست يابي و ارتباطات اجتماعي

3.از دست دادن علاقه نسبت به چيزهايي كه قبلا باعث برانگيختگي حس علاقه و توجه آنها مي شد.

علايم هشدار دهنده ديگر عبارتند از:

4.پر خوابي يا كم خوابي

5.وجود تمرد در رفتار نیز از تاثیرات طلاق بر فرزندان است .

6.بحث و جدل بين اعضاء خانواده يا درون مدرسه با همكلاسي ها

بچه ها در جريان طلاق نياز دارند كه بدانند پدر و مادرشان هنوز والدين آنها هستند،اگرچه ازدواج آنها به پايان رسيده و قادر به زندگي با يكديگر نيستند.

نزاع و دعواهاي مداوم و طولاني و فشار بر كودكان براي طرفداري از يكي از والدين و اقدام بر عليه ديگري مي تواند زيانها و آسيب هاي جبران ناپذيري بر كودكان وارد آورد.

در اين زمينه تعهد والدين براي مراقبت از بچه ها ضروري است. به گزارش اسان طب اگر كودكان علائم فشار رواني بيان گرديده در بالا را نشان داد مي بايست سريعا به روان پزشك اطفال يا روان شناس ارجاع داده شود.

اين متخصصان مي توانند علائم و نشانه هاي استرس را تشخيص داده و با همكاري والدين رفع و درمان نمايند. روان پزشكان و روان شناسان كودك مي توانند با ملاقات والدين به آنها بياموزند كه چگونه فشارهاي حاصل از طلاق را در خانواده هايشان كاهش دهند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تفاوت های خانم ها و آقایان

تفاوت های خانم ها و آقایان که باعث خوشحالی خانم ها می شود

رستوران مک دونالد

خواندنی های جالب درباره ی رستوران مک دونالد

3 عامل افزایش سن ازدواج جوانان

درمان بیش فعالی کودکان

درمان بیش فعالی کودکان چگونه است ؟

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , موفقیت

نظرات شما

*

code