http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

عواقب تنبیه کودکان و نکات ضروری

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » عواقب تنبیه کودکان و نکات ضروری

مطالعات نشان داده است اغلب والديني كه اقدام به مجازاتهاي جسماني و تنبيه كودكان مي كنند ، خود در خانواده هايي بزرگ شده اند كه بد رفتاري جسماني با كودكان متداول بوده است .اگرچه اكثر والدين تنبيه كودكان را به منظور تربيت كودك به كار مي گيرند ، اما مطالعات نشان داده است كه در اكثر مواد نتيجه معكوسي حاصل مي شود .

تنبيه كودكان

به نظر می رسد قدمت به کارگیری روشهای خشن در تربیت کودکان و  تنبیه کودکان به قدمت خود تاریخ است . در ماده 4 بند اول پیمان جهانی کودک آمده است که والدین و سرپرستان نباید در برابر اشتباهات کودک از روشهای نامناسب تنبیه و سرزنش استفاده کنند .

در ماده 35 پیمان نیز آمده است که هیچ کس حق آزار و اذیت کودکان را ندارد و کسانی که با کودکان بد رفتاری جسمانی گنند یا آنها را بزنند ، طبق قانون باید مجازات شوند .

بر این اساس خشونت خانوادگی را نباید تنها متوجه زنان و مردان دانست ، بلکه بیشترین تاثیر خشونت در خانواده برکودکان است .

مطالعات نشان داده است اغلب والدینی که اقدام به مجازاتهای جسمانی و تنبیه کودکان می کنند ، خود در خانواده هایی بزرگ شده اند که بد رفتاری جسمانی با کودکان متداول بوده است .

عواقب تنبیه کودکان

عواقب تنبیه کودکان

عواقب تنبیه کودکان

اگرچه اکثر والدین تنبیه کودکان را به منظور تربیت کودک به کار می گیرند ، اما مطالعات نشان داده است که در اکثر مواد نتیجه معکوسی حاصل می شود . تنبیه می تواند عواقبی داشته باشد که عبارت است :

1- افزایش پرخاشکری در خانواده و توجیه خشونت خود وافزایش نارمانی

2- افزایش بی رحمی و نفرت و همچنین قطع ارتباط با خانواده

3- عادت کردن به تنبیه ( برای تنبیه کننده و تنبیه شونده )

4- به حل مشکل کمکی نمی کند و کودو متوجه خطا و اشتباه خود نمی شود ( ممکن است در غیاب عامل تنبیه رفتار اشتباه را تکرار نماید .

5- بروز پیامد ها و عوارض جسمانی شدید ناشی از تنبیه .

آیا تنبیه کودکان را می توان به گونه ای انجام داد که نتیجه تربیتی داشته باشد ؟

پاسخ به این پرسش به شیوه های مدیدریت ، آموزش و تربیت جاری در اجتماع و خانواده بر می گردد . در زمینه تنبیه کودکان به منظور اثر بخش تر کردن شیوه های تربیتی متداول ، چند نکته حائز اهمیت است :

1- تنبیه نباید جسمانی و بیشتر باید یک وضعیت یا پیامد اجتماعی را هدف قرار دهد . همچنین هدف از تنبیه باید کاهش رفتار نامناسب باشد .

2- از محرم کردن در جهت کاهش رفتارها استفاده نمود . به گزارش اسان طب همچنین بیش از حد نباید بر انجام تنبیه تاکید شود و از تبیه به تنهایی نیز پرهیز شود .

3- برای تنبیه کودک نباید وعده ای داد . هنگامی کودک از کاری منع می شود . باید به خاطر عدم انجام آن کار نیز تحسین گردد .

4- به کودک باید تفهیم گردد که کدام رفتارها پیامد منفی داشته و تنبیه خواهند شد . با تنبیه ، کودک باید از نتیجه و پیامد منفی کارش آگاه گردد .

5- به کودک باید یاد داد که از اشتباهش احساس سر افکندگی نماید . نه از تنبیه شدنش . در تنبیه کودک ، خطاهای وی نباید جمع گردند تا یکجا تسویه شود .

6- در حین تنبیه کودک ( مانند محروم کردن وی ، منع رفتاری خاص و ….) نشان دهید که هنوز وی را دوست دارید و حامی او هستید .

7- از تنبیه چند جانبه ( کتک زدن همراه با تمسخر ) نباید استفاده کرد . مشکلات شخصی و مسائل زندگی را با تنبیه کودک نباید تسویه و حل کرد .

8- راهکارها و روشهای کسب تجارب صحیح را باید به کودک نشان داد.

برای مقابله با ناامیدی چه کنیم ؟

عواقب تنبیه کودکان

عواقب تنبیه کودکان

عواقب تنبیه کودکان را در اینجا بیان کردیم . شما باید از تنبیه بدنی خودداری کنید. ولی وقتی کودک خطایی مرتکب شد باید متوجه شود کارش اشتباه است. باید به گونه ای او را تنبیه کردم . مثلا تا مدتی خوراکی مورد علاقه اش را نخرد یا برنامه مورد علاقه اش را نبیند یا … .

 

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

سفر زن قهرمان

دیابت حاملگی چیست و کنترل دیابت بارداری

دیابت حاملگی چیست و کنترل دیابت بارداری

مهارت در ارتباط با کودکان

مهارت در ارتباط با کودکان

علائم افسردگی

بیماری افسردگی و عوامل ایجاد کننده آن کدامند؟

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code