http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

علل دزدی بچه ها چیست؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » علل دزدی بچه ها چیست؟

به نظر مي رسد دربرهه اي ازدوران رشد طبيعي است كه بچه ها بعضي از چيزهايي را كه برايشان هيجان آور است بردارند . اين مسئله نميتواند به عنوان دزدی بچه ها برچسب بخورد . حداقل اين كار تا زماني كه كودك به اندازه كافي بزرگ نشده باشد نبايد صورت گيرد .

دزدی بچه ها

دزدی بچه ها یکی از اسیب های اجتماعی جامعه است . هنگامی که کودک یا نوجوانی اقدام به دزدی می کند ، عامل مهمی رخ داده است . در این شرایط والدین حق دارند که واقعا نگران شوند . نگرانی آنها از این بابت است که چرا فرزندشان دزدی می کند و آیا دزدی آنها ممکم است در نهایت منجر به بزهکاریشان در آینده شود .

به نظر می رسد دربرهه ای ازدوران رشد طبیعی است که بچه ها بعضی از چیزهایی را که برایشان هیجان آور است بردارند . این مسئله نمیتواند به عنوان دزدی بچه ها برچسب بخورد . حداقل این کار تا زمانی که کودک به اندازه کافی بزرگ نشده باشد نباید صورت گیرد .

کودکان از سنین 5 سالگی به طور واقعی می دانند که بعضی چیزها متعلق به افراد خاصی است و نباید آنها را بردارند . جوانه های این هوشیاری نسبت به مالکیت در افراد از سن سه سالگی پی ریزی می شود . مسلما والدین باید به صورت فعالانه به درک کودکانشان در خصوص اموال شخصی افراد و ملاحظه مالکیت دیگران بر اشیا و اموال یاری رسانند .

علل دزدی بچه ها

کودکان باید یاد بگیرند که دزدی بچه ها ، یعنی برداشتن اموال و اشیا دیگران کار اشتباهی است . در کودکان بزرگتر و نوجوانان به علل مختلف ممکن است دزدی بروز نماید . جوان ترها گاهی برای اینکه داشته های خود را با برادر و خواهرهایشان برابر کنند اقدام به دزدی می کنند . گاهی نیز برای اینکه شجاعت خود را برای دوستانشان به اثبات برسانند اقدام به برداشتن اشیاء می کنند .

گاهی نیز برای تحسین و مشهور شدن در بین بچه های دیگر خصوصا در دوران مدرسه دست به دزدی می زنند .
والدین باید توجه داشته باشند که چرا فرزندانشان بدون اینکه نیاز داشته باشد و صرفا برای جلب توجه دزدی می کند . در این زمینه گاهی می توان دلایل دزدی را به پرخاشگری جابجاشده نسبت داد.

زمانی که بچه ها از مسئله یا فردی ناراحت و عصبانی می گردند ، برای کاهش عصبانیت خود اقدام به دزدی می کنند . در این وضعیت والدین آگاه تلاش می کنند که بچه ها را به عنوان عضوی مهم در خانواده مورد پذیرش قرار دهند . آگاهی والدین از ویژگی های رشدی و شخصیتی بچه هایشان در این وضعیت کاملا کمک کننده است .

روانشناسان و روان پزشکان توصیه می کنند وقتی والدین متوجه دزدی بچه ها شدند از راهبردهای زیر جهت کاهش و تعدیل شرایط ایجاد شده استفاده نمایند .

1- به بچه ها بگویند دزدی کاری اشتباهی است.

2- به کوچکترها کمک کنند تا اموال دزدی شده را پس داده و یا سرجایش بگذارند .

3- مطمئن گردند که بچه ها از دزدی خود سود نمی بردند .

4- از نصیحت کردن آنها پرهیز نمایند . عواقب طبیعی رفتار آنها را تشریح کنند و نشان دهند که از دزدی بچه ها مطلع هستند .

5- کاملا روشن کنند که رفتارهای مذکور از نظر سنت خانواده و عرف جامعه غیر قابل قبول است .

6- هنگامی که اموال دزدیده شده برگردانده شد ، موضوع مذکور نباید توسط والدین مطرح گردد . بنیاد آن عمل را به یاد کودک آورند .

7- اگر به رغم اجرای توصیه های مذکور دزدی ادامه یابد آن را می توان نتیجه مسائل حادتر و جدی تر تلقی کرد . مسائلی که در روند رشد عاطفی کودک اختلال ایجاد کرده است .

بچه هایی که مکررا اقدام به دزدی می کنند ، به سختی به دیگران اعتماد می نمایند و روابطشان با افراد به صورت بسته است .

این بچه ها به جای احساس گناه ، رفتار دیگران را مسبب اقدامتشان دانسته و دیگران را با بحث کردن مورد مسائلشان به باد انتقاد می گیرند . به گزارش اسان طب  آنها ممکن است بگویند : چون دیگران آنچه را که نیاز داشتم به من ندادند پس خودم ان را برداشتم .
بعضی از بچه ها به خاطر ترس از وابستگی دزدی می کنند . در واقع آنها می خواهند به هیچ کس وابسته نباشند .

بر این اساس باید علت واقعی دزدی بچه ها را فهمید . برنامه های درمانی این کودکان وابسته به تشخیص علل احتمالی بروز دزدی در آنها است .

جنبه مهم درمان این کودکان آن است که به آنها یاد دهند که در روابط خود به دیگران اعتماد نمایند و به خانواده نیز کمک گردد تا از تغییرات کودک در مسیر رشد طبیعی و درست حمایت گردد .

عواقب تنبیه کودکان و نکات ضروری

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ویتامین E (توکوفرولها) چیست

پسران و دختران فراری از ازدواج

ریلکسیشن و ایجاد آرامش

ریلکسیشن و ایجاد آرامش در کودکان و بزرگسالان

طرز تهیه ذرت مکزیکی خوشمزه و خوش طعم

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code