تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

انواع مشکلات تنفسی کودکان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » انواع مشکلات تنفسی کودکان

یکی از مشکلات تنفسی کودکان تنفس سریع است . گاهی اوقات میزان دم و بازدم بسیار بالا می رود . تب می تواند تنفس کودک را تسریع کند . یادتان باشد که تنفس کودک اصولا از آدم بزرگسال سریعتر است . بالاترین میزان تنفس در نوزادان چهل تنفس در هر دقیقه است . کودک ده ساله یا بالاتر ، حدود بیست بار در دقیقه نفس می کشد .

مشکلات تنفسی

پیشنهاد می کنم قبل از اینکه تصور کنید کودکتان دچار مشکلات تنفسی شده ، به تنفس عادی او خود را عادت دهید . ببینید آیا اصولا تنفس او سریع است ، نفس کشیدن برایش دشوار است یا موقع نفس کشیدن او اشنا باشید ، در هنگامی که واقعا بیمار است تفاوت تنفس او را می فهمید . انقباض – تنفس سریع و تنفس صدادار از جمله مشکلات تنفسی هستند .

انقباض از جمله مشکلات تنفسی

ممکن است متوجه شوید که کودک در هنگام تنفس دچار انقباض شیدد عضلانی می شود ، از جمله عضلات شکم ، سینه و گردنش تو می روند . همین مساله نشان می دهد که کودک برای کشیدن هوا به داخل ریه هایش تلاش فراوانی می کند . گاهی اوقات در هنگام بیرون دادن هوا ، صداهای عجییب از ریه های او به گوش می رسد ویا باید تلاش فراوانی بکند .

تنفس سریع از جمله مشکلات تنفسی

یکی از مشکلات تنفسی  کودکان تنفس سریع است . گاهی اوقات میزان دم و بازدم بسیار بالا می رود . تب می تواند تنفس کودک را تسریع کند . یادتان باشد که تنفس کودک اصولا از آدم بزرگسال سریعتر است . بالاترین میزان تنفس در نوزادان چهل تنفس در هر دقیقه است . کودک ده ساله یا بالاتر ، حدود بیست بار در دقیقه نفس می کشد .

بهترین روش برای اندازه گیری میزان تنفس کودک ، شمردن دم و بازدم او در یک دقیقه است . پیشنهاد می کنم تعداد تنفس های کودک را در خواب و بیداری بسنجید و اگر واقعا ریتم تنفس خیلی فرق کرد ، به فکر بیماری او بیفتید . یادتان باشد که کودک گاهی سریع نفس می کشد ، ولی بعد از مدت کوتاهی به حالت عادی بر می گردد . کودکانی که واقعا بیمار هستند ( مثلا ذات الریه گرفته اند ) ریتم تنفس تندی دارند . اگر کودک شما واقعا بیمار نیست ، منتظر بمانید که تب او پایین بیاید و اگر ریتم تنفس عادی نداشت ، دست به کار شوید ، وگرنه با کمی بالا رفتن ریتم تنفس نگرانی مورد ندارد .

تنفس صدادار از جمله مشکلات تنفسی

کودکان مبتلا به عفونت های قفسه سینه یا اسم معمولا تنفس صدادار دارند . نمی شود خیلی اسان فهمید که صدا از کجای دستگاه تنفسی می آید .

گاهی اوقات به خاطر جمع شدن خلط در بینی است و ابدا مشکل ریوی وجود ندارد . گاهی اوقات از مجرای تنفسی (نای) می اید و وقتی کودک هوا را به داخل می کشد ، صدا بیشتر شنیده می شود . چون در سیاه سرفه ، نای عفونت پیدا می کند ، تنفس صدادار و همراه با سرفه و صدای خشن می شود . به گزارش اسان طب گاهی اوقات صدا از ریه می اید . صدای تنفسی دست کم این فایده را دارد که نشان می دهد هوا در مجاری تنفسی می گردد ، ولی اگر صدا قطع و انقباض عضلانی و تنفس شدید شروع شد ، باید فورا به فکر درمان بیفتید .

مشکلات تنفسی کودکان

با آلرژی تنفسی و روش های درمان آن  اشنا شوید .

همان طور که متوجه شدیم مشکلات تنفسی کودکان به دسته های مختلف تقسیم می شود که هر کدام علل و راه درمان خاص خود را دارد. به عنوان مثال تنفس صدا دار یکی از مشکلات تنفسی کودکان است که بیشتر کودکانی که دچار عفونت سینه هستند به ان مبتلا می شوند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خوردن صحیح

خوردن خود را تکنیکال کنترل کنید !

درمان کورک

راه درمان کورک چیست ؟ ( دمل )

سیاهک پنهان گندم

سیاهک پنهان گندم یا سیاهک پوشیده

جراحات و آسیب ها در ناحیه آلت تناسلی !

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code