آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

انواع مشکلات تنفسی کودکان

23456 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » انواع مشکلات تنفسی کودکان همیار آسان طب

یکی از مشکلات تنفسی کودکان تنفس سریع است . گاهی اوقات میزان دم و بازدم بسیار بالا می رود . تب می تواند تنفس کودک را تسریع کند . یادتان باشد که تنفس کودک اصولا از آدم بزرگسال سریعتر است . بالاترین میزان تنفس در نوزادان چهل تنفس در هر دقیقه است . کودک ده ساله یا بالاتر ، حدود بیست بار در دقیقه نفس می کشد .

مشکلات تنفسی

پیشنهاد می کنم قبل از اینکه تصور کنید کودکتان دچار مشکلات تنفسی شده ، به تنفس عادی او خود را عادت دهید . ببینید آیا اصولا تنفس او سریع است ، نفس کشیدن برایش دشوار است یا موقع نفس کشیدن او اشنا باشید ، در هنگامی که واقعا بیمار است تفاوت تنفس او را می فهمید . انقباض – تنفس سریع و تنفس صدادار از جمله مشکلات تنفسی هستند .

انقباض از جمله مشکلات تنفسی

ممکن است متوجه شوید که کودک در هنگام تنفس دچار انقباض شیدد عضلانی می شود ، از جمله عضلات شکم ، سینه و گردنش تو می روند . همین مساله نشان می دهد که کودک برای کشیدن هوا به داخل ریه هایش تلاش فراوانی می کند . گاهی اوقات در هنگام بیرون دادن هوا ، صداهای عجییب از ریه های او به گوش می رسد ویا باید تلاش فراوانی بکند .

تنفس سریع از جمله مشکلات تنفسی

یکی از مشکلات تنفسی  کودکان تنفس سریع است . گاهی اوقات میزان دم و بازدم بسیار بالا می رود . تب می تواند تنفس کودک را تسریع کند . یادتان باشد که تنفس کودک اصولا از آدم بزرگسال سریعتر است . بالاترین میزان تنفس در نوزادان چهل تنفس در هر دقیقه است . کودک ده ساله یا بالاتر ، حدود بیست بار در دقیقه نفس می کشد .

بهترین روش برای اندازه گیری میزان تنفس کودک ، شمردن دم و بازدم او در یک دقیقه است . پیشنهاد می کنم تعداد تنفس های کودک را در خواب و بیداری بسنجید و اگر واقعا ریتم تنفس خیلی فرق کرد ، به فکر بیماری او بیفتید . یادتان باشد که کودک گاهی سریع نفس می کشد ، ولی بعد از مدت کوتاهی به حالت عادی بر می گردد . کودکانی که واقعا بیمار هستند ( مثلا ذات الریه گرفته اند ) ریتم تنفس تندی دارند . اگر کودک شما واقعا بیمار نیست ، منتظر بمانید که تب او پایین بیاید و اگر ریتم تنفس عادی نداشت ، دست به کار شوید ، وگرنه با کمی بالا رفتن ریتم تنفس نگرانی مورد ندارد .

تنفس صدادار از جمله مشکلات تنفسی

کودکان مبتلا به عفونت های قفسه سینه یا اسم معمولا تنفس صدادار دارند . نمی شود خیلی اسان فهمید که صدا از کجای دستگاه تنفسی می آید .

گاهی اوقات به خاطر جمع شدن خلط در بینی است و ابدا مشکل ریوی وجود ندارد . گاهی اوقات از مجرای تنفسی (نای) می اید و وقتی کودک هوا را به داخل می کشد ، صدا بیشتر شنیده می شود . چون در سیاه سرفه ، نای عفونت پیدا می کند ، تنفس صدادار و همراه با سرفه و صدای خشن می شود . به گزارش اسان طب گاهی اوقات صدا از ریه می اید . صدای تنفسی دست کم این فایده را دارد که نشان می دهد هوا در مجاری تنفسی می گردد ، ولی اگر صدا قطع و انقباض عضلانی و تنفس شدید شروع شد ، باید فورا به فکر درمان بیفتید .

با آلرژی تنفسی و روش های درمان آن  اشنا شوید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code