.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

اداره کردن کودک بیمار

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » اداره کردن کودک بیمار

کودک بیمار رفتارات خاصی از خود نشان میدهد . احتمال لوس شدن زیاد است ، هنگامی که بچه ها واقعا بیمار هستند ، نه فقط به خاطر بیماری ، بلکه به خاطر این که دلتان به حالشان می سوزد ، مراقبت های ویژه ای را از آنها به عمل می آورید .

کودک بیمار

کودک بیمار رفتارات خاصی از خود نشان میدهد . احتمال لوس شدن زیاد است ، هنگامی که بچه ها واقعا بیمار هستند ، نه فقط به خاطر بیماری ، بلکه به خاطر این که دلتان به حالشان می سوزد ، مراقبت های ویژه ای را از آنها به عمل می آورید . هر چند بار که دلشان بخواهد برایشان غذا و نوشیدنی می برید ، اگر غذایی را دوست نداشته باشند آن را بر می دارید و غذای دیگری می آورید و خلاصه گوش به فرمان انها هستید . اگر برایشان اسباب بازیهای جدیدی بخرید و بتوانید انها را خوشحال و ساکت نگه دارید احساس شادی می کنید . بارها حالشان را از آنها می پرسید و از همیشه دلسوزتر و مهربان تر می شوید . بچه ها خیلی زود خودشان را با این وضعیت تطبیق می دهند . اگر بیماری آنها طوری باشد که عصبانی و بدخلق بشوند پدر و مادر را به بردگی می کشند .

رفتار با کودک بیمار

رفتار با کودک بیمار

خوشبختانه کودک بیمار 90 % بعد از چند روز خوب می شود . به محض این که نگرانی پدر و مادر تمام می شود ، آنها هم دست از غیر منطقی بودن خود بر می دارند و پس از چند روز نگرانی و دردسر ، اوضاع به حال عادی بر می گردد .

ولی اگر بیماری کودک بیمار طول بکشد و یا احتمال عود آن وجود داشته باشد و پدر و مادر هم دائما اظهار نگرانی کنند ، بچه ها هم این اضطراب را می فهمند و دچار عوارض بد آن می شوند . به گزارش اسان طب آنها از این فرصت سوء استفاده می کنند و بیش از حد پر توقع می شوند . اگر بچه های مودبی باشند و خواسته هایشان را بیان نکنند ، هیجان زده و بد خلق می شوند و مثل بچه های لوس رفتار می کنند . در چنین حالتی کودک بدش نمی اید که دائما مریض باشد و از پدر و مادرش همدردی دریافت کند . در چنین حالتی درست مثل عضله ای که مدتی کار نکرده ، توان کودک برای خوشایند بودن کاهش پیدا می کند . با اشنا 6 مورد از نشانه های بیماری کودکان  شوید .

بچه ها را مشغول و مودب نگه دارید ، عاقلانه ترین کار این است که پدر و مادر هر چه سریعتر رفتارشان را به حالت عادی برگردانند ، یعنی هنگام ورود به اتاق او ، به جای نگرانی همان آرامش و خونسردی همیشگی را از خود نشان بدهند و بالحنی که انگار منتظر شنیدن خبرهای خوش هتسند ، از او بپرسند که حالش چطور است و فقط روزی یک بار حالش را بپرسند . وقتی بر اساس تجربه دستتان آمد که چه چیزی را می خورد و می اشامد ، همان را در اختیارش بگذارید . هرگز با خجالت و شرمندگی نپرسید که ایا آن را دوست دارد یا نه . هرگز به کودک بیمار برای خوردن چیزی اصرار نکنید ، مگر آن که پزشک توصیه کرده باشد . اشتهای کودک بیمار در اثر اصرار شما راحت از بین می رود .

رفتار با کودک بیمار بسیار مهم است. باید هنگام رفتار با کودک بیمار او را درک کرده و ارامش را برای او مهیا کنیم. همچنین تغذیه کودک بیمار اهمیت زیادی دارد که باید به ان توجه کرد.

واقعا بیماری مساله بدی است و در اعصاب و روان هر شخصی تاثیر می گذارد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علایم گزیدگی حشرات و درمان

بارداری سخت و جفت سرراهی

اختلالات بارداری و فوریت های پزشکی

تصویربرداری از استخوان

تکنیک های تصویربرداری از استخوان ها

تیک عصبی در کودکان

تیک عصبی در کودکان و نشانه ها

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , موفقیت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com