تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خواندن درجه دماسنج و گرفتن دمای بدن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » خواندن درجه دماسنج و گرفتن دمای بدن

تنها تفاوت بین دماسنج دهانی و دماسنج مقعدی کوچک و بزرگی و شکل مخزن جیوه ان است . مخزن دماسنج دهانی گرد و باریک و بلند است تا جیوه در آن زودتر گرم شود و بالا برود . علایم روی هر دو دماسنج یکسان هستند و معنی واحد دارند . از هر دو نوع می شود برای اندازه گیری دمای بدن از زیر بغل استفاده کرد .

دماسنج

تنها تفاوت بین دماسنج دهانی و دماسنج مقعدی کوچک و بزرگی و شکل مخزن جیوه ان است . مخزن دماسنج دهانی گرد و باریک و بلند است تا جیوه در آن زودتر گرم شود و بالا برود . علایم روی هر دو دماسنج یکسان هستند و معنی واحد دارند . از هر دو نوع می شود برای اندازه گیری دمای بدن از زیر بغل استفاده کرد .

بین دمایی که از طریق مقعد یا دهان اندازه گیری می شوند ، یک درجه تفاوت وجود دارد . دمای زیر بغل بین این دو است . جیوه در دماسنج مقعدی سریع بالا می رود ، برای همین اگر کودک تقلا می کند ، می توانید کمتر از یک دقیقه دماسنج را در مقعد او نگه دارید .

برای اندازه گیری دما از طریق دهان به وقت بیشتری نیاز دارید و تقریبا یک ونیم تا دو دقیقه طول می کشد . برای اندازه گیری دما از زیر بغل چهار دقیقه لازم دارید .

امروزه از دماسنج های دیجیتالی استفاده می شود که به سرعت رقم تب را نشان می دهد . این دماسنجها گران هستند اما دقت دمانسج های جیوه ای را دارند .

خواندن درجه دماسنج

خیلی از پدر و مادرها می گویند که خواندن درجه دماسنجها کار ساده ای نیست ، ولی اگر سعی کنند نود و نه درصد آنها خیلی راحت این کار را یاد می گیرند . دمای طبیعی بدن با یک نشانه مشخص شده است . در بعضی از دماسنجها ، دمای بالاتر از حد عادی با رنگ قرمز نشان داده شده است .

خواندن دماسنج کار ساده ای است ، فقط کمی وقت می خواهد . اغلب دماسنجها کم و بیش مثلثی شکل هستند و یک لبه ی آنها تیزتر از لبه های دیگر است . لبه تیز را باید به طرف خودتان بگیرید . در این وضعیت نشانه های درجات بالا و اعداد پائین هستند . بین انها تا خط جیوه را ببینید . خیلی درمورد عشرهای درجات نگران نباشید .

گرفتن دمای بدن

قبل از اندازه گرفتن دمای بدن فرزندتان ، دماسنجتان را خوب تکان بدهید . مراقب باشید که باید آن را به طرف پائین بگیرید و مخزن جیوه بالا باشد . حالا دماسنجتان را محکم تکان بدهید تا جیوه لااقل تا سطح 35/5 درجه سانتیگراد پایین بیاید . اگر هنوز ناشی هستید ان را به یک کوسن یا متکا بزنید تا جیوه پایین بیاید . حمام بدترین جا برای تکان دادن دماسنجها است . اگر دماسنجتان شکست مراقب باشید بچه ها به ان نزدیک نشوند . مخصوصا مراقب جیوه باشید چون از طریق پوست جذب می شود .

اگر می خواهید از دماسنجهای مقعدی استفاده کنید ان را در پارافین یا کرم فرو ببرید . بهترین وضعیت برای کودک این است که به شکم روی زانوی شما بخوابد . به گزارش اسان طب در چنین وضعیتی کودک نمی تواند خیلی وول بخورد ، چون پاهایش آویزان هستند . دماسنجتان را آرام وارد مقعد کنید اگر آن را محکم وارد مقعد کنید داخل روده کودک را ازار می دهد . پس از آن که چندسانتی وارد مقعد شد ، آن را محکم بچسبید ، چون کودک تقلا می کند و ممکن است اذیت شود . کف دست خود را روی کفل بچه بگذارید و دماسنج را بین دو انگشت ، طوری که در شکل نشان داده شده است ، نگه دارید.

بیماری تب یونجه و راه درمان آن

خواندن درجه دماسنج و گرفتن دمای بدن

خواندن درجه دماسنج کار سختی نیست . فقط باید به نکات بالا توجه کنید. دستتان نباید روی مخزن جیوه باشد چون دمای بدن خود شما را نشان میدهد. همچنین میتوانید دو بار اینکار را کنید تا از دمای ان مطمین شوید.

 

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

داروهای ضد انعقاد خون

اطلاعات دارویی از داروهای ضد انعقاد خون

نوشیدنی در تابستان

خوب‌ها و بدهای نوشیدنی در تابستان !

اگر هنوز تاتو نکرده اید،دست نگه دارید

فواید ماهی

فواید ماهی منبع خوب ویتامین D

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code