.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

بیماری پلی میوزیت ( Polymyositis )

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بیماری پلی میوزیت ( Polymyositis )

منظور از درمان پلی میوزیت بازگرداندن قدرت عضلانی و بهبود آنزیم های افزایش یافته در حد طبیعی است ، لذا در فاز فعال باید استراحت داشته باشد و پس از بهبود نسبی برای فعالیت عضلانی در وضعیت مناسب فیزیوتراپی شود . این مرحله بسیار مهم است زیرا فیزیوتوراپی Passive جای خود را به درمان Active می دهد .

پلی میوزیت

پلی میوزیت یکی از بیماری های التهابی منتشری است که عضله مخطط را گرفتار می کند . در بیماری پلی میوزیت ضعف قرینه و به میزان کمتری آتروفی عضلانی بخصوص در عضلات پروکسیمال اندامها – گردن و فازنکس وجود دارد .

تشخیص پلی میوزیت

تشخیص پلی میوزیت pm با 5 معیار که اگر 4 معیار وجود داشت تشخیص صد در صد است و اگر سه معیار بود احتمال به یقین وجود دارد و اگر 2 معیار بود ممکن است مطرح باشد . این 5 معیار شامل (ضعف عضلات پروکسیمال اندام تحتانی وفوقانی ، هلیوتروپ راش ، افزایش آنزیم های اختصاصی ، EMG مثبت ، تغییرات تیپیک هیستوپاتولوژی عضله گرفتار) است .

درمان پلی میوزیت

منظور از درمان پلی میوزیت بازگرداندن قدرت عضلانی و بهبود آنزیم های افزایش یافته در حد طبیعی است ، لذا در فاز فعال باید استراحت داشته باشد و پس از بهبود نسبی برای فعالیت عضلانی در وضعیت مناسب فیزیوتراپی شود . این مرحله بسیار مهم است زیرا فیزیوتوراپی Passive جای خود را به درمان Active می دهد . البته باید Force عضله بیمار را در حد قابل قبول برگردانیم ، لذا در فاز التهاب ورزش بیماری را شدت می دهد . پایه و اساس درمان پلی میوزیت PM پردنیزولن با دوز 1mg/kg/d حتی گاهی 1/5-2 میلی گرم پیشنهاد میشود . به گزارش آسان طب اگر با تجویز پردنیزولون در مدت لازم تاثیر درمانی نداشت باید به تشخیص شک کنیم و دوباره بیماری را بررسی نماییم .

اگر مجددا تشخیص تایید شد و داروهای cytotoxic استفاده می کنیم . البته در مواردی که استروئید عوارض ایجاد کند و احتیاج به کم کردن دوز دارو داشته باشیم باز هم از cytotoxic کمک می گیریم . البته استروئید را به مدت طولانی باید تجویز نمود تا آنزیمها پایین بیاید و Force عضلانی در حد قابل قبول برسد . برای اطمینان از بهبود بیماری پلی میوزیت به تدریج دوز پردنیزولون را کاهش میدهیم .  به گزارش آسان طب گاهی لازم است 2-3 سال بیمار دارو دریافت کند . گاهی بیمار پلی میوزیت Pm با سندرم های حاد حیاتی مانند دیسفاژی و یا گرفتاری ریوی روبرو می باشد که از درمان سنگین تری استفاده می شود . مانند پالس کورتیکواستروئید و یا سیکلوفسفمامید و گاهی برای مواردی که برای بیمار خطر جانی جدی دارد . میتوان از (iv-ig) نیز استفاده کرد که این موارد بسیار نادر و استثنایی است .

از داروهای سیتوتوکسیک آزاتیوپرین به خوبی تحمل می شود . 3 mg/kg/d تجویز می شود . متوتروکسات دارای یک آغاز عمل سریعتر از آزاتیوپرین دارد . معمولا با 7/5 میلی گرم در هفته شروع می شود و بتدریج تا دو روز مناسب اضافه میشود . به طوری که 25 میلی گرم در هفته جایز است . منتهی باید مواظب عوارض آن مانند اثر روی مغز استخوان ، روی کبد ، روی ریه باشیم .

ضایعات پوستی در بیماری بهجت را بشناسید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تاثیر دیابت بر دندان

آشنایی با رابطه و تاثیر دیابت بر دندان

آیا علل چربی مو را می دانید ؟

یاید و نباید های استخر شنا!

3 علت پادرد و شرح مختصر

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com