.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

بیماری بورگر در سیگاری ها

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بیماری بورگر در سیگاری ها

بیماری بورگر یا ترومبو آنژئیت ابلیتران یک واسکولوپاتی است که به صورت واسکولیت انسدادی تظاهر میکند . به عبارت دیگر یک بیماری التهابی انسدادی عروق متوسط محیطی است که اتیولوژی آن ناشناخته است ، اما با بعضی عوامل ارتباط دارد .

بیماری بورگر

بیماری بورگر یا ترومبو آنژئیت ابلیتران یک واسکولوپاتی است که به صورت واسکولیت انسدادی تظاهر میکند . به عبارت دیگر یک بیماری التهابی انسدادی عروق متوسط محیطی است که اتیولوژی آن ناشناخته است ، اما با بعضی عوامل ارتباط دارد . ثابت شده استعمال دخانیات در بروز بیماری دخالت دارد . ترومبوز عروق احتمالا رویداد اولیه می باشد . لذا این بیماری یک واسکولیت کلاسیک نیست اما شکل گیری آن به عنوان یک واسکولیت در نظر گرفته می شود .

بیماری بورگر از نظر اپیدمیولوژی

این عارضه (بیماری بورگر یا ترومبو آنژئیت ابلیتران ) در مردها شایعتر است .نسبت مرد به زن  را  در بین کسانی که مبتلا به بیماری بورگر یا ترومبو آنژئیت ابلیتران هستند 9 به 1 می دانند. پس در مردها نه برابر اتفاق می افتد .

بیماری بورگر از نظر اتیولوژی

در بیماری بورگر یا ترومبو آنژئیت ابلیتران  ، استعمال دخانیات اهمیت دارد و تقریبا اکثر بیماران به شدت سیگاری هستند و شیوع ان نزد این افراد در حد بالائی است .

علایم بالینی بیماری بورگر

معمولا بیمار مبتلا به بیماری بورگر یا ترومبو آنژئیت ابلیتران مرد جوان است که شدیدا سیگاری است . دچار کلودیکاسیون اندام تحتانی و فوقانی است توام با زخم های ایسکمیک انتهائی اندام ها .

به گزارش آسان طب از نظر بالینی فنومن رینود در ترمبوفلبیت را در حال حاضر دارد یا در سابقه او ذکر می کند . نبض پشت پائی معمولا وجود ندارد . انجام داپلر در تشخیص ارزشمند است .

درمان بیماری بورگر

به گزارش اسان طب درمان بیماری بورگر یا ترومبو آنژئیت ابلیتران شامل موارد زیر است :

*قطع سریع دخانیات

*تجویز ایلوپروز prostocyelin analoge

*سمپاتکتومی در بیماران مقاوم

بیماری بورگر

بیماری بورگر در سیگاری ها بسیار اتفاق می افتد . در این قسمت درباره علایم ان و همچنین راه درمان ان اطلاعاتی تقدیمتان کردیم. امیدواریک از مطالعه این بخش بهره مند شده باشید.

.

.

عناوین پیشنهادی :

زخم های دهانی ؛ علایم و درمان

درمان پوکی استخوان با استفاده از مواد غذایی

چرا به شکر سم سفید می گویند ؟

نشانه های آبله مرغان در کودکان

سرخک در کودکان و علایم

اقدامات لازم هنگام تشنج در کودکان

سرخجه در کودکان و مخملک

منبع :

asanteb


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

12 خواص سرکه سیب Apple vinegar

درمان گیاهی تنگی نفس و حس خفگی

مسمومیت با شیر و نکات ضروری

انواع بیماری قفسه سینه

انواع بیماری قفسه سینه مثل سینه کفتری

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code