تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

شناخت نقش صمیمیت در زندگی

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » شناخت نقش صمیمیت در زندگی

نقش صمیمیت در زندگی بسیار مهم است . صمیمیت مستلزم در میان گذاشتن احساسات و تجارب با یکدیگر است . صمیمیت مهم ترین عامل تحکیم روابط زوجهاست . شناخت متقابل ، حمایت و کمک به یکدیگر ، تقسیم شادی وغم ، احساس شاد بودن در کنار همسر ، باعث صمیمیت می شود .

نقش صمیمیت در زندگی

نقش صمیمیت در زندگی بسیار مهم است . صمیمیت مستلزم در میان گذاشتن احساسات و تجارب با یکدیگر است . صمیمیت مهم ترین عامل تحکیم روابط زوجهاست . شناخت متقابل ، حمایت و کمک به یکدیگر ، تقسیم شادی وغم ، احساس شاد بودن در کنار همسر ، باعث صمیمیت می شود . صمیمیت به تدریج ایجاد می شود . و با بیان افکار و احساسات ، حمایت و تایید رفتارهای مثبت یکدیگر ، افزایش می یابد . هرچه وجوه مشترک بیشتر شوند ، صمیمیت عمیق تر می شود .

نقش صمیمیت در زندگی

نقش صمیمیت در زندگی

نقش صمیمیت در زندگی چیست ؟

برقراری ارتباط با کسی که درست می داند چه فکر می کنید و چه احساسی دارید ، تجربه ای به شدت قدرتمند است . احساس پذیرش ، تعلق و صمیمیت برای افراد مهم است وقتی همسرتان به شما علاقه دارد ، احساس خوبی دارید . وقتی باهمسرتان یکی باشید ، مشکل او را مشکل خود می دانید . بنابراین ، یکی از مهمترین راه های حفظ روابط خوب و سرشار از شادی صحبت مستمر در مورد احساسات است . البته همسرتان می داند شما به او علاقه دارید ، اما با حرف های محبت آمیز و تماس تلفنی از محل کار ، تشکر از زحمات او ، دادن هدیه حتی یک شاخه گل می توانید محبت و علاقه ی واقعیتان را به او نشان دهید . برای نشان دادن صمیمیت واقعی باید صادقانه احساساتمان را بیان کنیم و خود و همسرمان را آن طور که هستیم بپذیریم ، نقاط ضعف و قوت ، علایق وحساسیت های همسرمان را بشناسیم و بپذیریم . البته باید برای آن زحمت زیادی بکشیم . اما پاداش انکه همانا صمیمیت ، محبت و پذیرش یکدیگر است ، ارزش این تلاش را دارد .

نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟

نقش صمیمیت در زندگی : ایجاد تعهد

نقش صمیمیت در زندگی باعث بهتر شدن روابط زوجها می شود و تعهد آن را مستحکم می کند . تعهد مجموعه عواملی است که موجب می شود زوجها برای حفظ روابطشان تلاش کنند و ان را تحکیم بخشند . به گفته ی کرایل «تعهد ، تلفیقی از احساس و عمل است .» مرد یا زن متعهد ، به همسر اعتماد دارد ، او را راهنمایی وحمایت و نیازش را درک می کند . در هنگام بروز مشکل به او کمک می کند . این امر باعث می شود که همسر در شرایط سخت ، احساس آرامش کند .

تعهد بر اهداف ، ارزوها ، خواسته ها و برنامه ریزی افراد تاثیر می گذارد . پذیرش وابستگی به یکدیگر و حفظ روابط دو جانبه ، موجب ایجاد تعهد می شود . عوامل منفی مانند عوامل مثبت در حفظ تعهد موثر است . رضایت از روابط باعث تحکیم تعهد می شود .

بیان صمیمانه افکار و احساسات ، یافتن دوست و مصاحب و همدم در زندگی ، انجام فعالیت های لذتبخش با شریک زندگی ، احساس امنیت ، ارزش و اعتبار ، پاداش روابط خوب است . به گزارش اسان طب تعهد به تدریج شکل می گیرد و با افزایش آن ، رضایت از روابط افزایش می یابد .صمیمیت و روابط رضایت بخش زن و شوهر باعث سلامت جسمانی و روانی اعضای خانواده شده و نگرش مثبت نسبت به زندگی را افزایش می دهد .

نقش صمیمیت در زندگی مساله بسیار مهمی است که باید به ان توجه شود. اگر زوجین یا هر دو شخص دیگری در زندگی صمیمیت نداشته باشند نمیتوانند رابطه خوبی با یکدیگر برقرار کنند و به مرور رابطه شان سرد و سرد تر می شود.

نقش صمیمیت در زندگی بسیار پر رنگ است و رابطه را نسبت به قبل مستحکم تر می کند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تمام رازهای رفتاری افراد با گروه خونی A

ازدواج دوم

چگونه در ازدواج دوم موفق باشیم؟

معرفی چند ماسک طبیعی برای پوست صورت

معرفی چند ماسک طبیعی برای پوست صورت

تست روانشناسی جالب با قدرت تخیل

تست روانشناسی جالب با قدرت تخیل

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , مطالب ویژه , موفقیت

نظرات شما

*

code