آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

شناخت نقش صمیمیت در زندگی

23719 10 دی 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , مطالب ویژه , موفقیت آسان طب » خانواده » شناخت نقش صمیمیت در زندگی همیار آسان طب

نقش صمیمیت در زندگی بسیار مهم است . صمیمیت مستلزم در میان گذاشتن احساسات و تجارب با یکدیگر است . صمیمیت مهم ترین عامل تحکیم روابط زوجهاست . شناخت متقابل ، حمایت و کمک به یکدیگر ، تقسیم شادی وغم ، احساس شاد بودن در کنار همسر ، باعث صمیمیت می شود .

نقش صمیمیت در زندگی

نقش صمیمیت در زندگی بسیار مهم است . صمیمیت مستلزم در میان گذاشتن احساسات و تجارب با یکدیگر است . صمیمیت مهم ترین عامل تحکیم روابط زوجهاست . شناخت متقابل ، حمایت و کمک به یکدیگر ، تقسیم شادی وغم ، احساس شاد بودن در کنار همسر ، باعث صمیمیت می شود . صمیمیت به تدریج ایجاد می شود . و با بیان افکار و احساسات ، حمایت و تایید رفتارهای مثبت یکدیگر ، افزایش می یابد . هرچه وجوه مشترک بیشتر شوند ، صمیمیت عمیق تر می شود .

برقراری ارتباط با کسی که درست می داند چه فکر می کنید و چه احساسی دارید ، تجربه ای به شدت قدرتمند است . احساس پذیرش ، تعلق و صمیمیت برای افراد مهم است وقتی همسرتان به شما علاقه دارد ، احساس خوبی دارید . وقتی باهمسرتان یکی باشید ، مشکل او را مشکل خود می دانید . بنابراین ، یکی از مهمترین راه های حفظ روابط خوب و سرشار از شادی صحبت مستمر در مورد احساسات است . البته همسرتان می داند شما به او علاقه دارید ، اما با حرف های محبت آمیز و تماس تلفنی از محل کار ، تشکر از زحمات او ، دادن هدیه حتی یک شاخه گل می توانید محبت و علاقه ی واقعیتان را به او نشان دهید . برای نشان دادن صمیمیت واقعی باید صادقانه احساساتمان را بیان کنیم و خود و همسرمان را آن طور که هستیم بپذیریم ، نقاط ضعف و قوت ، علایق وحساسیت های همسرمان را بشناسیم و بپذیریم . البته باید برای آن زحمت زیادی بکشیم . اما پاداش انکه همانا صمیمیت ، محبت و پذیرش یکدیگر است ، ارزش این تلاش را دارد .

نقش محبت در زندگی و خانواده چیست؟

نقش صمیمیت در زندگی : ایجاد تعهد

نقش صمیمیت در زندگی باعث بهتر شدن روابط زوجها می شود و تعهد آن را مستحکم می کند . تعهد مجموعه عواملی است که موجب می شود زوجها برای حفظ روابطشان تلاش کنند و ان را تحکیم بخشند . به گفته ی کرایل «تعهد ، تلفیقی از احساس و عمل است .» مرد یا زن متعهد ، به همسر اعتماد دارد ، او را راهنمایی وحمایت و نیازش را درک می کند . در هنگام بروز مشکل به او کمک می کند . این امر باعث می شود که همسر در شرایط سخت ، احساس آرامش کند .

تعهد بر اهداف ، ارزوها ، خواسته ها و برنامه ریزی افراد تاثیر می گذارد . پذیرش وابستگی به یکدیگر و حفظ روابط دو جانبه ، موجب ایجاد تعهد می شود . عوامل منفی مانند عوامل مثبت در حفظ تعهد موثر است . رضایت از روابط باعث تحکیم تعهد می شود .

بیان صمیمانه افکار و احساسات ، یافتن دوست و مصاحب و همدم در زندگی ، انجام فعالیت های لذتبخش با شریک زندگی ، احساس امنیت ، ارزش و اعتبار ، پاداش روابط خوب است . به گزارش اسان طب تعهد به تدریج شکل می گیرد و با افزایش آن ، رضایت از روابط افزایش می یابد .صمیمیت و روابط رضایت بخش زن و شوهر باعث سلامت جسمانی و روانی اعضای خانواده شده و نگرش مثبت نسبت به زندگی را افزایش می دهد .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code