http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

اصول رابطه زناشویی اثربخش

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » اصول رابطه زناشویی اثربخش

امروزه نابرابری طرفین در رابطه معنا ندارد . رابطه زناشویی وقتی ماندگار خواهند بود که طرفین به یکدیگر احترام بگذارند و دیگری را با خود برابر بدانند .رعایت نکردن احترام متقابل باعث می شود طرفین احساس عجز و بی ارزش بودن کنند و عصبانی شوند .

رابطه زناشویی

در دنیای کنونی فشارهای زندگی روزمره ، شامل فشارهای کار ، فشار بچه ها ، خانه ، مدرسه ، فعالیت های اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر ، اتصال و حفظ یک رابطه با کیفیت را دشوار می کنند . خانواده ها در عصر حاضر با مشکلات فراوان و پیچیده ای مواجه هتسند . روانشناسان و متخصصان خانواده ، پس از سالها تجربه و کارعملی با خانواده ها ، برخی از اصول رابطه زناشویی اثربخش را معرفی کرده اند .

اصول رابطه زناشویی اثربخش

اصول رابطه زناشویی موفق چیست ؟

اصول رابطه زناشویی اثربخش را در اینجا به شما معرفی می کنیم. امیدواریم اطلاعات کافی را از این بخش کسب کنید.

1-برای رابطه خود اولویت قایل شوید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

با ادامه زندگی زناشویی و پیش امدن مسایل و مشکلاتی نظیر کار ، بچه داری ، وظایف در خانه ، بستگان و خیلی کارهای دیگر در بیرون که به زندگی تحمیل می شوند و در فهرست اولویتها جا می گیرد ، رابطه زناشویی محبت آمیز و صمیمانه به تدریج به انتهای فهرست اولویتها می رود و تعجبی ندارد که طرفین به تدریج با یکدیگر غریبه می شوند و اختلاف پیدا می کنند . اگر طرفین راطبه ی خود را در راس اولویت ها قرار بدهند ، اوضاع عوض می شود . در واقع ، وقتی رابطه در راس اولویتها نباشد ، طرفین به دلیل احساس بی ارزش بودن و مهم نبودن عصبانی می شوند .

2-مسئولیت خود را در رابطه بپذیرید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

مسئولیت پذیر نبودن می تواند به روابط سرزنش مدار منتهی شود و سرزنش می تواند آزردگی ، احساس لو رفتن و عصبانیت ایجاد کند . به گزارش اسان طب تغییر مثبت در رابطه زناشویی شما زمانی رخ می دهد که یک نفر از شما و ترجیحا هر دو ، به جای تغییر دادن طرف مقابل ، خودتان را تغییر دهید . مسئولیت خود را در رابطه ی یکدیگر بپذیرید و تلاش برای تغییر خود داشته باشید .

3- احترام متقابل و برابری اجتماعی را رعایت کنید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

امروزه نابرابری طرفین در رابطه معنا ندارد . رابطه زناشویی وقتی ماندگار خواهند بود که طرفین به یکدیگر احترام بگذارند و دیگری را با خود برابر بدانند . این نیز جز از راه اعتدال و گاهی بازنگری ممکن نمی شود . رعایت نکردن احترام متقابل باعث می شود طرفین احساس عجز و بی ارزش بودن کنند و عصبانی شوند .

4- از فردیت خود و همسرتان حمایت کنید. اصول رابطه زناشویی اثربخش

شما و همسرتان موجودات بی همتایی هستید و در مورد بسیاری از مسایل با هم اختلاف نظر دارید . قاعده ی مهم در روابط این است که طرفین با وجود اختلاف نظرهای خود بتوانند در کنار هم زندگی کرده و اختلاف نظر را مایه ی تحکیم رابطه ی خویش کنند .

اگز زن و شوهر برای تفاوت ها و اختلاف نظرهای خود ارزش قایل شوند ، رابطه ی انها تحکیم خواهد یافت .

شناخت نقش صمیمیت در زندگی را مطالعه کنید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

طرز تهیه ذرت مکزیکی خوشمزه و خوش طعم

فرق ثروتمند و فقیر در تفکر و رفتار

رابطه ی کلسترول و اهداف رژیم غذایی

تمرکز هنگام مطالعه،شاه کلید پیروزی ست

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , موفقیت

نظرات شما

*

code