آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

درباره فیزیولوژی مو بدانید

23786 10 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت , متفرقه , مطالب ویژه آسان طب » اخبار پزشکی » درباره فیزیولوژی مو بدانید همیار آسان طب

بر طبق علم فیزیولوژی مو ، مدت عمر مو متغیر است ، برای موهای اطراف سر ، این مدت هفت سال و برای آنهایی که روی سر قرار گرفته ، چهار سال است . هر یک از ما ، روزانه حدود 35 تا 50 تار موی خود را از دست می دهیم .

فیزیولوژی مو

فیزیولوژی مو : شکل گیری و مدت عمر مو

تارهای مو در دوران جنینی و در اواخر ماه سوم روی بدن جنین ظاهر می شود . در این هنگام نمی توان این تارها را به درستی مو نامید . زیرا حاصل تکثیر سلول های پایه ای است که گرهک های مویی نامیده می شود . این گرهک ها سپس به جوانه های مویی تبدیل می شود و در نهایت مخروط های مویی شکل می گیرد که به صورت مورب ، در توده ی رو پوست ، در بطن فولیکول فرو می رود . در این هنگام مو متولد می شود که این حالت معمولا حوالی آخر هفتمین ماه جنین اتفاق می افتد . تشکیل موها در دوره ی زندگی جنینی شانزده هفته طول می کشد (بین هفته دوازدهم تا بیست و هشتم)

بر طبق علم فیزیولوژی مو ، مدت عمر مو متغیر است ، برای موهای اطراف سر ، این مدت هفت سال و برای آنهایی که روی سر قرار گرفته ، چهار سال است .

هر یک از ما ، روزانه حدود 35 تا 50 تار موی خود را از دست می دهیم . ریزش این تعداد مو بر طبق فیزیولوژی مو ، تجدید حیات طبیعی آن محسوب شده و بیمار گونه نیست . موها بر حسب یک چرخه ی بی وقفه از تولد تا زمان مرگ ، شکل گرفته ، زندگی می کنند ، می میرند و می ریزند . به گزارش آسان طب می توان این طور تصور کرد که موهای یک انسان در سن هفتاد و پنج سالگی حدودا بین ده تا دوازده بار به طور کامل تجدید شده است . این روند ، هربار که موهای جدیدی به جای آنچه که ریخته ، رشد می کند ، بر حسب بالا رفتن سن ، کند تر می شود . از سن معینی به بعد دیگر تمام موهایی که از دست می دهیم جایگزین نمی شود و به این ترتیب ، موهای ما ، بدون آنکه بتوان این وضعیت را طاسی نامید ، شروع به کم پشت شدن می کند .

فیزیولوژی مو : تغییرات در رویش مو

هر تار مو ، حدود نیم میلی متر در روز رشد می کند و به عبارت دیگر یک و نیم سانتی متر در ماه . ولی این رشد روزانه نیز تحت تاثیر چندین عامل مختلف قرار دارد .

مو در تابستان ، سریع تر از زمستان رشد می کند . دو مقطع زمانی که در آنها رشد مو سریعتر از سایر مواقع سال است ، قبل و بعد از تابستان می باشد . بنابراین  بر اساس فیزیولوژی مو ، در این مدت ، ما ریزش موی بیشتری داریم زیرا موهای جدید شروع به رویش کرده و موهای مرده و فولیکول های آنها را کنار می زند . بین این دو مقطع زمانی ، رشد مو کمی کند می شود .

-مو شب ها سریع تر از روزها رشد( آشنایی با مراحل رشد مو در انسان ) می کند .

– مو در زنان سریع تر از مردان رشد می کند .

– هنگامی که شخصی پیر می شود ، از سرعت رشد مو های او نیز کاسته می شود . این کاهش رشد از حدود 30 سالگی شروع می شود . در مقطع بین پانزده تا سی سالگی مو سریع تر از بقیه سنین رشد می کند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code