.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خصوصیات مو : قطر ، استحکام ، حالت ارتجاعی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » خصوصیات مو : قطر ، استحکام ، حالت ارتجاعی

قطر تار مو یکی از خصوصیات مو است که معمولا بر حسب رنگ و سن تغییر می کند . به طور کلی ، موهای بلوند نازک و حتی خیلی نازک بوده و کمتر از 60 میکرون قطر دارد . هر میکرون یک هزارم میلی متر است . موهای بلوطی دارای قطر متوسطی است ( حدود 80 میکرون ) و موهای سیاه قطر زیادی دارد .

خصوصیات مو

خصوصیات مو متنوع و گوناگون دارد . موی انسان ویژگی هایی دارد که با توجه به آن می توان نوع و کیفیت مو را تشخیص داد . همچنین نحوه ی مراقبت از مو را با توجه به این خصوصیات می شناسیم . در زیر به سه مورد از خصوصیات مو اشاره شده است :

خصوصیات مو : قطر تار مو

قطر تار مو یکی از  خصوصیات مو است که معمولا بر حسب رنگ و سن تغییر می کند . به طور کلی ، موهای بلوند نازک و حتی خیلی نازک بوده و کمتر از 60 میکرون قطر دارد . هر میکرون یک هزارم میلی متر است . موهای بلوطی دارای قطر متوسطی است ( حدود 80 میکرون ) و موهای سیاه قطر زیادی دارد . به طور متوسط 105 میکرون در ژاپنی ها . به همین دلیل اکثر کلاه گیس های تهیه شده از موی طبیعی ، از آسیا وارد می شود .

موی نوزادان خیلی نازک است اما محکم است . در آزمایشگاههای جنین شناسی از آن برای برش دادن تخمک های نابارور شده استفاده می کردند . البته هنگامی که شخص پیر می شود این قطر نیز مجددا کاهش می یابد .

خصوصیات مو :  استحکام مو

مو خیلی محکم است . وزن لازم برای پاره کردن یک تار مو را نیروی قطع کننده می نامند که بین 60 تا 120 گرم متغیر است . به بیان دیگر مو می تواند کشش وزنی بین 60 تا 120 گرم را قبل از پاره شدن تحمل می کند . از نظر تئوریک ، اگر این استحکام و مقاومت را برای مجموعه ی موهای سر محاسبه کنیم ، خواهیم توانست بگوییم مجموعه ی موهای سر می تواند وزنی حدود ده تا دوزاده تن را تحمل کند . این گفته چندان تعجب آور هم نیست زیرا بارها در نمایشات سیرک مشاهده می شود که زنان از موی بلند خود بدون هیچ حقه ای آویزان می شوند و موهایشان به سادگی وزن آنها را تحمل می کند .

خصوصیات مو

خصوصیات مو :  حالت ارتجاعی مو

حالت ارتجاعی مو یکی از خصوصیات مو است . مو نسبتا حلت ارتجاعی دارد و می توان آن را تا حد معینی کشید . اما اگر کشش ادامه پیدا کند ، مسلما مو پاره می شود . اگر مویی را کشیده و رها کنیم ، دوباره به اندازه ی اولیه خود برمیگردد. اگر مو را خیس کنیم ، می توان آن را تا دو برابر طول معمولی اش کشید .

برای یادآوری اینکه با مرطوب شدن مو ، چه حالت ارتجاعی خارق العاده ای در آن ایجاد می شود ، بایستی از پرگارهای دقیقی که معروف به پرگار مویی است نام برد . به گزارش اسان طب  در قدیم از این پرگار برای رطوبت هوا استفاده می شد . این کار بر حسب تغییر طول یک تار مو که روی کادری به حالت کشیده قرار داشت و وزنه ای به آن آویخته بود ، انجام می شد . به وزنه سوزنی متصل بود که روی صفحه ای قرار می گرفت و میزان دقیق رطوبت را مشخص می کرد .

قطر مو ، استحکام مو و حالت ارتجاعی مو از خصوصیات مو است. شما باید به موهایتان رسیدگی کنید تا کیفیت خود را از دست ندهد و همیشه سر زنده باشد.

آیا علل چربی مو را می دانید ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ترک سیگار

گیاهان موثر در درمان ترک سیگار

پیشگیری از اگزما

راه های پیشگیری از اگزما

تاثیر ماست بر مو و فواید ماسک ماست

سرماخوردگی

عسل درمانگر سرماخوردگی

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code