http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

خصوصیات مو : قطر ، استحکام ، حالت ارتجاعی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » خصوصیات مو : قطر ، استحکام ، حالت ارتجاعی

قطر تار مو یکی از خصوصیات مو است که معمولا بر حسب رنگ و سن تغییر می کند . به طور کلی ، موهای بلوند نازک و حتی خیلی نازک بوده و کمتر از 60 میکرون قطر دارد . هر میکرون یک هزارم میلی متر است . موهای بلوطی دارای قطر متوسطی است ( حدود 80 میکرون ) و موهای سیاه قطر زیادی دارد .

خصوصیات مو

خصوصیات مو متنوع و گوناگون دارد . موی انسان ویژگی هایی دارد که با توجه به آن می توان نوع و کیفیت مو را تشخیص داد . همچنین نحوه ی مراقبت از مو را با توجه به این خصوصیات می شناسیم . در زیر به سه مورد از خصوصیات مو اشاره شده است :

خصوصیات مو : قطر تار مو

قطر تار مو یکی از  خصوصیات مو است که معمولا بر حسب رنگ و سن تغییر می کند . به طور کلی ، موهای بلوند نازک و حتی خیلی نازک بوده و کمتر از 60 میکرون قطر دارد . هر میکرون یک هزارم میلی متر است . موهای بلوطی دارای قطر متوسطی است ( حدود 80 میکرون ) و موهای سیاه قطر زیادی دارد . به طور متوسط 105 میکرون در ژاپنی ها . به همین دلیل اکثر کلاه گیس های تهیه شده از موی طبیعی ، از آسیا وارد می شود .

موی نوزادان خیلی نازک است اما محکم است . در آزمایشگاههای جنین شناسی از آن برای برش دادن تخمک های نابارور شده استفاده می کردند . البته هنگامی که شخص پیر می شود این قطر نیز مجددا کاهش می یابد .

خصوصیات مو :  استحکام مو

مو خیلی محکم است . وزن لازم برای پاره کردن یک تار مو را نیروی قطع کننده می نامند که بین 60 تا 120 گرم متغیر است . به بیان دیگر مو می تواند کشش وزنی بین 60 تا 120 گرم را قبل از پاره شدن تحمل می کند . از نظر تئوریک ، اگر این استحکام و مقاومت را برای مجموعه ی موهای سر محاسبه کنیم ، خواهیم توانست بگوییم مجموعه ی موهای سر می تواند وزنی حدود ده تا دوزاده تن را تحمل کند . این گفته چندان تعجب آور هم نیست زیرا بارها در نمایشات سیرک مشاهده می شود که زنان از موی بلند خود بدون هیچ حقه ای آویزان می شوند و موهایشان به سادگی وزن آنها را تحمل می کند .

خصوصیات مو

خصوصیات مو :  حالت ارتجاعی مو

حالت ارتجاعی مو یکی از خصوصیات مو است . مو نسبتا حلت ارتجاعی دارد و می توان آن را تا حد معینی کشید . اما اگر کشش ادامه پیدا کند ، مسلما مو پاره می شود . اگر مویی را کشیده و رها کنیم ، دوباره به اندازه ی اولیه خود برمیگردد. اگر مو را خیس کنیم ، می توان آن را تا دو برابر طول معمولی اش کشید .

برای یادآوری اینکه با مرطوب شدن مو ، چه حالت ارتجاعی خارق العاده ای در آن ایجاد می شود ، بایستی از پرگارهای دقیقی که معروف به پرگار مویی است نام برد . به گزارش اسان طب  در قدیم از این پرگار برای رطوبت هوا استفاده می شد . این کار بر حسب تغییر طول یک تار مو که روی کادری به حالت کشیده قرار داشت و وزنه ای به آن آویخته بود ، انجام می شد . به وزنه سوزنی متصل بود که روی صفحه ای قرار می گرفت و میزان دقیق رطوبت را مشخص می کرد .

قطر مو ، استحکام مو و حالت ارتجاعی مو از خصوصیات مو است. شما باید به موهایتان رسیدگی کنید تا کیفیت خود را از دست ندهد و همیشه سر زنده باشد.

آیا علل چربی مو را می دانید ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص دارویی بنفشه ایرانی

خواص دارویی بنفشه ایرانی چیست ؟

میکرونیدلینگ صورت بهترین روش جوانساز

رنگ ادرار

ادرار خونی و تغییر رنگ آن

درمان سرما خوردگی

8 تغذیه برای درمان سرما خوردگی

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code