.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

آزمایش مو برای تشخیص نوع مو

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آزمایش مو برای تشخیص نوع مو

آزمایش مو : یک تار مو را با انگشت شست و سبابه ی هر دو دست گرفته و بکشید تا پاره شود .شما به این ترتیب می توانید استحکام موهای خود را بررسی کنید .

آزمایش مو

برای تعیین نوع مو آرایشگر شما می تواند تقریبا بدون اشتباه در مورد نوع موهای شما و پوست سرتان قضاوت کند . ولی اگر مایلید خود نیز این مساله را بررسی کنید می توانید آزمایشات زیر را که خیلی ساده است و احتیاجی به تکنیک و وسیال پیچیده ندارد انجام بدهید .

آزمایش مو : شماره 1

ده عدد از موهای خود را از شانه یا برس سرتان بردارید . انها را روی یک کاغذ سفید قرار دهید . شکل ظاهری انها را بررسی کنید . ممکن است موهای شما سخت و موجدار ، مجعد یا فر باشد . این اولین نکته ای است که می توانید بررسی کنید .

آزمایش مو تشخیص نوع مو : شماره2

یک تار مو را با انگشت شست و سبابه ی هر دو دست گرفته و بکشید تا پاره شود .شما به این ترتیب می توانید استحکام موهای خود را بررسی کنید . اگر تار مو  در این آزمایش مو به سادگی وبا کوچکترین کششی پاره شد این حالت بیانگر وضعیت نامناسب موهای شما است . این وضع ممکن است بر اثر استفاده از مواد شیمیایی ، دست کاری بی موقع موها و یا شرایط نامناسب خشک کردن آن که احتمالا خیلی خشن بوده ایجاد شده باشد .

اما اگر موی شما به خوبی در برابر کشش مقاومت کرد ، این نشانه بسیار خوبی است . شما می توانید این آزمایش را پس از خیس کردن مو ، برای اینکه تفاوت آن را درک کنید دوباره انجام بدهید . در این حالت باید مو حالت ارتجاعی بیشتری از خود نشان بدهد .

آزمایش مو تشخیص نوع مو : شماره 3

یک تار موی خود را روی کاغذی سفید بگذارید و قسمت انتهایی آن را با یک ذره بین ساده بررسی کنید . به خوبی می توانید نوک آن را ببینید که آیا شاخه شاخه شده یا خیر . در این حالت ممکن است مشاهده کنید نوک مو به دو قسمت یا بیشتر تقسیم شده است . اگر وضع چنین باشد ، شما باید به معالجات خاصی که این گونه موها به آن نیاز دارند بپردازید . البته بهتر است فقط روی یک تار مو قضاوت نکنید و برای مشخص شدن موضوع ، نوک ده تار مو را مورد بررسی قرار دهی و اگر هیچ یک از آنها چنین حالتی نداشته باشد ، نشان دهنده ی وضعیت خوب موی شما است .

آزمایش مو برای تشخیص نوع مو

آزمایش مو : شماره 4

موی بالای سر را با انگشت باز کنید تا پوست سر مشخص شود . پوست سر خود را با گرفتن ذره بینی روی آن ، جلوی یک آینه ی کوچک بررسی کنید . به گزارش اسان طب به خوبی خواهید دید که ایا دچار شوره ی سر هیتد یا خیر . آیا این شوره ها روی پوست چسبیده و آغشته به عرق و چربی است ؟ یا اینکه خشک و از پوست جدا شده است ؟

آیا علل چربی مو را می دانید ؟

شما میتوانید با ازمایش های بالا نوع موهایتان را تشخیص داده و با توجه به نوع مو نوع شامپو و راههای رسیدگی به مویتان را تعیین کنید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

نفخ شکم

راههای برطرف نمودن نفخ شکم

میوه طالبی سرشار از مواد معدنی حیات بخش

فارنژیت در کودکان را با جراحی نمی توان درمان کرد!

فواید سبزیجات

فواید سبزیجات خوشمزه

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت

نظرات شما

*

code