آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

آزمایش مو برای تشخیص نوع مو

23793 10 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » آزمایش مو برای تشخیص نوع مو همیار آسان طب

آزمایش مو : یک تار مو را با انگشت شست و سبابه ی هر دو دست گرفته و بکشید تا پاره شود .شما به این ترتیب می توانید استحکام موهای خود را بررسی کنید .

آزمایش مو

برای تعیین نوع مو آرایشگر شما می تواند تقریبا بدون اشتباه در مورد نوع موهای شما و پوست سرتان قضاوت کند . ولی اگر مایلید خود نیز این مساله را بررسی کنید می توانید آزمایشات زیر را که خیلی ساده است و احتیاجی به تکنیک و وسیال پیچیده ندارد انجام بدهید .

آزمایش مو : شماره 1

ده عدد از موهای خود را از شانه یا برس سرتان بردارید . انها را روی یک کاغذ سفید قرار دهید . شکل ظاهری انها را بررسی کنید . ممکن است موهای شما سخت و موجدار ، مجعد یا فر باشد . این اولین نکته ای است که می توانید بررسی کنید .

آزمایش مو : شماره2

یک تار مو را با انگشت شست و سبابه ی هر دو دست گرفته و بکشید تا پاره شود .شما به این ترتیب می توانید استحکام موهای خود را بررسی کنید . اگر تار مو  در این آزمایش مو به سادگی وبا کوچکترین کششی پاره شد این حالت بیانگر وضعیت نامناسب موهای شما است . این وضع ممکن است بر اثر استفاده از مواد شیمیایی ، دست کاری بی موقع موها و یا شرایط نامناسب خشک کردن آن که احتمالا خیلی خشن بوده ایجاد شده باشد .

اما اگر موی شما به خوبی در برابر کشش مقاومت کرد ، این نشانه بسیار خوبی است . شما می توانید این آزمایش را پس از خیس کردن مو ، برای اینکه تفاوت آن را درک کنید دوباره انجام بدهید . در این حالت باید مو حالت ارتجاعی بیشتری از خود نشان بدهد .

آزمایش مو : شماره 3

یک تار موی خود را روی کاغذی سفید بگذارید و قسمت انتهایی آن را با یک ذره بین ساده بررسی کنید . به خوبی می توانید نوک آن را ببینید که آیا شاخه شاخه شده یا خیر . در این حالت ممکن است مشاهده کنید نوک مو به دو قسمت یا بیشتر تقسیم شده است . اگر وضع چنین باشد ، شما باید به معالجات خاصی که این گونه موها به آن نیاز دارند بپردازید . البته بهتر است فقط روی یک تار مو قضاوت نکنید و برای مشخص شدن موضوع ، نوک ده تار مو را مورد بررسی قرار دهی و اگر هیچ یک از آنها چنین حالتی نداشته باشد ، نشان دهنده ی وضعیت خوب موی شما است .

آزمایش مو : شماره 4

موی بالای سر را با انگشت باز کنید تا پوست سر مشخص شود . پوست سر خود را با گرفتن ذره بینی روی آن ، جلوی یک آینه ی کوچک بررسی کنید . به گزارش اسان طب به خوبی خواهید دید که ایا دچار شوره ی سر هیتد یا خیر . آیا این شوره ها روی پوست چسبیده و آغشته به عرق و چربی است ؟ یا اینکه خشک و از پوست جدا شده است ؟

آیا علل چربی مو را می دانید ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

نظرات

*

code