.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آیا علل چربی مو را می دانید ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آیا علل چربی مو را می دانید ؟

عامل عصبی از علل چربی مو : وجود فشار عصبی دایمی با هر ریشه ی ممکن ترشح بیش از حد چربی را تسریع می کند . افراد دارای موهای چرب ، غالبا کسانی هستند که بیش از سایر مردم مضطربند و کمتر شوک های احساسی و هیجانی راتحمل می کنند .

علل چربی مو

چرب شدن مو یکی از مشکلاتی است که به دلایل مختلف برای انسان ها بوجود می اید که مشکلات زیادی را در پی دارد . چندین عامل متنوع در چرب شدن موها دخالت دارد  که در زیر به ان اشاره می کینم :

-عامل توارث از علل چربی مو :

اگر والدین شما دارای موهای چربی هستند شما آمادگی ابتلای به چربی مو را دارید .

– عامل درون ریز از علل چربی مو :

اختلال در کار و فعالیت غدد درون ریز هنگامی که با ترشح بیش از حد هورمونهای مردانه ( آندروژنیک) همراه باشد ، آمادگی ابتلای به چربی بیش از حد مو را به وجود می آورد . دلیل این حالت را می توان در انچه که در دوران نوجوانی می گذرد دریافت . در دوران بلوغ ف موها شروع به چرب شدن می کند و این دقیقا مصادف با زمانی است که تولید هورمونهای جنسی آغاز شده است . خانم هایی که دارای ترشحات آندروژنی زیادی هستند . معمولا موهای بدنشان به شکل غیر طبیعی رشد می کند نیز آماده ی ابتلا به این مشکل هستند .

– عامل تغذیه از علل چربی مو :

عامل تغذیه مساله ای اساسی برای چربی مو است . موهای ما ، دقیقا انعکاسی از آنچه که می خوریم است . تمام اشتباهات تغذیه ای ما به خاطر تخریب وضعیت و سلامتی موهایمان ( بالاخص مصرف زیاد چربی و قند که باعث ایجاد تحول به سمت سبوره می شود ) در ارتباط است .

برخی از ناراحتیها ، مانند یبوست ، چاقی مفرط ، اشباع کبد و کیسه ی صفرا از چربی باعث ایجاد موهای چرب می شود .

-عامل عصبی از علل چربی مو :

وجود فشار عصبی دایمی با هر ریشه ی ممکن ترشح بیش از حد چربی را تسریع می کند و از علل چربی مو است  . افراد دارای موهای چرب ، غالبا کسانی هستند که بیش از سایر مردم مضطربند و کمتر شوک های احساسی و هیجانی راتحمل می کنند .

-عدم تطابق مواد شستشو دهنده :

کیفیت یا دفعات استفاده از این مواد مساله مورد بحثی است که دو گروه نظریات متصاد را در پی داشته است . عده ای می گویند : افرادی که دارای موهای چرب هستند ، بیش از حد موهای خود را می شویند و این کار ، دائما فعالیت غدد چربی را بیشتر تحریک می کند . به همین دلیل آنها باید شستشوی سر را تا حد امکان با فاصله زمانی بیشتری انجام بدهند .

گروهی دیگر معتقدند این وضعیت ناشی از دفعات شستن نبوده بلکه حاصل کیفیت شستشو است . شامپوهای تجاری ارائه شده برای موهای چرب ، بیش از حد پاک کننده ی چربی است و این حالت باعث می شود که غدد چربی واکنش شدید تری از خود نشان بدهند و فعالیت خود را برای جبران تهاجم این مواد پاک کننده بیشتر کنند . به گزارش آسان طب بنابراین بهتر است به جای کمتر شستن موها ، انها را با شامپوهای خیلی ملایم که غدد چربی موی سر را تحرکی نمی کند بشوییم .

چرب شدن موی سر را از بین ببرید


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص لیموترش و فواید لیموترش

خواص اسیدی و ضد عفونی‌کننده لیموترش

سس سویا جایگزینی مفید برای نمک

گوش درد

گوش درد و ترشح از آن

برگ میوه گلابی میگرن را شفا می دهد

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code