http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

آیا علل چربی مو را می دانید ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آیا علل چربی مو را می دانید ؟

عامل عصبی از علل چربی مو : وجود فشار عصبی دایمی با هر ریشه ی ممکن ترشح بیش از حد چربی را تسریع می کند . افراد دارای موهای چرب ، غالبا کسانی هستند که بیش از سایر مردم مضطربند و کمتر شوک های احساسی و هیجانی راتحمل می کنند .

علل چربی مو

چرب شدن مو یکی از مشکلاتی است که به دلایل مختلف برای انسان ها بوجود می اید که مشکلات زیادی را در پی دارد . چندین عامل متنوع در چرب شدن موها دخالت دارد  که در زیر به ان اشاره می کینم :

-عامل توارث از علل چربی مو :

اگر والدین شما دارای موهای چربی هستند شما آمادگی ابتلای به چربی مو را دارید .

– عامل درون ریز از علل چربی مو :

اختلال در کار و فعالیت غدد درون ریز هنگامی که با ترشح بیش از حد هورمونهای مردانه ( آندروژنیک) همراه باشد ، آمادگی ابتلای به چربی بیش از حد مو را به وجود می آورد . دلیل این حالت را می توان در انچه که در دوران نوجوانی می گذرد دریافت . در دوران بلوغ ف موها شروع به چرب شدن می کند و این دقیقا مصادف با زمانی است که تولید هورمونهای جنسی آغاز شده است . خانم هایی که دارای ترشحات آندروژنی زیادی هستند . معمولا موهای بدنشان به شکل غیر طبیعی رشد می کند نیز آماده ی ابتلا به این مشکل هستند .

– عامل تغذیه از علل چربی مو :

عامل تغذیه مساله ای اساسی برای چربی مو است . موهای ما ، دقیقا انعکاسی از آنچه که می خوریم است . تمام اشتباهات تغذیه ای ما به خاطر تخریب وضعیت و سلامتی موهایمان ( بالاخص مصرف زیاد چربی و قند که باعث ایجاد تحول به سمت سبوره می شود ) در ارتباط است .

برخی از ناراحتیها ، مانند یبوست ، چاقی مفرط ، اشباع کبد و کیسه ی صفرا از چربی باعث ایجاد موهای چرب می شود .

-عامل عصبی از علل چربی مو :

وجود فشار عصبی دایمی با هر ریشه ی ممکن ترشح بیش از حد چربی را تسریع می کند و از علل چربی مو است  . افراد دارای موهای چرب ، غالبا کسانی هستند که بیش از سایر مردم مضطربند و کمتر شوک های احساسی و هیجانی راتحمل می کنند .

-عدم تطابق مواد شستشو دهنده :

کیفیت یا دفعات استفاده از این مواد مساله مورد بحثی است که دو گروه نظریات متصاد را در پی داشته است . عده ای می گویند : افرادی که دارای موهای چرب هستند ، بیش از حد موهای خود را می شویند و این کار ، دائما فعالیت غدد چربی را بیشتر تحریک می کند . به همین دلیل آنها باید شستشوی سر را تا حد امکان با فاصله زمانی بیشتری انجام بدهند .

گروهی دیگر معتقدند این وضعیت ناشی از دفعات شستن نبوده بلکه حاصل کیفیت شستشو است . شامپوهای تجاری ارائه شده برای موهای چرب ، بیش از حد پاک کننده ی چربی است و این حالت باعث می شود که غدد چربی واکنش شدید تری از خود نشان بدهند و فعالیت خود را برای جبران تهاجم این مواد پاک کننده بیشتر کنند . به گزارش آسان طب بنابراین بهتر است به جای کمتر شستن موها ، انها را با شامپوهای خیلی ملایم که غدد چربی موی سر را تحرکی نمی کند بشوییم .

چرب شدن موی سر را از بین ببرید


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تیک عصبی

تیک عصبی از کجا و چگونه رخ میدهد

اطلاعات علمی درمورد فلوراید تراپی

خواص گیاه سنا

گیاه سنا : خواص و مضرات مصرف زیاد

سوء استفاده جنسی از کودکان

سوء استفاده جنسی از کودکان چیست ؟

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code