.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

10 علت سرگیجه

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » 10 علت سرگیجه

گاهی ضعف بنیه و کم خونی علت سرگیجه می باشد که با تقویت بنیه و خوردن غذاهای مقوی و استراحت به موقع و گردش های ملایم و خنده و تفریح و تقویت روحیه مداوا می گردد . در این حالت می توان برای تقویت از معجون فلونیا نیز استفاده نمود .

علت سرگیجه

سرگیجه عبارتست از احساس عدم تعادل چرخشی در انسان . علت سرگیجه بیشمار است .  سرگیجه غالبا به طور ناگهانی شروع می شود گاهی ساده است و گاهی هم با حال تهوع و استفراغ توام می باشد . گاهی هم شدت آن به حدی است که بیمار قادر به ایستادن و حرکت نیست و گاهی پیدایش سرگیجه مقدمه تشنج می باشد . گاهی سرگیجه چنان شدت پیدا می کند که بیمار از هوش می رود .

عواملی که اسباب و علت سرگیجه می باشند :

1-عوامل محیطی مانند برخورد گرمای زیاد یا آفتاب شدید به سرکه با ریختن آب خنک بر سر یا گذاشتن یخ بر سر مداوا می شود . ضمنا مالیدن لعاب داروهای سرد مزاج مانند لعاب اسفرزه بر سر بهبودی را تسریع می نماید .

2- برخورد ضربه به سر و ایجاد ضایعاتی در مراکز عصبی داخل جمجمه ، درچنین حالتی ضمن استراحت کامل باید سر این افراد را با ریختن آب خنک یا گذاشتن مقداری یخ بر سر خنک نگهدارند ولی باید گذاشتن یخ مدت زیادی ادامه نیابد .

3- بالا رفتن مقدار چربی خون که در این حالت با مصرف داروهای ضدچربی و رژیم غذایی بدون چربی مداوا می شود .

4- از علت سرگیجه می توان به باقی ماندن مقداری از مواد صفراوی در خون و عدم دفع آن مواد اشاره کرد که با مصرف مسهل هایی که ترشح و دفع صفرا را زیاد می کنند مداوا می شود .

5- گاهی سرگیجه مقدمه ای است جهت شروع سردردهای میگرنی که داروها و اعمالی که سردرد میگرنی را نقصان می دهند . این سرگیجه را هم نقصان خواهند داد .

6- گاهی سرگیجه مربوط است به افزایش فشار درون جمجمه ، در این حالت باید برابر دستوراتی که در پایین آوردن فشار خون داده شده فشار داخل جمجمه را نیز پایین آورد .

7- گاهی ناراحتی گوش درونی که آن را لابیرنیت می گویند با سرگیجه های شدید همراه است .

8- گاهی ضعف بنیه و کم خونی علت سرگیجه می باشد که با تقویت بنیه و خوردن غذاهای مقوی و استراحت به موقع و گردش های ملایم و خنده و تفریح و تقویت روحیه مداوا می گردد . در این حالت می توان برای تقویت از معجون فلونیا نیز استفاده نمود .

9-گاهی در اثر تحمل دردهای زیاد یا در اثر تحمل خستگی زیاد جسمی یا روانی ، سرگیجه عارض می شود که با برطرف شدن علت و استراحت جسمی یا روانی مداوا می گردد .

10- به گزارش آسان طب گاهی مسموم شدن به وسیله بعضی از جانوران زهر دار از علت سرگیجه به شمار می اید که  با خنثی شدن سم و یا دفع آن از بدن ، سرگیجه نیز زایل می گردد .

علت سرگیجه

علت سرگیجه مختلف است. گاهی علت سرگیجه فشار بالا یا پایین است که همراه با سردرد می شود. گاهی خستگی یا نگاه کردن طولانی به جایی مثل کامپیوتر و … موجب سرگیجه می شود.

در برخی موارد بستن چشمها و کمی استراحت حال ما را بهبود میدهد. ولی گاهی باید به پزشک بروید تا مشکل را شناسایی کند.

همچنین فشارتان را هم بگیرید و ببینید که ایا فشار خون شما نرمال است یا نه ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان خارش بدن با گیاهان دارویی

خارش بدن چیست ؟ پیشگیری و درمان خارش بدن

عنصر روی

عنصر روی ( Zine) را بشناسید .

درمان زود انزالی مردان با نسخه طبیعی

درمان زود انزالی مردان با نسخه طبیعی

درمان برونشیت کودکان

علل و درمان بیماری برونشیت کودکان

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code