آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

نسیان یا فراموشی چیست ؟

23848 10 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » نسیان یا فراموشی چیست ؟ همیار آسان طب

فراموشی گاهی مربوط است به آثار جنبی بعضی از داروهای شیمیایی یا گیاهی و گاهی مربوط است به فشار فکری یا شوک عصبی یا خشم و غضب و گاهی نیز مربوط است به وجود غده ای چرکی در جایی از بدن و از همه اینها بیشتر مواقعی است که رطوبت در مراکز عصبی به خصوص در نیمکره های مخ بیشتر از حالت طبیعی می گردد.

فراموشی

مطمینا گاهی برایتان اتفاق افتاده که چیزی را فراموش کرده اید و  به قول خودتان در ان لحظه فراموشی گرفته اید. این فراموشی در برخی افراد حادتر است مخصوصا در افراد مسن تر . فراموشی گاهی مربوط است به آثار جنبی بعضی از داروهای شیمیایی یا گیاهی و گاهی مربوط است به فشار فکری یا شوک عصبی یا خشم و غضب و گاهی نیز مربوط است به وجود غده ای چرکی در جایی از بدن و از همه اینها بیشتر مواقعی است که رطوبت در مراکز عصبی به خصوص در نیمکره های مخ بیشتر از حالت طبیعی می گردد.

غلبه بر فراموشی

اما چنانچه مربوط به مصرف دارو باشد باید نسبت به قطع مصرف ان فورا اقدام شود و اگر فشارهای فکری باشد باید آن فشارها را زایل نمود و چنانچه آرامش پیدا شود نسیان یا فراموشی نیز از بین خواهد رفت ولی هنگامی که مربوط است به غلبه رطوبات بر مراکز عصبی برای مداوای آن باید جهت مصرف دارو شب اول غذای نرم زود هضمی خورده شود مانند سوپ و فردای آن منضجی گرم مزاج باید خورد تا دستگاه گوارش آماده برای خوردن مسهل اصلی گردد و روز دوم صبح ناشتا باید مقدار چهار مثقال سنای مکی را با سه مثقال گلبرگ گل سرخ جوشانده و مصرف نمود و از روز سوم تا چهار روز نیز لازم است که مقدار دو مثقال کندر را با شش نخود زعفران پودر کرده و با مقداری عصل مخلوط نمایند و هشت قسمت کنند که هر قسمت به قدر یک فندق باشد تا چهار روز یکی صبح و یکی عصر میل کنند تا رطوبات مغز جذب و دفع گشته و فراموشی نیز برطرف گردد .

باید توجه داشت که نسیان موقت گاهی ممکن است برای مدتی تقریبا طولانی در شخص باقی بماند . نسیانی که در اثر کثرت رطوبات مزاج می باشد بیشتر از سایر موارد مشاهده می گردد و علامات آن عبارتند از سنگینی سر و زیادی ترشحات بینی و ترشح زیاد بزاق و زیادی خواب .

درمان گیاهی فراموشی

علاوه بر موارد بالا ، داروی دیگری که برای اینگونه افراد مفید است معجونی است که از مغز جلغوزه و مغز جوز هندی است از هر کدام ده مثقال و مویز دانه بیرون کرده سی مثقال هر سه را بکوبند و در سی مثقال عسل ریخته در آتش گذارند تا یک جوش بزند . به گزارش اسان طب  پس از برداشتن از آتش از دار فلفل ، زنجبیل و پوست بلیله و آمله هر کدام ده مثقال را بکوبند و بر آن اضافه کنند تا به صورت معجونی در اید و هر روز صبح ناشتا مقدار یک تا دو مثقال از این معجون را میل کرده و از غذاهای خشک مانند کباب گوسفند یا جوجه کباب ویا کبوتر جوان برای آنان مفید است .

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code