http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

دلایل کوتاهی قد در کودکان و افراد مختلف

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » دلایل کوتاهی قد در کودکان و افراد مختلف

عوامل هورمونی یعنی کمبود ترشحات غده هیپوفیز یا غدد فوق کلیوی نیز می تواند از دلایل کوتاهی قد باشد و سبب کندی رشد و کوتاه قدی اطفال شود . اما این حالت کمتر مشاهده می شود و این گروه کمتر از 5 درصد بچه های کوتاه قد را شامل می شود . کم خونی مزمن نیز از دلایل کوتاهی قد در کودکان می باشد .

دلایل کوتاهی قد

کوتاهی قد یکی از مشکلاتی است که ذهن افراد را درگیر کرده است . مخصوصا ذهن مادران را . مادران نگرانند که نکند کودکانشان رشدشان کند باشد و قد کوتاه بمانند . دلایل کوتاهی قد متنوع است . این عوامل به تعداد زیاد و به صورتهای مختلف می باشند ، اکثر مواقع آثار ظاهری ندارند و پی بردن به آنها نیز دشوار است . ذیلا چند نمونه از این عوامل معرفی می شوند .

1-گاهی وجود اختلالاتی در سیستم عصبی مرکزی ، از دلایل کوتاهی قد است و سبب کندی رشد بچه ها می گردد .

2- ناراحتی های کلیوی مانند عفونت مجاری ادراری نیز می تواند سبب این امر شود در این گونه اطفال کوتاهی دست ها و پاها و کوتاهی انگشتان نیز مشاهده می گردد .

برخی دیگر از عواملی که سبب کندی رشد بچه ها و از دلایل کوتاهی قد می باشد  :

3- عوامل ارثی و ژنتیکی نیز یکی از عوامل شایع کندی رشد و کوتاه قدی  و از دلایل کوتاهی قد می باشد و این کوتاه قدی فامیلی گویند .

4- عوامل هورمونی یعنی کمبود ترشحات غده هیپوفیز یا غدد فوق کلیوی نیز می تواند از دلایل کوتاهی قد باشد و  سبب کندی رشد و کوتاه قدی اطفال شود . اما این حالت کمتر مشاهده می شود و این گروه کمتر از 5 درصد بچه های کوتاه قد را شامل می شود .

5- عوامل گوارشی مانند سوء جذب مواد غذایی در روده ها و یا التهاب روده ها  (با دستگاه گوارش و بیماریهای معده و روده آشنا شوید)و یا محرومیت غذایی و فقر سبب کوتاه قدی و کندی رشد اطفال می گردد .

6- کم خونی مزمن نیز از دلایل کوتاهی قد در کودکان می باشد .

7- بیماری های مادرزادی قلبی نیز می توانند سبب این امر شوند .

8- ناراحتی های ریوی مانند اسم یا هر ناراحتی تنفسی دیگری که مانع رسیدن اکسیژن کافی به بدن شوند .

9- ناراحتی های روحی و روانی و افسردگی سبب می شوند که رفتار و غذاخوردن و خوابیدن و سایر اعمال طفل دستخوش اختلال شده و نتیجتا در رشد طفل وقفه ای ایجاد گردد . به گزارش اسان طب در چنین مواقع دیده شده ناراحتی طفل برطرف می شود .رشد و نمو او تسریع می گردد .

10- مصرف بی رویه بعضی داروها

11- هر کاری که جسمی باشد یا فکری و خارج از قدرت طفل باشد رشد او را کند و سبب کوتاه قدی او می شود .

12- گاهی در اثر عواملی زودتر از موقع در طفل اثار بلوغ ظاهر می شود که آن را بلوغ زودرس و بی موقع نامند که این امر سبب توقف رشد کودک و کوتاه ماندن قد او شده و عوارض دیگری را نیز دنبال دارد .

دلایل کوتاهی قد

دلایل کوتاهی قد مختلف است. ورزش نکردن ، وراثت ، کمبود ویتامین ها و …  و سایر عوامل میتواند در کوتاهی قد تاثیر بگذارد. اگر میبینید کودکتان قدش کوتاه است از همان بچگی او را به کلاس های ورزشی مثل والیبال و بسکتبال بفرستید تا قدش بلندتر شود.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

سوکروز چیست

سوکروز چیست ؟ (قند نیشکر و یا چقندرقند )

کاربردهای هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیست؟

آمالگام

آمالگام ماده ای پرکاربرد در دندانپزشکی

حقایقی در مورد دژاوو و علت وقوع آن

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code