.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خصوصیات افراد وسواس و درمان وسواس

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » خصوصیات افراد وسواس و درمان وسواس

افرادی که به وسواس یا مالیخولیا مبتلا هستند یا در اثر عواملی دیگر عمل خون رسانی مغز آنان کم می باشد می توانند روزانه ده تا پانزده گرم گاو زبان را دم کرده و اب صاف کرده آن را با قدری نبات میل نمایند .

وسواس

پزشکان روانشناس منشا وسواس را مربوط به رفتار بزرگتران نسبت به کودکان در مورد انجام نحوه شستشو خصوصا نحوه طهارت و همچنین تمیزی در آداب و رسوم دفعی و کشمکش بین کودک و مربیان او می دانند . به علاوه ناگفته نماند که عده ای به طور ارثی آمادگی بیشتر برای ابتلای به این حال روانی یا وسواس دارند .

در افراد دارای وسواس خصوصیات زیر مشاهده می شود :

1-به دقت در کارها و نظم و ترتیب علاقه فوق العاده دارند .

2- در تمام جنبه های زندگی عدم نرمش در آنها مشاهده می شود .

3- میل ندارند کاری را بدون مقدمه انجام دهند و ترجیح می دهند که نقشه کار را قبلا طرح نمایند .

4- از ثروت خود زیادتر از حد لازم مواظبت می کنند .

5- افرادی تقریبا دیر آشنا هستند .

6- اگر دقت کافی به عمل آید معلوم می شود که اغلب افرادی عصیانگر می باشند .

7- در زندگی زناشویی اغلب تمایلات جنسی خود را مهار کرده بی اهمیت تلقی می کنند .

8- یک حالت ترس به خصوص ترس از ناپاکی در آنها وجود دارد و نظافت بیش از اندازه به علت ترس آشکاری است که از آلودگی به کثافات احساس می کنند و به این علت است که شستشوی مثلا دست آنان ممکن است چند ساعت به طول انجامد .

لازم به ذکر است به گزارش بخش روانشناسی سایت اسان طب برای ناراحتی هایی از قبیل وسواس و افسردگی ، ورزش و گردش در هوای آزاد و تفریحات سرگرم کننده بسیار مفید بوده و در عمل بهبودی اثر قابل توجهی دارند .

چند نمونه از گیاهانی که برای وسواس و مالیخولیا مفیدند

1-هندوانه : اگر پوست هندوانه را با عسل یا با شکر نی مربا کنند و افراد وسواس یا مالیخولیایی روزانه مقداری از این مربا بخورند حالت وسواس آنان تا حدودی بر طرف خواهد شد .

2- مصطکی : خوردن و بوییدن مصطکی وسواس را زایل می سازد.

3- گاو زبان : افرادی که به وسواس یا مالیخولیا مبتلا هستند یا در اثر عواملی دیگر عمل خون رسانی مغز آنان کم می باشد می توانند روزانه ده تا پانزده گرم گاو زبان را دم کرده و اب صاف کرده آن را با قدری نبات میل نمایند . و یا روزانه مقداری عرق گاو زبان بخورند و از موادی که برای این ناراحتی مضرند پرهیز نمایند تا به تدریج وسواس یا مالخولیای انان بهبود یابد .

4- فرنجمشک : این گیاه برای مبتلایان به مرض وسواس مفید است و مقدار خوراک آن به صورت دم کرده ده گرم می باشد که پس از صاف کردن آب صاف شده آنرا نشتا میل می کنند .

5- پیاز عنصل : این دارو برای مالیخولیا و صرع و سردردهای سرد مزاج و سرگیجه های سردمزاج مفید می باشد. ( مقدار یک مثقال از پیازعنصل را کباب کرده و با کمی عسل می خورند . )

افراد وسواس و درمان وسواس

بیماری وسواس یک بیماری روانی است که عوارض زیادی هم دارد. این بیماری بیشتر ناشی از فکر است. مثلا برخی برای نظافت وسواس دارند. برخی هنگام خواندن دعا بسم الله را چند بار می گویند چون فکر میکنند نگفته اند. برخی موقع رفتن به بیرون شیر گاز و برق و … را صد بار چک میکنند و …

این مشکل هم خود شخص را اذیت میکند و هم اطرافیان.

پس بهتر است سریعا به فکر درمان باشند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان بیش فعالی کودکان

درمان بیش فعالی کودکان چگونه است ؟

آنژیوگرافی قلب

آنژیوگرافی قلب چیست؟ عوارض و مزایا؟

درمان موهای زاید به روش خانگی و پزشکی

انواع گازهای شیمیایی جنگی

انواع گازهای شیمیایی جنگی

پربازدید های اخبار پزشکی , روانشناسی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code