http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

بی اشتهایی عصبی یا روانی چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بی اشتهایی عصبی یا روانی چیست ؟

برای مداوای بی اشتهایی عصبی و روانی که به سرعت فرد را لاغر می کند توسل به دارو نتیجه ای ندارد بلکه لازم است برنامه ی زندگی اینگونه افراد را طوری تنظیم نمود که دارای حرکات جسمی و تفریحی و خنده و شادی و نشاط بوده و از غم و اندوه جدا مانده و در جمع رفقای بشاش و شادی آفرین قرار گیرند.

بی اشتهایی عصبی

بی اشتهایی  به غذا می تواند علل مختلف داشته باشد. از جمله وجود بعضی از انگل ها ، بعضی بیماری های کبدی ، سوء تغذیه ، کم خونی ، ناراحتی هورمونی وبالاخره بی اشتهایی عصبی و روانی که شایع ترین نوع بی اشتهایی است و در ذیل شرح داده می شود .

به گزارش گروه سلامت سایت آسان طب مرکز غذا خوردن و اشتهای بدن انسان ، هیپوتالاموس مغز است که ترشحات خود را از طریق هیپوفیز به داخل خون می فرستد . اگر این غذه از لحاظ هورمون های تغذیه ای نارسایی داشته باشد یک نوع بی اشتهایی خاصی عارض انسان می شود که با درمان های دارویی قابل مداوا نیست . بی اشتهایی عصبی در زنان جوان بیشتر مشاهده می گردد و به خصوص در مواقعی که گرفتاری های فکری آنان زیاد باشد و از همه بیشتر گرفتاری جنسی آنان سبب اختلال در امر تغذیه می گردد. با اشتها و کم کردن آن با ماده خوراکی اشنا شوید .

بی اشتهایی عصبی یا روانی

درباره بی اشتهایی عصبی بیشتر بدانید …

گاهی افرادی مشاهده می شوند که از چاقی و پی آمد های آن سخت بیمناکند و برای جلوگیری از ابتلاء به چاقی از خوردن غذا وحشت دارند و همین امر به تدریج آنان را به یک حالت بی اشتهایی عصبی و روانی مبتلا می سازد و در این حالت غذای کافی به سلول های بدنشان نرسیده و عواقب آن خطرناک تر از عوامل چاقی خواهد بود . به گزارش آسان طب عده ای نیز با یک هوس بیهوده برای لاغری و ظرافت اندام اقدام به امساک در غذا می کنند و آنقدر این عمل را ادامه می دهند تا به بیبی اشتهایی عصبی و روانی مبتلا می گردند . گاهی بی اشتهایی عصبی و روانی  به صورت یک حالت عصبی و وسواس جلوه گری می کند به طوری که بیمار را به سر حد مرگ می رساند و زندگی او را به خطر می اندازد .

به گزارش بخش سلامت سایت  اسان طب برای مداوای بی اشتهایی عصبی و روانی که به سرعت فرد را لاغر می کند توسل به دارو نتیجه ای ندارد بلکه لازم است برنامه ی زندگی اینگونه افراد را طوری تنظیم نمود که دارای حرکات جسمی و تفریحی و خنده و شادی و نشاط بوده و از غم و اندوه جدا مانده و در جمع رفقای بشاش و شادی آفرین قرار گیرند. و ابتدا از غذاهایی که بیشتر نسبت به آنها اظهار تمایل می کنند شروع نموده تا به تدریج مراکز عصبی تغذیه نیز تحریک و دستگاه گوارش نیز تقویت و ترشح آنزیم های گوارشی و هورمون های مربوط نیز زیاد و شخص بیمار به حالت طبیعی عودت یابد .

بی اشتهایی عصبی یا روانی

بی اشتهایی عصبی یا روانی یکی از مشکلاتی است که به اعصاب و روان مربوط می شود و برای سلامتی جسمی هم مضر هست. این بیماری در مقابل پر خوری عصبی قرار دارد.

در بی اشتهایی عصبی شخص وقتی عصبی هست نمیتواند چیزی بخورد و حتی گاهی اگر بخورد استفراغ می کند.

و پرخوری عصبی هم به گونه ای هست که اگر شخص عصبی باشد زیاد میخورد در حدی که شاید دل درد شود و همچنین اضافه وزن پیدا خواهد کرد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

راههای تشخیص ایدز در خانه

راههای تشخیص ایدز در خانه بدون آزمایش

علت ایجاد عارضه ی پرولاپس دریچهٔ میترال

چگونه چاق شویم ؟

زرد زخم چیست

علل و درمان زرد زخم کودکان

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code