.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

بی اشتهایی عصبی یا روانی چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بی اشتهایی عصبی یا روانی چیست ؟

برای مداوای بی اشتهایی عصبی و روانی که به سرعت فرد را لاغر می کند توسل به دارو نتیجه ای ندارد بلکه لازم است برنامه ی زندگی اینگونه افراد را طوری تنظیم نمود که دارای حرکات جسمی و تفریحی و خنده و شادی و نشاط بوده و از غم و اندوه جدا مانده و در جمع رفقای بشاش و شادی آفرین قرار گیرند.

بی اشتهایی عصبی

بی اشتهایی  به غذا می تواند علل مختلف داشته باشد. از جمله وجود بعضی از انگل ها ، بعضی بیماری های کبدی ، سوء تغذیه ، کم خونی ، ناراحتی هورمونی وبالاخره بی اشتهایی عصبی و روانی که شایع ترین نوع بی اشتهایی است و در ذیل شرح داده می شود .

به گزارش گروه سلامت سایت آسان طب مرکز غذا خوردن و اشتهای بدن انسان ، هیپوتالاموس مغز است که ترشحات خود را از طریق هیپوفیز به داخل خون می فرستد . اگر این غذه از لحاظ هورمون های تغذیه ای نارسایی داشته باشد یک نوع بی اشتهایی خاصی عارض انسان می شود که با درمان های دارویی قابل مداوا نیست . بی اشتهایی عصبی در زنان جوان بیشتر مشاهده می گردد و به خصوص در مواقعی که گرفتاری های فکری آنان زیاد باشد و از همه بیشتر گرفتاری جنسی آنان سبب اختلال در امر تغذیه می گردد. با اشتها و کم کردن آن با ماده خوراکی اشنا شوید .

بی اشتهایی عصبی یا روانی

درباره بی اشتهایی عصبی بیشتر بدانید …

گاهی افرادی مشاهده می شوند که از چاقی و پی آمد های آن سخت بیمناکند و برای جلوگیری از ابتلاء به چاقی از خوردن غذا وحشت دارند و همین امر به تدریج آنان را به یک حالت بی اشتهایی عصبی و روانی مبتلا می سازد و در این حالت غذای کافی به سلول های بدنشان نرسیده و عواقب آن خطرناک تر از عوامل چاقی خواهد بود . به گزارش آسان طب عده ای نیز با یک هوس بیهوده برای لاغری و ظرافت اندام اقدام به امساک در غذا می کنند و آنقدر این عمل را ادامه می دهند تا به بیبی اشتهایی عصبی و روانی مبتلا می گردند . گاهی بی اشتهایی عصبی و روانی  به صورت یک حالت عصبی و وسواس جلوه گری می کند به طوری که بیمار را به سر حد مرگ می رساند و زندگی او را به خطر می اندازد .

به گزارش بخش سلامت سایت  اسان طب برای مداوای بی اشتهایی عصبی و روانی که به سرعت فرد را لاغر می کند توسل به دارو نتیجه ای ندارد بلکه لازم است برنامه ی زندگی اینگونه افراد را طوری تنظیم نمود که دارای حرکات جسمی و تفریحی و خنده و شادی و نشاط بوده و از غم و اندوه جدا مانده و در جمع رفقای بشاش و شادی آفرین قرار گیرند. و ابتدا از غذاهایی که بیشتر نسبت به آنها اظهار تمایل می کنند شروع نموده تا به تدریج مراکز عصبی تغذیه نیز تحریک و دستگاه گوارش نیز تقویت و ترشح آنزیم های گوارشی و هورمون های مربوط نیز زیاد و شخص بیمار به حالت طبیعی عودت یابد .

بی اشتهایی عصبی یا روانی

بی اشتهایی عصبی یا روانی یکی از مشکلاتی است که به اعصاب و روان مربوط می شود و برای سلامتی جسمی هم مضر هست. این بیماری در مقابل پر خوری عصبی قرار دارد.

در بی اشتهایی عصبی شخص وقتی عصبی هست نمیتواند چیزی بخورد و حتی گاهی اگر بخورد استفراغ می کند.

و پرخوری عصبی هم به گونه ای هست که اگر شخص عصبی باشد زیاد میخورد در حدی که شاید دل درد شود و همچنین اضافه وزن پیدا خواهد کرد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص جلبک ها

فواید و خواص جلبک ها

درمان دیسک کمر

راهکارهای درمان دیسک کمر چیست؟

آلودگی صوتی

آلودگی صوتی و کاهش امید به زندگی

28 مورد از خطاهای انتخاب همسر

28 مورد از خطاهای انتخاب همسر

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code