آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

درمان سیاه زخم با زالو

23970 14 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » درمان سیاه زخم با زالو همیار آسان طب

برای درمان سیاه زخم روز اول پنج عدد و روز دوم چار عدد و روز سوم نیز چهار عدد زالو روی آن انداخته شود و روی زخم را از کافور پر کرده و از لواشکی که مخلوطی است از آرد جو ، تخم ختمی یا گل ختمی اسفرزه و شیر گاو انداخته شود .

درمان سیاه زخم

درمان سیاه زخم راههای متعددی دارد . یکی از این راهها زالوست . گاهی در بدن زخمی بدون درد و حس و سیاه رنگ ابتدا به قدر یک دانه خشخاش و تخت و سیاه رنگ پیدا می شود . سیاهی در عرض دو سه روز بزرگ شده و به قدر پشت ناخن یا بزرگتر می شود که معمولا بدون ورم و گاهی با ورم است و حس هم ندارد . ابتدا خارش زیادی دارد و بعد خارش آن از بین می رود . این زخم که مریخ سیاه یا سیاه زخم نامیده می شود زخمی است میکربی و خطرناک ، پس از این مقدمات ورم می کند و چنانچه معالجه نگردد ظرف مدت پنج یا شش روز انسان را هلاک می سازد ، لذا لازم است به محض مشاهده چنین زخمی  برای درمان سیاه زخم روی آن به ترتیب زیر زالو انداخته شده و دارو و لواشک بگذارند تا بهبود یافته و خطر برطرف گردد .

درمان سیاه زخم با زالو چگونه است ؟

برای درمان سیاه زخم روز اول پنج عدد و روز دوم چار عدد و روز سوم نیز چهار عدد زالو روی آن انداخته شود و روی زخم را از کافور پر کرده و از لواشکی که مخلوطی است از آرد جو ، تخم ختمی یا گل ختمی اسفرزه و شیر گاو انداخته شود . این مداوا سه چهار روز طول می کشد تا سیاهی روی زخم کنده شده و بیفتد . سپس با مخلوطی از مرهم لعابی و مرهم سفید باقی مانده زخم را مداوا می کنند . سیاه زخمی که در پوست بدن ظاهر شود آن را سیاه زخم جلدی گویند اما گاهی سیاه زخم در قسمت های داخلی بدن پیدا می شود مانند سیاه زخم ریوی که به بیماری انبار دادن پشم موسوم است .

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب میکروب این بیماری باسیلوس آنتراسیس یا باسیل شاربن نامیده می شود که بیشتر از راه خراش های موجود در پوست بدن داخل در خون می شود اما در افرادی که در انبارهای پشم کار می کنند در اثر ورودی مقدار زیادی از اسپورهای این باکتری در شش ها و جذب شدن مقداری از این اسپور در بافت شش سبب پیدا شدن سیاه زخم در شش می شود .

علایم سیاه زخم

در سیاه زخم جلدی علاوه بر پیدا شدن یک لکه قرمز یا سیاه رنگ تاول مانند در قسمتی از بدن که زیر پوشش نیست که بعد به یک رنگ ارغوانی مایل به سیاه در می اید علایم دیگری مانند بزرگ شدن غدد لنفاوی منطقه نزدیک به زخم ، تب متغیر و ناراحتی عمومی ، سردرد و گاهی وجود حال تهوع و استفراغ ، گاهی نیز به بیمار شوک دست می دهد ، تعریق زیاد می شود و گاهی ممکن است مننژیت عارض گردد . علایم سیاه زخم ریوی عبارتند از : تب ، ناراحتی های عمومی ، سردرد ، تنگی نفس و سرفه ، احتقان بینی و گلو و حنجره ، صدای مخصوص شش ها و علایمی که در تصویر شش ها مشاهده می شود . با علائم بیماری سیاه زخم  اشنا شوید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

نظرات

*

code