http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مشکل پوستی شقاق و درمان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » مشکل پوستی شقاق و درمان

شقاق یک گسستگی پوستی است که در لب ها ، پستان ها ، مقعد ، کنار ناخن ، پاشنه پا و دیگر نقاط پوست بدن پیدا می شود . بعضی از شقاق ها به خصوص شقاق مقعد و نوک پستان بسیار آزاردهنده می باشند و با پمادهای معمولی به سادگی قابل مداوا نیستند .

شقاق

شقاق یک گسستگی پوستی است که در لب ها ، پستان ها ، مقعد ، کنار ناخن ، پاشنه پا و دیگر نقاط پوست بدن پیدا می شود . بعضی از شقاق ها به خصوص شقاق مقعد و نوک پستان بسیار آزاردهنده می باشند و با پمادهای معمولی به سادگی قابل مداوا نیستند .

از داروهایی که در مداوای شقاق به کار برده می شود روغن بادام تلخ ، کوهان شتر و روغنی که از دانه کاکائو گرفته می شود و کره کاکائو نام دارد در مداوای شقاق موثر می باشند و ضمنا روغنی که ذیلا نحوه درست کردن آن قید می گردد در بهبود این بیماری داروی مجربی است .

بیماری شقاق و درمان شقاق

موم چهار مثقال ، زفت سه مثقال ، کوهان شتر یک مثقال ، روغن بادام شیرین دوازده مثقال را در یک ظرف ریخته و در بالای آتش می گذاریم تا ذوب شود . ضمنا دو مثقال مقل ارزق و دو مثقال جفت را خوب پودر کرده و داروی ذوب شده را از بالای آتش برداشته و تا داغ است پودر جفت و مقل ازرق را در آن ریخته و مخلوط می کنیم .

به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب مرهمی که به دست می اید مرهم شقاق نام دارد . حال اگر آن را روزی دو سه بار با این مرحم چرب نمایند ، اثر قابل توجهی در بهبود آن خواهد داشت . یکی از داروهایی که در شقاقهای مقعدی به کار برده می شود مخلوطی است از مغز قلم گاو با نشاسته و یا انداختن مغز قلم گاو با آرد جو روی شقاق .

خشکه و شقاق و پوسته شدن دست ها

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب خشکه و شقاق پوسته پوسته شدن دست ها و گاهی پاها که بعضی اوقات قرمز و گاهی سفید می شود و قدری دردناک است به طوری که وقتی شخص می خواهد با دست خودکاری بکند دست درد می گیرد . برای مداوای این ناراحتی باید مقدار 3 مثقال گوگرد و 2 مثقال زاج و 2 مثقال نمک و 2 مثقال کافور را ساییده و در یک جام آب جوش حل می نمایند .

صبح و عصر آنرا بالای آتش گذاشته تا گرم شود . دست ها را در آن به مدت ده دقیقه می گذارند و پس از بیرون آوردن و خشک شدن با مرهمی که از گوگرد و روغن کنجد و موم درست شده است دست ها را چرب کرده و در دستکش می کنند تا مدتی مرهم روی زخم بماند . چنانچه با روش مذکور مداوا نگردید و بخصوص در افرادی که غلبه خون در آنان هست باید ابتدا زالو بریزند و سپس به طریق فوق عمل نمایند .

 بیماری شقاق و درمان شقاق

بیماری شقاق یک بیماری پوستی است که به دلایل مختلف در بخش های بدن مثل لب ، مقعد ، سینه و … ایجاد می شود و در برخی موارد هم بسیار ازاردهنده است.

این بیماری روشهای درمان گوناگونی دارد که به برخی از انها اشاره کردیم.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تلفن همراه

استفاده از تلفن همراه و خطرات آن

ماسک قهوه برای درمان پف زیر چشم ماسک قهوه برای پف چشم

ماسک قهوه برای درمان پف زیر چشم

پیشگیری از پوكی استخوان

پوکی استخوان و پیشگیری از آن

حلوا ارده

معرفی حلوا ارده مغذی ترین صبحانه ایرانی ها

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code