آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مشکل پوستی شقاق و درمان

23983 13 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » مشکل پوستی شقاق و درمان همیار آسان طب

شقاق یک گسستگی پوستی است که در لب ها ، پستان ها ، مقعد ، کنار ناخن ، پاشنه پا و دیگر نقاط پوست بدن پیدا می شود . بعضی از شقاق ها به خصوص شقاق مقعد و نوک پستان بسیار آزاردهنده می باشند و با پمادهای معمولی به سادگی قابل مداوا نیستند .

شقاق

شقاق یک گسستگی پوستی است که در لب ها ، پستان ها ، مقعد ، کنار ناخن ، پاشنه پا و دیگر نقاط پوست بدن پیدا می شود . بعضی از شقاق ها به خصوص شقاق مقعد و نوک پستان بسیار آزاردهنده می باشند و با پمادهای معمولی به سادگی قابل مداوا نیستند . از داروهایی که در مداوای شقاق به کار برده می شود روغن بادام تلخ ، کوهان شتر و روغنی که از دانه کاکائو گرفته می شود و کره کاکائو نام دارد در مداوای شقاق موثر می باشند و ضمنا روغنی که ذیلا نحوه درست کردن آن قید می گردد در بهبود شقاق داروی مجربی است .

موم چهار مثقال ، زفت سه مثقال ، کوهان شتر یک مثقال ، روغن بادام شیرین دوازده مثقال را در یک ظرف ریخته و در بالای آتش می گذاریم تا ذوب شود . ضمنا دو مثقال مقل ارزق و دو مثقال جفت را خوب پودر کرده و داروی ذوب شده را از بالای آتش برداشته و تا داغ است پودر جفت و مقل ازرق را در آن ریخته و مخلوط می کنیم . به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب مرهمی که به دست می اید مرهم شقاق نام دارد . حال اگر آن را روزی دو سه بار با این مرحم چرب نمایند ، اثر قابل توجهی در بهبود آن خواهد داشت . یکی از داروهایی که در شقاقهای مقعدی به کار برده می شود مخلوطی است از مغز قلم گاو با نشاسته و یا انداختن مغز قلم گاو با آرد جو روی شقاق .

خشکه و شقاق و پوسته شدن دست ها

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب خشکه و شقاق پوسته پوسته شدن دست ها و گاهی پاها که بعضی اوقات قرمز و گاهی سفید می شود و قدری دردناک است به طوری که وقتی شخص می خواهد با دست خودکاری بکند دست درد می گیرد . برای مداوای این ناراحتی باید مقدار 3 مثقال گوگرد و 2 مثقال زاج و 2 مثقال نمک و 2 مثقال کافور را ساییده و در یک جام آب جوش حل می نمایند . صبح و عصر آنرا بالای آتش گذاشته تا گرم شود . دست ها را در آن به مدت ده دقیقه می گذارند و پس از بیرون آوردن و خشک شدن با مرهمی که از گوگرد و روغن کنجد و موم درست شده است دست ها را چرب کرده و در دستکش می کنند تا مدتی مرهم روی زخم بماند . چنانچه با روش مذکور مداوا نگردید و بخصوص در افرادی که غلبه خون در آنان هست باید ابتدا زالو بریزند و سپس به طریق فوق عمل نمایند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code