http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

کچلی سر : علایم و درمان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » کچلی سر : علایم و درمان

در مداوای کچلی سر ابتدا دستور داده می شود که موی سر را از بیخ بتراشند بعد با آب گرم وصابون تمیز بشویند . سپس مقداری حنظل را در آب جوشانده و صاف نموده و با این آب گرما گرم روزی دو سه بار سر بیمار را خوب بشویند و با کیسه تمیز و آغشته شده به مایع مذکور خوب بمالند تا قارچها از بن موها بیرون آمده و با دوا تماس حاصل نمایند .

کچلی سر

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب کچلی سر نوعی بیماری قارچی است که قارچ آن در بن موها زندگی کرده و چون مرض پیشرفت نماید.  پیاز مو و قسمتی از پوست سر را خراب کرده و آنرا زخم می کند و مو را نیز از بین می برد .

علایم بیماری کچلی سر

1-وجود لکه های خاکستری رنگ مدور فلس دار و کم مو بر روی پوست سر  از جمله علایم کچلی سر است .

2- کچلی سر یک بیماری عفونی و قارچی است .

3- بیماری کچلی سر  تقریبا مخصوص کودکان است و قبل از بلوغ معمولا پیدا می شود که گاهی در دوران بلوغ خود به خود بهبود می یابد .

4- در کچلی سر زخم هایی که ایجاد می شوند دارای خارش می باشند .

5- معمولا پزشکان به محض مشاهده با چشم معمولی یا با چراغ مخصوصی که دارای اشعه ماوراء بنفش است بیماری کچلی سر را می شناسند . به گزارش آسان طب  در صورتی که پزشک در شناسایی ضعیف باشد دادن دستور کشت قارچ به شناسایی کمک می کند .

درمان کچلی سر

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب در مداوای کچلی سر ابتدا دستور داده می شود که موی سر را از بیخ بتراشند بعد با آب گرم وصابون تمیز بشویند .  سپس مقداری حنظل را در آب جوشانده و صاف نموده و با این آب گرما گرم روزی دو سه بار سر بیمار را خوب بشویند و با کیسه تمیز و آغشته شده به مایع مذکور خوب بمالند تا قارچها از بن موها بیرون آمده و با دوا تماس حاصل نمایند . همراه با این عمل لازم است که همه روزه کلاه یا ملافه بالش یا لباس ها و وسایلی را که با سر بیمار در تماس می باشند با آب گرم و صابون سوبلیمه یا با آب حنظل شستشو دهند تا قارچ های آغشته به آنها به کلی کشته شده و از بین بروند . سپس مرهمی که درست می شود از وازلین ده مثقال ، زاج دو مثقال ، سرنج دو مثقال و اکسید دوزنگ یک مثقال .

سر را پس از هر شستشو روزی یکی دوبار چرب کنید . بیماری کچلی سر حدود پانزده تا بیست روزه مداوا می گردد و در صورت عدم مداوا باید با مرهمی که درست می شود از زاج و رنگ و باروت از هر کدام پنج مثقال وکات کبود دو مثقال مجموع را خوب ساییده و با روغن دنبه مخلوط نموده و پس از شستشو با صابون یا آب حنظل روزی دو سه بار چرب نمایند .

کچلی سر

کچلی سر اکثرا یک بیماری قارچی و عفونی است و علل مختلفی دارد. همچنین علایم و راه درمان ان هم متفاوت است. در این بخش اطلاعاتی را در این باره تقدیمتان کردیم.

سعی کنید همیشه نظافت موی سر و پوست سرتان را حفظ کنید. از صابون ، شانه و … مشترک استفاده نکنید. و سرتان را زود به زود بشویید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص اسید های آمینه

طبقه بندی و خواص اسید های آمینه

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی در مورد داروهای ضددرد مخدر

بیمارستان نورآباد ممسنی

جزئیات اتفاقات بیمارستان نورآباد ممسنی

از لیزر و مو و میکروننیدلیگ چه می دانید ؟

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code