آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

کچلی سر : علایم و درمان

23986 13 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » کچلی سر : علایم و درمان همیار آسان طب

در مداوای کچلی سر ابتدا دستور داده می شود که موی سر را از بیخ بتراشند بعد با آب گرم وصابون تمیز بشویند . سپس مقداری حنظل را در آب جوشانده و صاف نموده و با این آب گرما گرم روزی دو سه بار سر بیمار را خوب بشویند و با کیسه تمیز و آغشته شده به مایع مذکور خوب بمالند تا قارچها از بن موها بیرون آمده و با دوا تماس حاصل نمایند .

کچلی سر

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب کچلی سر نوعی بیماری قارچی است که قارچ آن در بن موها زندگی کرده و چون مرض پیشرفت نماید.  پیاز مو و قسمتی از پوست سر را خراب کرده و آنرا زخم می کند و مو را نیز از بین می برد .

علایم بیماری کچلی سر

1-وجود لکه های خاکستری رنگ مدور فلس دار و کم مو بر روی پوست سر  از جمله علایم کچلی سر است .

2- کچلی سر یک بیماری عفونی و قارچی است .

3- بیماری کچلی سر  تقریبا مخصوص کودکان است و قبل از بلوغ معمولا پیدا می شود که گاهی در دوران بلوغ خود به خود بهبود می یابد .

4- در کچلي سر زخم هایی که ایجاد می شوند دارای خارش می باشند .

5- معمولا پزشکان به محض مشاهده با چشم معمولی یا با چراغ مخصوصی که دارای اشعه ماوراء بنفش است بیماری کچلی سر را می شناسند . به گزارش آسان طب  در صورتی که پزشک در شناسایی ضعیف باشد دادن دستور کشت قارچ به شناسایی کمک می کند .

درمان کچلی سر

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب در مداوای کچلی سر ابتدا دستور داده می شود که موی سر را از بیخ بتراشند بعد با آب گرم وصابون تمیز بشویند .  سپس مقداری حنظل را در آب جوشانده و صاف نموده و با این آب گرما گرم روزی دو سه بار سر بیمار را خوب بشویند و با کیسه تمیز و آغشته شده به مایع مذکور خوب بمالند تا قارچها از بن موها بیرون آمده و با دوا تماس حاصل نمایند . همراه با این عمل لازم است که همه روزه کلاه یا ملافه بالش یا لباس ها و وسایلی را که با سر بیمار در تماس می باشند با آب گرم و صابون سوبلیمه یا با آب حنظل شستشو دهند تا قارچ های آغشته به آنها به کلی کشته شده و از بین بروند . سپس مرهمی که درست می شود از وازلین ده مثقال ، زاج دو مثقال ، سرنج دو مثقال و اکسید دوزنگ یک مثقال .

سر را پس از هر شستشو روزی یکی دوبار چرب کنید . بیماری کچلی سر حدود پانزده تا بیست روزه مداوا می گردد و در صورت عدم مداوا باید با مرهمی که درست می شود از زاج و رنگ و باروت از هر کدام پنج مثقال وکات کبود دو مثقال مجموع را خوب ساییده و با روغن دنبه مخلوط نموده و پس از شستشو با صابون یا آب حنظل روزی دو سه بار چرب نمایند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

نظرات

*

code