http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

از مزاحمت جنسی چه می دانید؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » از مزاحمت جنسی چه می دانید؟

منظور از مزاحمت جنسی ، رفتار ناخواسته مربوط به جنسیت است ، مثل اجبار جنسی ، توجه جنسی ناخواسته و رفتارهای خصمانه به علت جنسیت زن . اکثرا مزاحمت جنسی در محل کار یا در مکان های آموزشی روی می دهد .

مزاحمت جنسی

منظور از مزاحمت جنسی ، رفتار ناخواسته مربوط به جنسیت است ، مثل اجبار جنسی ، توجه جنسی ناخواسته و رفتارهای خصمانه به علت جنسیت زن . اکثرا مزاحمت جنسی در محل کار یا در مکان های آموزشی روی می دهد .

مزاحمت جنسی یعنی چه ؟

دستگاه قضایی آمزیکا دو نو ع مزاحمت جنسی راممنوع کرده است .

نوع اول مزاحمت “این در مقابل آن ” نامیده می شود . در این حالت ، فردی از موضع قدرت در سازمان ، به فردی از موضع ضعیفتر ، آشکارا و به صراحت می فهماند که برای حفظ شغل و گرفتن نمره خوب در درس ، ترفیع و … باید خواسته های جنسی او را بپذیرد .

نوع دوم مزاحمت جنسی ، محیط خصمانه نامیده می شود . در این حالت فضای مدرسه ، دانشگاه یا محل کار آنقدر ارعاب آور و اهانت آمیز می شود که دانشجو یا کارمند نمی تواند در آن خوب درس بخواند یا کار کند .

اکنون اجازه بدهید یک مثال از مزاحمت جنسی بیاوریم تا بتوانیم ان را بهتر درک کنیم .

اجبار این در مقابل آن : دبورا کارمند دفتری در یک شرکت کوچک است . بیل مسئول قسمت بازاریابی است . بیل دایما مزاحم دبورا می شود و برایش تعریف می کند که از رابطه ی جنسی خود با همسرش راضی نیست . او چند بار به طرف دبورا رفته ولی هر بار با واکنش منفی روبرو شده است . در بازسازی شرکت بیل به مدیریت آن انتخاب می شود . در اولین ملاقات بیل به دبورا می گوید : یا با من رابطه برقرار می کنی یا اخراج می شوی . خوشبختانه دبورا از او شکایت میکند و برنده هم می شود .

چرا مزاحمت جنسی مساله مهمی است ؟

به گزارش بخش روانشناسی سایت اسان طب در آمریکای شمالی ، مزاحمت جنسی به چند دلیل اهمیت دارد : 1- مزحمت جنسی نشان می دهد که در جامعه ی ما مردان قویتر از زنان هستند . 2- خواسته های جنسی اجباری است ، یعنی اگر زنان انها را قبول کنند از مزایای اقتصادی یا آکادمیک برخوردار خواهند شد و اگر قبول نکنند ، انتظار عواقب منفی را خواهند داشت . 3- مزاحمت جنسی از شان زنان می کاهد و آنها را به “کالای جنسی تبدیل می کند ” . 4- از زنان “قربانی صامت” ساخته می شود ، زیرا می ترسند و برای ادامه ی تحصیل یا اشتغال ، صدایشان در نمی آید .

عوامل مربوط به مزاحمت های جنسی ممکن است عواقب ضعیفتری نیز داشته باشند . مثلا مردانی که مزاحمت جنسی ایجاد می کنند معمولا آن را با حالتی حاکی از تسلط و زورگویی انجام می دهند و زیاد با زنان حرف نمی زنند . در چنین تعاملاتی ، زنان احساس ناراحتی می کنند و در نتیجه عمکرد تحصیلی یا شغلی آنها آسیب می بینید .

مزاحمت جنسی

مزاحمت های جنسی به دلایل مختلف اتفاق می افتد و عواقب بعدی هم دارد. البته مزاحمت جنسی فقط مخصوص خانم ها نیست . ممکن هست حتی برای اقایان هم پیش بیاید. علت اصلی مزاحمت جنسی نیاز جنسی است. چه برای همجنس گراها و چه برای دو جنس مخالف.

منبع :

Asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

قند میوه ها

قند میوه ها و انواع آن

جوش آکنه

اطلاعات پزشکی از جوش آکنه

کاهش وزن

اصول اساسی برای لاغری سریع

سندروم تكانشي دست

بیماری صنعتی به نام سندروم تکانشی دست

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سلامت , متفرقه , مطالب ویژه

نظرات شما

مهدی (1395/03/19) :

عالیه فقط نفهمیدم چطور بفهمییم ناراحت می شه یا نه؟

*

code