.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

تجاوز جنسی را می توان آمیزش جنسی بدون رضایت طرف مقابل تعریف کرد ، که به زور یا تهدید به اسیب جسمانی انجام میگیرد ، یا زمانی انجام می گیرد که قربانی از رضایت دادن به این کار ناتوان است . مثلا معلول ذهنی است .

تجاوز جنسی

 آمیزش جنسی بدون رضایت طرف مقابل  را تجاوز جنسی می نامند  ، که به زور یا تهدید به اسیب جسمانی انجام میگیرد ، یا زمانی انجام می گیرد که قربانی از رضایت دادن به این کار ناتوان است . مثلا معلول ذهنی است . اضطلاح گسترده تر تعدی جنسی است که لمس کردن جنسی و دیگر انواع تماس جنسی ناخواسته و گاهی همراه با فشار واجبار روانی یا تهدیدات فیزیکی را شامل می شود . مثلا بعضی مردان می گویند : اگر واقعا دوستم داری باید اجازه بدهی . یا اگر زنان حرف آنها را گوش نکنند ، تهدید می کنند که به رابطه ی خود پایان خواهند داد . تعریف قانونی تجاوز جنسی (rape) برای به کارگیری در شکایت و دادگاه ، مناسب است . ولی جامعیت اصلاح “تعدی جنسی” کمک می کند تا بسیاری از روش هایی را که مردان بر زندگی زنان تاثیر می گذرانند ، درک کنیم .

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

اطلاعاتی درباره تجاوز جنسی

بعضی تجاوزها را غریبه ها انجام می دهند ، اما اکثر متجاوزین آشنایان هستند . به عبارت دیگر زنانی که نگران تجاوز هستند ، باید ، بیشتر از کسانی بترسند که آنها را می شناسند ، نه از غریبه ها .

متجاوز ، حتی ممکن است خود شوهر باشد . بعضی از تخمین ها نشان می دهد که 10 تا 15 درصد زنان را شوهران یا شوهران قبلی مورد تجاوز قرار می دهند . متاسفانه در سال 2001 ، تنها 17 کشور در سال 2009 ، فقط 39 کشور ، تجاوز همسر را جرم می دانستند . (در این جا منظورمان رابطه جنسی بدون رضایت همسر و به زور است .)

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب ، چند باور غلط طرز فکرهای بالا را تا حدودی شکل می دهند . این باورها به تجاوز ، متجاوزان ، و قربانیان مربوط می شوند . باورهای غلط می توانند رنج زنان قربانی تجاوز را چند برابر کنند . سه مورد از رایج ترین آنها عبارتند از :

باوز غلط شماره 1 : متجاوزان ، افراد غریبه اند ، یعنی کسانی که قربانی آنها را نمی شناسد . دقیقا نمیدانیم که چند درصد تجاوزها را غریبه ها انجام می دهند . مخصوصا به این دلیل که زنان درباره ی تجاوز از سوی آشنایان کمتر به پلیس گزارش می دهند (در مقایسه با تجاوز از سوی غریبه ها) . با این حال ، همانطور که قبلا گفتیم بسیاری از تجاوزها را خویشاوندان و آشنایان انجام میدهند .

باورهای غلط شماره 2 : فقط مردان منحرف و مریض روانی به زنان تجاوز می کنند . بسیاری از مردم باور دارند که تنها مردانی که اختلالات روانی شدید دارند به فکر تجاوز به زنان می افتند . اما چنین نیست . حتی مردان معقول و خوش نام نیز ، در بعضی شرایط خاص ، ممکن است به این عمل اقدام کنند .

باورهای غلط شماره 3 : زنان خودشان باعث می شوند که تجاوز انجام شود . بعضی مردم فکر می کنند که زنان ، به طور غیر مستقیم ، مردان را به تجاوز کردن دعوت می کنند و آغازگر فرایند تجاوز هستند . تجاوز جنسی یکی از جرایمی است که معمولا قربانی مجرم تشخیص داده می شود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

معیار انتخاب همسر

سه گروه از انواع معیار انتخاب همسر

میزان لاغری در 1 هفته

چه میزان لاغری در 1 هفته مجاز است؟

رابطه زناشویی

دوازده اصل رابطه زناشویی در زندگی هر چه بهتر

معرفی و نحوه ی کاشت و نگهداری گیاه پرومیا

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه

نظرات شما

*

code