http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

تجاوز جنسی را می توان آمیزش جنسی بدون رضایت طرف مقابل تعریف کرد ، که به زور یا تهدید به اسیب جسمانی انجام میگیرد ، یا زمانی انجام می گیرد که قربانی از رضایت دادن به این کار ناتوان است . مثلا معلول ذهنی است .

تجاوز جنسی

 آمیزش جنسی بدون رضایت طرف مقابل  را تجاوز جنسی می نامند  ، که به زور یا تهدید به اسیب جسمانی انجام میگیرد ، یا زمانی انجام می گیرد که قربانی از رضایت دادن به این کار ناتوان است . مثلا معلول ذهنی است . اضطلاح گسترده تر تعدی جنسی است که لمس کردن جنسی و دیگر انواع تماس جنسی ناخواسته و گاهی همراه با فشار واجبار روانی یا تهدیدات فیزیکی را شامل می شود . مثلا بعضی مردان می گویند : اگر واقعا دوستم داری باید اجازه بدهی . یا اگر زنان حرف آنها را گوش نکنند ، تهدید می کنند که به رابطه ی خود پایان خواهند داد . تعریف قانونی تجاوز جنسی (rape) برای به کارگیری در شکایت و دادگاه ، مناسب است . ولی جامعیت اصلاح “تعدی جنسی” کمک می کند تا بسیاری از روش هایی را که مردان بر زندگی زنان تاثیر می گذرانند ، درک کنیم .

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

اطلاعاتی درباره تجاوز جنسی

بعضی تجاوزها را غریبه ها انجام می دهند ، اما اکثر متجاوزین آشنایان هستند . به عبارت دیگر زنانی که نگران تجاوز هستند ، باید ، بیشتر از کسانی بترسند که آنها را می شناسند ، نه از غریبه ها .

متجاوز ، حتی ممکن است خود شوهر باشد . بعضی از تخمین ها نشان می دهد که 10 تا 15 درصد زنان را شوهران یا شوهران قبلی مورد تجاوز قرار می دهند . متاسفانه در سال 2001 ، تنها 17 کشور در سال 2009 ، فقط 39 کشور ، تجاوز همسر را جرم می دانستند . (در این جا منظورمان رابطه جنسی بدون رضایت همسر و به زور است .)

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب ، چند باور غلط طرز فکرهای بالا را تا حدودی شکل می دهند . این باورها به تجاوز ، متجاوزان ، و قربانیان مربوط می شوند . باورهای غلط می توانند رنج زنان قربانی تجاوز را چند برابر کنند . سه مورد از رایج ترین آنها عبارتند از :

باوز غلط شماره 1 : متجاوزان ، افراد غریبه اند ، یعنی کسانی که قربانی آنها را نمی شناسد . دقیقا نمیدانیم که چند درصد تجاوزها را غریبه ها انجام می دهند . مخصوصا به این دلیل که زنان درباره ی تجاوز از سوی آشنایان کمتر به پلیس گزارش می دهند (در مقایسه با تجاوز از سوی غریبه ها) . با این حال ، همانطور که قبلا گفتیم بسیاری از تجاوزها را خویشاوندان و آشنایان انجام میدهند .

باورهای غلط شماره 2 : فقط مردان منحرف و مریض روانی به زنان تجاوز می کنند . بسیاری از مردم باور دارند که تنها مردانی که اختلالات روانی شدید دارند به فکر تجاوز به زنان می افتند . اما چنین نیست . حتی مردان معقول و خوش نام نیز ، در بعضی شرایط خاص ، ممکن است به این عمل اقدام کنند .

باورهای غلط شماره 3 : زنان خودشان باعث می شوند که تجاوز انجام شود . بعضی مردم فکر می کنند که زنان ، به طور غیر مستقیم ، مردان را به تجاوز کردن دعوت می کنند و آغازگر فرایند تجاوز هستند . تجاوز جنسی یکی از جرایمی است که معمولا قربانی مجرم تشخیص داده می شود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

اصول رابطه زناشویی اثربخش

اصول رابطه زناشویی اثربخش

احساس پیری

احساس پیری و رژیم غذایی

تاثیرات دعا کردن از دیدگاه روانشناسی

شکلات تلخ

شکلات تلخ دارویی از سیاره دیگر

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه

نظرات شما

*

code