.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

سوء استفاده جنسی از کودکان چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » سوء استفاده جنسی از کودکان چیست ؟

یک نوع خاص سوء استفاده جنسی از کودکان ( اینسست incest ) یا زنای محارم است .اینسست اشاره به روابط جنسی با خویشاوندان خونی دارد . متاسفانه تعداد زیادی از سوء استفاده های جنسی با کودکان ، از جمله تجاوز جنسی ، را خویشاوندان انجام می دهند .

سوء استفاده جنسی از کودکان

سوء استفاده جنسی از کودکان یکی از مخربترین خشونت های جنسی است . مثلا کاترین برادری از زنی تعریف می کند که از 8 تا 18 سالگی مورد سوء استفاده جنسی از سوی پدرش قرار گرفته بود . پدرش ابتدا عکس های پورنوگرافیک را به عنوان ابزار آموزشی نشان داده و بعد او را به اورال سکس و آمیزش جنسی وادار کرده بود . سوء استفاده جنسی از کودکان این واقعیت را یادآوری می کند که تنها زنان بالغ قربانیان خشونت نیستند ، بلکه کودکان خردسال نیز در معرض آسیب قرار دارند .

سوء استفاده جنسی از کودکان ، کاری بسیار بی رحمانه است ، زیرا در اکثر موارد ، خویشاوندان ، همسایگان و بزرگترهای کودکان هستند که از آنها سوء استفاده جنسی می کنند . واقعیت رنج آور اینجاست که سوء استفاده کنندگان کسانی هستند که وظیفه ی مراقبت از کودکان را به عهده دارند ، باید از آنها محافظت به عمل آورند ، آنها را سرپرستی و تربیت کنند و منافذ انها را محفوظ نگهدارند .

سوء استفاده جنسی از کودکان

سوء استفاده جنسی از کودکان

تعریف سوء استفاده جنسی از کودکان

سوء استفاده جنسی از کودکان تعاریف مختلفی به خود داده است . بعضی تعاریف تماس فیزیکی بین سوء استفاده کننده و کودک را شرط می دانند و بعضی دیگر نه . به گزارش بخش خانواده و روانشناسی از سایت آسان طب رایج ترین تعریف از سوء استفاده جنسی عبارت است از فعالیت جنسی انجام شده با کودک ، که تحت شرایطی روی می دهد و می تواند به سلامت فیزیکی یا روانی او آسیب رساند .

میزان وقوع سوء استفاده جنسی از کودکان در گرو این است که از کدام تعریف استفاده کنیم . تخمین موارد وقوع بسیار دشوار است ، زیرا درصد بسیار اندکی از سوء استفاده ها گزارش داده می شود . با این حال ، تخمین ها نشان می دهد که در آمریکای شمالی ، حدود 20 تا 25 درصد دختر بچه ها ، تا 18 سالگی مورد سوء استفاده جنسی قرار میگیرند .

به گزارش بخش خانواده و روانشناسی از سایت آسان طب یک نوع خاص سوء استفاده جنسی از کودکان ( اینسست incest ) یا زنای محارم است که باز برای آن تعاریف مختلفی وجود دارد . یکی از انواع تعاریف مورد قبول این است که اینسست اشاره به روابط جنسی با خویشاوندان خونی دارد . متاسفانه تعداد زیادی از سوء استفاده های جنسی با کودکان ، از جمله تجاوز جنسی ، را خویشاوندان انجام می دهند .

سوء استفاده جنسی از کودکان مشکل مهم و خاص جامعه ماست ، زیرا کودکان از جانب کسانی مورد خیانت قرار می گیرند که وظیفه ی حفاظت از آنها را دارتد ، ولی از قدرت خود سوء استفاده می کنند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

نحوه استخوان بندی بدن

سوء استفاده جنسی از کودکان

عواقب سوء استفاده جنسی از کودکان

نحوه برخورد با بچه های طلاق

نحوه برخورد با بچه های طلاق و نکته ها

کمک های اولیه در مسمومیت ها

اطلاعاتی از کمک های اولیه در مسمومیت ها

پربازدید های خانواده , روانشناسی , متفرقه

نظرات شما

*

code