تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مراحل عذرخواهی اثربخش

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » مراحل عذرخواهی اثربخش

عذرخواهی خالصانه و اثربخش نشانه صداقت ، بزرگواری و فروتنی است . عذرخواهی برخلاف تصور بسیاری از مردم ، نشانه شجاعت است نه ضعف . عذرخواهي خالصانه آن قدر مهم است که که برخی از رابطه ها را فقط عذرخواهي خالصانه اصلاح و ترمیم می کند .

عذرخواهی

عذرخواهی خالصانه ابزار قدرتمندی برای حاکمکردن صلح و آرامش ، توقف بگو مگو ها و پیوند مجدد اعضای خانواده و رابطه های قطع شده است . عذرخواهی ، به شخصی که به او توهین شده و آزار دیده ، آرامش خاطر می دهد ، توهین کننده را آرام می کند و رابطه را شفا می دهد .

عذرخواهی خالصانه و اثربخش نشانه صداقت ، بزرگواری و فروتنی است . عذرخواهی برخلاف تصور بسیاری از مردم ، نشانه شجاعت است نه ضعف . عذرخواهي خالصانه آن قدر مهم است که که برخی از رابطه ها را فقط عذرخواهي خالصانه اصلاح و ترمیم می کند .

مراحل عذرخواهی اثربخش به عقیده ورلی انگل

بورلی انگل ، درمانگری دارای پروانه ی کار و متخصص عذرخواهی ، چند سال در مورد عذرخواهي و قدرت و تاثیر آن تحقیق کرده است . نتایج تحقیقاتش نشان می دهد که عذرخواهي خالصانه جلوی طلاق ، قهرهای خانوادگی ، دعاوی حقوقی و اعمال سنگدلانه ای مثل تیراندازی در مدارس را می گیرد . معذرت خواستن و قبول کردن معذرت دیگران بابت اشتباهات ، غقلت ها و توهینهایشان ، که بسیاری از افراد از آن حذر می کنند ، برای سلامت و رفاه روانی و جسمانی ما ضروری است . اقرار نکردن به خطاها و  اظهار ندامت نکردن ، توهین را به آزردن می افزاید و بارزترین راه برای بی احترامی به دیگران است .

به عقیده انگل عذرخواهی اثربخش یه مرحله دارد :

الف –ندامت . اقرار خالصانه به اینکه یکی از عزیزانتان را آزرده اید و متوجه عمل خود هستید .

ب- مسئولیت پذیری . قبول اینکه باید با شخصی که او را رنجانده اید دوباره ارتباط برقرار کنید .

پ- جبران . عذرخواهي خالصانه و ظریف از کسی که او را رنجانده اید و نشان دادن اینکه دیگر او را نخواهید رنجاند و اشتباهات را جبران خواهید کرد .

عذرخواهی اجباری ممنوع!

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب دقت کنید که عذرخواهي نباید اجباری باشد . به همین دلیل ، نباید کودکان را مجبور کنید که از خواهر و برادر ، دوستان و اطرافیانش عذر بخواهد . البته مهمتر است به کودکان بگویید چرا معتقدید باید عذرخواهي کنند و چگونه عذرخواهي کنند . عذرخواهي کردن یا نکردن به خود انسان بستگی دارد و عذرخواهي اجباری عملا بی اعتمادی طرفین را دامن می زند . به یاد داشته باشید که بهترین راه برای آموزش عذرخواهي به کودکان آن است که خودتان از آنها عذرخواهي کنید .

منبع :

asanteb.com

………………………………

عناوین تصادفی :

 

 


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ناخن جویدن

ناخن جویدن – ماهیت – علل – پیشنهادات

فواید خاک بازی کودکان و گل بازی کودکان

آموزش گل قندی یا گل رز قندی مجلسی

راههای مقابله با اضطراب در امتحان چیست ؟

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , موفقیت

نظرات شما

*

code