آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

مراحل عذرخواهی اثربخش

24039 15 دی 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , موفقیت آسان طب » خانواده » مراحل عذرخواهی اثربخش همیار آسان طب

عذرخواهی خالصانه و اثربخش نشانه صداقت ، بزرگواری و فروتنی است . عذرخواهی برخلاف تصور بسیاری از مردم ، نشانه شجاعت است نه ضعف . عذرخواهي خالصانه آن قدر مهم است که که برخی از رابطه ها را فقط عذرخواهي خالصانه اصلاح و ترمیم می کند .

عذرخواهی

عذرخواهی خالصانه ابزار قدرتمندی برای حاکمکردن صلح و آرامش ، توقف بگو مگو ها و پیوند مجدد اعضای خانواده و رابطه های قطع شده است . عذرخواهی ، به شخصی که به او توهین شده و آزار دیده ، آرامش خاطر می دهد ، توهین کننده را آرام می کند و رابطه را شفا می دهد .

عذرخواهی خالصانه و اثربخش نشانه صداقت ، بزرگواری و فروتنی است . عذرخواهی برخلاف تصور بسیاری از مردم ، نشانه شجاعت است نه ضعف . عذرخواهي خالصانه آن قدر مهم است که که برخی از رابطه ها را فقط عذرخواهي خالصانه اصلاح و ترمیم می کند .

مراحل عذرخواهی اثربخش به عقیده ورلی انگل

بورلی انگل ، درمانگری دارای پروانه ی کار و متخصص عذرخواهی ، چند سال در مورد عذرخواهي و قدرت و تاثیر آن تحقیق کرده است . نتایج تحقیقاتش نشان می دهد که عذرخواهي خالصانه جلوی طلاق ، قهرهای خانوادگی ، دعاوی حقوقی و اعمال سنگدلانه ای مثل تیراندازی در مدارس را می گیرد . معذرت خواستن و قبول کردن معذرت دیگران بابت اشتباهات ، غقلت ها و توهینهایشان ، که بسیاری از افراد از آن حذر می کنند ، برای سلامت و رفاه روانی و جسمانی ما ضروری است . اقرار نکردن به خطاها و  اظهار ندامت نکردن ، توهین را به آزردن می افزاید و بارزترین راه برای بی احترامی به دیگران است .

به عقیده انگل عذرخواهی اثربخش یه مرحله دارد :

الف –ندامت . اقرار خالصانه به اینکه یکی از عزیزانتان را آزرده اید و متوجه عمل خود هستید .

ب- مسئولیت پذیری . قبول اینکه باید با شخصی که او را رنجانده اید دوباره ارتباط برقرار کنید .

پ- جبران . عذرخواهي خالصانه و ظریف از کسی که او را رنجانده اید و نشان دادن اینکه دیگر او را نخواهید رنجاند و اشتباهات را جبران خواهید کرد .

عذرخواهی اجباری ممنوع!

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب دقت کنید که عذرخواهي نباید اجباری باشد . به همین دلیل ، نباید کودکان را مجبور کنید که از خواهر و برادر ، دوستان و اطرافیانش عذر بخواهد . البته مهمتر است به کودکان بگویید چرا معتقدید باید عذرخواهي کنند و چگونه عذرخواهي کنند . عذرخواهي کردن یا نکردن به خود انسان بستگی دارد و عذرخواهي اجباری عملا بی اعتمادی طرفین را دامن می زند . به یاد داشته باشید که بهترین راه برای آموزش عذرخواهي به کودکان آن است که خودتان از آنها عذرخواهي کنید .

منبع :

asanteb.com

………………………………

عناوین تصادفی :

 

 


# # # # # # # # #

نظرات

*

code