.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مراحل عذرخواهی اثربخش

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » مراحل عذرخواهی اثربخش

عذرخواهی خالصانه و اثربخش نشانه صداقت ، بزرگواری و فروتنی است . عذرخواهی برخلاف تصور بسیاری از مردم ، نشانه شجاعت است نه ضعف . عذرخواهي خالصانه آن قدر مهم است که که برخی از رابطه ها را فقط عذرخواهي خالصانه اصلاح و ترمیم می کند .

عذرخواهی

عذرخواهی خالصانه ابزار قدرتمندی برای حاکمکردن صلح و آرامش ، توقف بگو مگو ها و پیوند مجدد اعضای خانواده و رابطه های قطع شده است . عذرخواهی ، به شخصی که به او توهین شده و آزار دیده ، آرامش خاطر می دهد ، توهین کننده را آرام می کند و رابطه را شفا می دهد .

عذرخواهی خالصانه و اثربخش نشانه صداقت ، بزرگواری و فروتنی است . عذرخواهی برخلاف تصور بسیاری از مردم ، نشانه شجاعت است نه ضعف . عذرخواهی خالصانه آن قدر مهم است که که برخی از رابطه ها را فقط عذرخواهی خالصانه اصلاح و ترمیم می کند .

مراحل عذرخواهی

مراحل عذرخواهی

مراحل عذرخواهی اثربخش به عقیده ورلی انگل

بورلی انگل ، درمانگری دارای پروانه ی کار و متخصص عذرخواهی ، چند سال در مورد عذرخواهی و قدرت و تاثیر آن تحقیق کرده است . نتایج تحقیقاتش نشان می دهد که عذرخواهی خالصانه جلوی طلاق ، قهرهای خانوادگی ، دعاوی حقوقی و اعمال سنگدلانه ای مثل تیراندازی در مدارس را می گیرد . معذرت خواستن و قبول کردن معذرت دیگران بابت اشتباهات ، غقلت ها و توهینهایشان ، که بسیاری از افراد از آن حذر می کنند ، برای سلامت و رفاه روانی و جسمانی ما ضروری است . اقرار نکردن به خطاها و  اظهار ندامت نکردن ، توهین را به آزردن می افزاید و بارزترین راه برای بی احترامی به دیگران است .

به عقیده انگل عذرخواهی اثربخش یه مرحله دارد :

الف –ندامت . اقرار خالصانه به اینکه یکی از عزیزانتان را آزرده اید و متوجه عمل خود هستید . مراحل عذرخواهی

ب- مسئولیت پذیری . قبول اینکه باید با شخصی که او را رنجانده اید دوباره ارتباط برقرار کنید . مراحل عذرخواهی

پ- جبران . عذرخواهی خالصانه و ظریف از کسی که او را رنجانده اید و نشان دادن اینکه دیگر او را نخواهید رنجاند و اشتباهات را جبران خواهید کرد . مراحل عذرخواهی

عذرخواهی اجباری ممنوع!

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب دقت کنید که عذرخواهی نباید اجباری باشد . به همین دلیل ، نباید کودکان را مجبور کنید که از خواهر و برادر ، دوستان و اطرافیانش عذر بخواهد . البته مهمتر است به کودکان بگویید چرا معتقدید باید عذرخواهی کنند و چگونه عذرخواهی کنند . عذرخواهی کردن یا نکردن به خود انسان بستگی دارد و عذرخواهی اجباری عملا بی اعتمادی طرفین را دامن می زند . به یاد داشته باشید که بهترین راه برای آموزش عذرخواهی به کودکان آن است که خودتان از آنها عذرخواهی کنید .

منبع :

asanteb.com

………………………………

عناوین تصادفی :

 

 


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

دندان درآوردن نوزاد

دندان درآوردن نوزاد و نحوه برخورد

عصبانیت نوجوان

چگونه عصبانیت نوجوان خود را فروکش کنیم؟

سفيد كردن دندان در خانه

روش های سفید کردن دندان در خانه

دکوراسیون اتاق و دکوراسیون اتاق

طراحی و دکوراسیون اتاق و آرامش فکر

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی , متفرقه , موفقیت

نظرات شما

*

code