تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه

اکثر زنان در برخورد با مزاحمت جنسی احساس اضطراب ، ترس ، خودتردیدی ، خجالت و افسردگی می کنند. آنها ممکن است خجالت زده شوند ، زیرا فکر می کنند که خودشان تا حدی مقصر بوده اند . زنانی که قربانی مزاحمت جنسی می شوند ، اعتماد به نفس خود درباره ی توانایی های تحصیلی یا شغلی را از دست میدهند .

برخورد با مزاحمت جنسی

برخورد با مزاحمت جنسی یک مساله مهم و اساسی مخصوصا برای خانم ها و دختران است . برخورد با مزاحمت جنسی روشهای گوناگونی دارد که همه افراد باید از آن آگاهی پیدا کنند . مزاحمت جنسی صرفا مشکل کوچک زنان نیست ، بلکه ممکن است زندگی آنها را عوض کند . لگر زن خواسته های جنسی رئیس خود را نپذیرد ممکن است گزارش کاری منفی دریافت کند ، تنزل رتبه بگیرد ، یا به شغل دیگر منتقل شود . ممکن است او اخراج یامجبور به استعفا شود . زنی که در دانشگاه قربانی مزاحمت جنسی می شود ممکن است ترک تحصیل کند یا در کلاسهای استاد مزاحم شرکت نکند . این قربانیان مدت ها رنج می برند ، حتی زمانی که در کلاس های فرد مزاحم حضور ندارند .

زنان ، در برخورد با مزاحمت جنسی ، چه واکنش هیجانی نشان می دهند ؟ اکثر زنان در برخورد با مزاحمت جنسی احساس اضطراب ، ترس ، خودتردیدی ، خجالت و افسردگی می کنند. آنها ممکن است خجالت زده شوند ، زیرا فکر می کنند که خودشان تا حدی مقصر بوده اند . در عوض وقتی زنان قربانی جرایمی مثل دذدی و کیف قاپی می شوند کمتر احساس می کنند که تقصیر از طرف آنها نیز بوده است . به گزارش اسان طب زنانی که قربانی مزاحمت جنسی می شوند ، اعتماد به نفس خود درباره ی توانایی های تحصیلی یا شغلی را از دست میدهند . واکنش های فیزیکی عبارتند از انواع سردردها ، اختلالات غذایی و بی خوابی .

نحوه برخورد با مزاحمت جنسی

واکنش فردی . وقتی زن قربانی مزاحمت جنسی می شود ، چه کار می تواند بکند ؟ در اینجا به دانشجویان دختری که در محیط دانشگاه مورد مزاحمت جنسی قرار می گیرند ، توصیه هایی می شود :

1-با سیاست و قوانین دانشگاه در مورد مزاحمت جنسی آشنا شوید و بدانید که کدام یک از مسئولان دانشگاه به امور مربوط به مزاحمت جنسی رسیدگی می کند .

2- اگر به رفتار استادی شک کردید ، موضوع را با فردی که به او اعتماد دارید در میان بگذارید .

3- در اکثر مواقع ، وقتی قربانی ، مزاحمت جنسی را نادیده می گیرد ، بر شدت و فراوانی آن افزوده می شود . اگر مشکل ادامه پیدا کرد ، به مزاحم بگویید که مزاحمت جنسی او شما را ناراحت می کند . استراتژی دیگر این است که یک نامه ی تایپ شده به او بفرستید . در این نامه رویدادها را باذکر محل ، تاریخ و شرح کامل ماوقع توضیح دهید ، مخالفت خود را دقیقا به او حتی در برابر شوخی های جنسی اطلاع دهید و به او بگویید که می خواهید این کار متوقف شود . در پایان بگویید که کپی آن برای آینده حفظ خواهد شد .

4- همه موارد مزاحمت جنسی را دقیقا یادداشت کنید و از همه نامه نگاریها کپی نگه دارید .

5- اگر مشکل ادامه یافت ، آن را به مسئولان ذی ربط دانشگاه گزارش دهید . اگر دانشگاه واکنش نشان ندهد ، در آینده مسئول خواهد بود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

عمل جراحی لاغری

رابطه عمل جراحی لاغری و خودکشی

گاز گرفتن کودکان

کم کردن گاز گرفتن کودکان

میوه های مناسب ماه رمضان را بشناسید

علائم افسردگی

بیماری افسردگی و عوامل ایجاد کننده آن کدامند؟

پربازدید های تغذیه , روانشناسی , متفرقه , موفقیت

نظرات شما

*

code