تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

با پیامدهای طلاق آشنا شوید

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » با پیامدهای طلاق آشنا شوید

از دیدگاهی پیامدهای طلاق به افراد یا به طور کلی به جامعه بر می گردد . پریشانی روانی ، به هم خوردن سامان خانواده و شخصیت افراد از آثار فردی طلاق هستند و کجرویهای اجتماعی حاصل از طلاق و تاثیر آنها در رفتارها و روابط اجتماعی و ساخت جامعه از نتایج اجتماعی آن به شمار می روند .

پیامدهای طلاق

هنگامی که از اثار و پیامدهای طلاق سخن به میان می اید ، معمولا به عملکردهای سوء و اثار زیانبخش آن فکر می شود و سوگیری مخالفی نسبت به آن در اذهان و انظار ظاهر می گردد . بررسیهای جامعه شناختی طلاق نشان می دهد که اگر جنبه هایی از مساله زیانبار و ناپسند شمرده می شوند ، در مواردی نیز به عنوان یک داروی تلخ و راه حلی اجتماعی برای برخی از بیماری ها و مسائل اجتماعی پذیرفته می شود . گاه هست که زندگی زناشویی دستخوش چنان نابسامانی می شود که ادامه ی زندگی مشترک زن و شوهر ، فقط کانون مشترک خانواده را به محیطی غیر قابل تحمل تبدیل می سازد ، همچنین فرزندانی که در چنین فضای مسمومی بزرگ می شوند به جای انکه از تربیت صحیح و محبت لازم برخوردار شوند ، دچار عقده ها و ناراحتیهای روحی خواهند شد .

آشنایی با پیامدهای طلاق

به گزارش بخش خانواده سایت اسان طب ، طلاق را نه به عنوان یک امر مطلوب ، بلکه بسان یک «بد ضروری» و «داروی تلخ » می پذیریم ، زیرا قسمتی از ناراحتی های خانواده را از میان بر می دارد . آثار و پیامدهای طلاق را می توان از جنبه ها و جهات مختلف مورد بحث قرار داد که ما در زیر به برخی از انها اشاره می کنیم :

1-از دیدگاهی پیامدهای طلاق به افراد یا به طور کلی به جامعه بر می گردد . پریشانی روانی ، به هم خوردن سامان خانواده و شخصیت افراد از آثار فردی طلاق هستند و کجرویهای اجتماعی حاصل از طلاق و تاثیر آنها در رفتارها و روابط اجتماعی و ساخت جامعه از نتایج اجتماعی آن به شمار می روند .

2- از جنبه ای دیگر می توان پیامدهای طلاق را در رابطه با جنس مورد بررسی قرار داد . مطالعات اجتماعی نشان می دهد که اثار سوء طلاق در مورد زنان بیشتر از مردان است . این امر مخصوصا در جوامعی صادق است که زنان آنها به دلیل عدم اشتغال کافی ، پایین بودن سطح سواد و آگاهی ، سلطه ی روابط پدرسالاری و پدرمداری ، از استقلال اجتماعی ، اقتصادی و روانی برخوردار نیستند و امکان ازدواج مجدد برای آنان وجود ندارد .

3- عملکرد طلاق را از نظر رابطه یا طول مدت ازدواج نیز می توان مورد بررسی قرار داد . در پژوهشهای مربوط به طلاق روشن شده است که اثر طلاق در روی زوجهایی بیشتر و عمیقتر است که مدت زیادی از عمر ازدواج آنها سپری شده است ، چرا که جوانان امکان و آمادگی بیشتری برای تشکیل خانواده ی جدید و سازش با زندگی نوین را دارند .

4- عامل دیگری که پیامدهای طلاق در رابطه با آن می تواند مورد مطالعه قرار گیرد ، امکان و وجود حق ازدواج مجدد یا عدم تجویز آن در جامعه است . در جوامعی که ازدواج مجدد پس از طلاق مجاز است ، نتایج طلاق چندان حاد و تحمل ناپذیر نیستند ولی در جوامعی که چنینی حقی برای زن یا مرد وجود ندارد ، نتایج طلاق نیز ناگوار است .

رفتار با بچه های طلاق چگونه است ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ارتباط عصبانیت و ضعیف شدن عضلات قلب

روشهای جادویی کنترل خشم

عرق سوز شدن ، علت عرق سوز شدن ، درمان عرق سوز شدن

با روغن های گیاهی از شر عرق سوز رها شوید

استعداد کودک تان را پیدا کنید و آن را شکوفا سازید

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code