آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

با پیامدهای طلاق آشنا شوید

24132 16 دی 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی آسان طب » خانواده » با پیامدهای طلاق آشنا شوید همیار آسان طب

از دیدگاهی پیامدهای طلاق به افراد یا به طور کلی به جامعه بر می گردد . پریشانی روانی ، به هم خوردن سامان خانواده و شخصیت افراد از آثار فردی طلاق هستند و کجرویهای اجتماعی حاصل از طلاق و تاثیر آنها در رفتارها و روابط اجتماعی و ساخت جامعه از نتایج اجتماعی آن به شمار می روند .

پیامدهای طلاق

هنگامی که از اثار و پیامدهای طلاق سخن به میان می اید ، معمولا به عملکردهای سوء و اثار زیانبخش آن فکر می شود و سوگیری مخالفی نسبت به آن در اذهان و انظار ظاهر می گردد . بررسیهای جامعه شناختی طلاق نشان می دهد که اگر جنبه هایی از مساله زیانبار و ناپسند شمرده می شوند ، در مواردی نیز به عنوان یک داروی تلخ و راه حلی اجتماعی برای برخی از بیماری ها و مسائل اجتماعی پذیرفته می شود . گاه هست که زندگی زناشویی دستخوش چنان نابسامانی می شود که ادامه ی زندگی مشترک زن و شوهر ، فقط کانون مشترک خانواده را به محیطی غیر قابل تحمل تبدیل می سازد ، همچنین فرزندانی که در چنین فضای مسمومی بزرگ می شوند به جای انکه از تربیت صحیح و محبت لازم برخوردار شوند ، دچار عقده ها و ناراحتیهای روحی خواهند شد .

آشنایی با پیامدهای طلاق

به گزارش بخش خانواده سایت اسان طب ، طلاق را نه به عنوان یک امر مطلوب ، بلکه بسان یک «بد ضروری» و «داروی تلخ » می پذیریم ، زیرا قسمتی از ناراحتی های خانواده را از میان بر می دارد . آثار و پیامدهای طلاق را می توان از جنبه ها و جهات مختلف مورد بحث قرار داد که ما در زیر به برخی از انها اشاره می کنیم :

1-از دیدگاهی پیامدهای طلاق به افراد یا به طور کلی به جامعه بر می گردد . پریشانی روانی ، به هم خوردن سامان خانواده و شخصیت افراد از آثار فردی طلاق هستند و کجرویهای اجتماعی حاصل از طلاق و تاثیر آنها در رفتارها و روابط اجتماعی و ساخت جامعه از نتایج اجتماعی آن به شمار می روند .

2- از جنبه ای دیگر می توان پیامدهای طلاق را در رابطه با جنس مورد بررسی قرار داد . مطالعات اجتماعی نشان می دهد که اثار سوء طلاق در مورد زنان بیشتر از مردان است . این امر مخصوصا در جوامعی صادق است که زنان آنها به دلیل عدم اشتغال کافی ، پایین بودن سطح سواد و آگاهی ، سلطه ی روابط پدرسالاری و پدرمداری ، از استقلال اجتماعی ، اقتصادی و روانی برخوردار نیستند و امکان ازدواج مجدد برای آنان وجود ندارد .

3- عملکرد طلاق را از نظر رابطه یا طول مدت ازدواج نیز می توان مورد بررسی قرار داد . در پژوهشهای مربوط به طلاق روشن شده است که اثر طلاق در روی زوجهایی بیشتر و عمیقتر است که مدت زیادی از عمر ازدواج آنها سپری شده است ، چرا که جوانان امکان و آمادگی بیشتری برای تشکیل خانواده ی جدید و سازش با زندگی نوین را دارند .

4- عامل دیگری که پیامدهای طلاق در رابطه با آن می تواند مورد مطالعه قرار گیرد ، امکان و وجود حق ازدواج مجدد یا عدم تجویز آن در جامعه است . در جوامعی که ازدواج مجدد پس از طلاق مجاز است ، نتایج طلاق چندان حاد و تحمل ناپذیر نیستند ولی در جوامعی که چنینی حقی برای زن یا مرد وجود ندارد ، نتایج طلاق نیز ناگوار است .

رفتار با بچه های طلاق چگونه است ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code