تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

رویکردهای روان درمانی در زنان

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » رویکردهای روان درمانی در زنان

روان درمانی شناختی –رفتاری عقیده دارد که مشکلات روانی در اثر تفکر غلط (عوامل شناختی ) و یادگیری غلط ( عوامل رفتاری) به وجود می اید . این رویکرد ، درمانجویان را تشویق می کند تا در طول هفته اینده ، حداقل پنج تعامل اجتماعی جدید را برای اولین بار امتحان کند .

روان درمانی

متخصصان روان درمانی ، کار خود را بر اساس انواع مختلفی از نظریه های روان درمانی انجام می دهند . نظریه ی انتخابی درمانگران ، طرز فکر آنها درباره ی زنان را تحت تاثیر قرار می دهد . سه رویکرد نظری  در روان درمانی را مرور خواهیم کرد : رویکرد روان کاوی ، رویکرد روان پویایی و رویکرد شناختی – رفتاری . در زیر توضیحاتی درمورد این رویکردها بیان نموده ایم .

رویکرد روان کاوی در روان درمانی

درمان روان کاوی به تعداد زیادی از رویکردهای روان کاوی تکیه می کند که همه از نظریه های روان کاوی فروید نشات گرفته شده است . مثل خود فروید ، درمانگران روان کاو روی مسائل کودکی و تعارض های ناخودآگاه تکیه می کنند . اما روان کاوان امروزی بیشتر از خود فروید تبادلات اجتماعی را در نظر می گیرند .

بخش عمده روان کاوی یا روان تحلیلی روی ارتباطات دوران کودکی و نیروهای ناخودآگاه تمرکز می کند ، عواملی که فرض می شود می توانند به درمانگران کمک کنند تا مشکلات روانی را موردبررسی قرار دهند . تمرکز روی دوران کودکی و ضمیر ناخودآگاه ، در نفس خود ، علیه زنان نیست .

رویکرد شناختی – رفتاری در روان درمانی

روان درمانی شناختی –رفتاری عقیده دارد که مشکلات روانی در اثر تفکر غلط (عوامل شناختی ) و یادگیری غلط ( عوامل رفتاری) به وجود می اید . این رویکرد ، درمانجویان را تشویق می کند تا در طول هفته اینده ، حداقل پنج تعامل اجتماعی جدید را برای اولین بار امتحان کند . رویکرد شناختی – رفتاری از درمانجویان می خواهد تا هر گونه الگوی فکری غیر منطقی خود را زیر سوال ببرند . مثلا فرض کنید که زنی به این علت افسرده است که احساس می کند مهارتهای اجتماعی ندارد . درمانگر به او کمک می کند تا نگرشهای دیگری را پیش بگیرد .

از درمان شناختی – رفتاری برای درمان اختلالات غذایی نیز استفاده می شود . داروهای آنتی دپرسانت یا ضد افسردگی ، دارو درمانی استاندارد برای آنورکسی است ، اما مطالعات دقیق نشان داده است که CBT موثر تر از آن است . مثلا درمانگری که رویکرد شناختی – رفتاری دارد ، می تواند به درمانجو کمک کند تا برای کاهش تغذیه بدون کنترل Compulsive ، استراتژیهای رفتاری پیش بگیرد . همچنین او می تواند به درمانجو کمک کند تا جملات منفی را به گونه ای دیگر کلمه بندی کند . مثلا ، به جای این که بگوید : رانهایم حال به هم زن هستند می تواند بار منفی آن را کم کند و جمله ای خنثی بسازد . مثل رانهایم سنگین ترین عضو بدنم هستند .

دارو درمانی

می توان بیماری های روانی را با دارو تحت درمان قرار داد . زنان بیشتر از مردان از داروهای آرام بخش ، مسکنها ، و آنتی دپرسانتها (داروهای ضد افسردگی) استفاده می کنند . اما این که زنان بیشتر از مردان به اختلالات روانی نیازمند دارو مبتلا می شوند ، بسیار کم است . متاسفانه هنوز تحقیقات کافی و معتبری در این مورد انجام نشده است : ایا پزشکان بیش از حد و بیش از مردان ، برای زنان دارو تجویز می کند ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

طرز تهیه فرنی در ماه رمضان برای افطاری

میزان لاغری در 1 هفته

چه میزان لاغری در 1 هفته مجاز است؟

انواع سبکهای فرزندپروری در والدین

شش عادت مشترک افراد موفق یا عادات افراد موفق

شش عادت مشترک افراد موفق یا عادات افراد موفق

پربازدید های خانواده , روانشناسی , مطالب ویژه , موفقیت

نظرات شما

*

code