.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ چند بار در هفته (حداقل دو بار در هفته و برای حداقل 6 هفته) « دوره بینج - ایتینگ» دارند ، یعنی مقدار زیادی غذا می خورند و احساس می کنند که نمی توانند این پرخوریها را در کنترل داشته باشند . بعد از خودشان و از غذا متنفر می شوند و احساس افسردگی می کنند .

اختلال بینج ایتینگ

آرزوی اصلی زنان جوان ، بلند پرواز و باهوش ، نجات دادن جنگل ها یا موفقیت در شغل نیست بلکه کم کردن وزن است . چرا زنان مدرن ، در ثروتمندترین کشور دنیا ، مثل ساکنان کشوهای قحطی زده زندگی می کنند ؟ چرا آنها گرایش دارند که ضعیف ، بی تفاوت و سطحی نگر باشند و نتوانند به خانواده ، شغل و جامعه ی خود کمک کنند ؟

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، اکثر زنان آمریکا و کانادا ، درباره ی وزن خود ، اشتغال ذهنی دارند . بسیاری از زنان ، اختلالات خطرناک ، مثل آنورکسی ، ندارند ، اما چون به ظاهر فیزیکی و رزیم غذایی اهمیت می دهند ، از لذتهای اجتماعی و بلند پروازی شغلی غافل می مانند . در واقع عارضه های خوردن نا منظم و غلط از لحاظ شدت به صورت یک پیوستار عمل می کند .

اختلال بینج ایتینگ

آشنایی با اختلال بینج ایتینگ

اختلال بینج ایتینگ نوعی از اختلالات غذایی است که طبقه بندی جدیتری را ایجاد کرده است . اما هنوز به اندازه آنورکسی و بولیمی تحقیقات زیادی را موجب نشده  است . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ چند بار در هفته (حداقل دو بار در هفته و برای حداقل 6 هفته) « دوره بینج – ایتینگ» دارند ، یعنی مقدار زیادی غذا می خورند و احساس می کنند که نمی توانند این پرخوریها را در کنترل داشته باشند .

بعد از خودشان و از غذا متنفر می شوند و احساس افسردگی می کنند . برخلاف افراد مبتلا به بولیمی ، افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ ، برای جبران پرخوری خود ، به روش های غلط ، مثل استفراغ یا استفاده از مسهل ها ، پناه نمی برند . در نتیجه معمولا چاق هستند .

حدود 0/7 تا 4 درصد افراد جامعه از اختلال بینج ایتینگ رنج می برند . حدود 60 درصد این افراد زن هستند . اما نسبت جنسیت ، در مقایسه با آنورکسی و بولیمی ، خیلی کم به سمت زنان انحراف دارد . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ به اندازه افراد مبتلا به آنورکسی و بولیمی ، به لاغر بودن اهمیت نمی دهند .

مروری بر سه نوع اختلال غذایی

افراد مبتلا به آنورکسی نمی خواهند حداقل وزن طبیعی را داشته باشند ، به همین دلیل ، به طور خطرناک لاغر هستند .

افراد مبتلا به بولیمی حداقل وزن طبیعی را حفظ می کنند ، اما دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند و برای پیشگیری از افزایش وزن معمولا از روشهای غلط استفاده می کنند .

افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند ، اما برای پیشگیری از افزایش وزن از روشهای نامناسب استفاده نمی کنند . این افراد معمولا چاق هستند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خنده درمانی

خنده درمانی و تاثیرات درمانی خنده

غذاهای خطرناک

معرفی ۶ نمونه از غذاهای خطرناک دنیا

آموزش تزریق انسولین

آموزش تزریق انسولین و اطلاعات ضروری

اطلاعاتی درباره پروتیئن سویا

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com