تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ چند بار در هفته (حداقل دو بار در هفته و برای حداقل 6 هفته) « دوره بینج - ایتینگ» دارند ، یعنی مقدار زیادی غذا می خورند و احساس می کنند که نمی توانند این پرخوریها را در کنترل داشته باشند . بعد از خودشان و از غذا متنفر می شوند و احساس افسردگی می کنند .

اختلال بینج ایتینگ

آرزوی اصلی زنان جوان ، بلند پرواز و باهوش ، نجات دادن جنگل ها یا موفقیت در شغل نیست بلکه کم کردن وزن است . چرا زنان مدرن ، در ثروتمندترین کشور دنیا ، مثل ساکنان کشوهای قحطی زده زندگی می کنند ؟ چرا آنها گرایش دارند که ضعیف ، بی تفاوت و سطحی نگر باشند و نتوانند به خانواده ، شغل و جامعه ی خود کمک کنند ؟

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، اکثر زنان آمریکا و کانادا ، درباره ی وزن خود ، اشتغال ذهنی دارند . بسیاری از زنان ، اختلالات خطرناک ، مثل آنورکسی ، ندارند ، اما چون به ظاهر فیزیکی و رزیم غذایی اهمیت می دهند ، از لذتهای اجتماعی و بلند پروازی شغلی غافل می مانند . در واقع عارضه های خوردن نا منظم و غلط از لحاظ شدت به صورت یک پیوستار عمل می کند .

اختلال بینج ایتینگ

آشنایی با اختلال بینج ایتینگ

اختلال بینج ایتینگ نوعی از اختلالات غذایی است که طبقه بندی جدیتری را ایجاد کرده است . اما هنوز به اندازه آنورکسی و بولیمی تحقیقات زیادی را موجب نشده  است . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ چند بار در هفته (حداقل دو بار در هفته و برای حداقل 6 هفته) « دوره بینج – ایتینگ» دارند ، یعنی مقدار زیادی غذا می خورند و احساس می کنند که نمی توانند این پرخوریها را در کنترل داشته باشند .

بعد از خودشان و از غذا متنفر می شوند و احساس افسردگی می کنند . برخلاف افراد مبتلا به بولیمی ، افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ ، برای جبران پرخوری خود ، به روش های غلط ، مثل استفراغ یا استفاده از مسهل ها ، پناه نمی برند . در نتیجه معمولا چاق هستند .

حدود 0/7 تا 4 درصد افراد جامعه از اختلال بینج ایتینگ رنج می برند . حدود 60 درصد این افراد زن هستند . اما نسبت جنسیت ، در مقایسه با آنورکسی و بولیمی ، خیلی کم به سمت زنان انحراف دارد . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ به اندازه افراد مبتلا به آنورکسی و بولیمی ، به لاغر بودن اهمیت نمی دهند .

مروری بر سه نوع اختلال غذایی

افراد مبتلا به آنورکسی نمی خواهند حداقل وزن طبیعی را داشته باشند ، به همین دلیل ، به طور خطرناک لاغر هستند .

افراد مبتلا به بولیمی حداقل وزن طبیعی را حفظ می کنند ، اما دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند و برای پیشگیری از افزایش وزن معمولا از روشهای غلط استفاده می کنند .

افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند ، اما برای پیشگیری از افزایش وزن از روشهای نامناسب استفاده نمی کنند . این افراد معمولا چاق هستند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مسمومیت از نوع باتری !

دفع سنگ کلیه

دفع سنگ کلیه به روشهای گیاهی

فلج بل یا فلج عصب صورتی

فلج بل یا فلج عصب صورتی و درمان

فواید کلم بروکلی چیست

کلم بروکلی، خواص و فواید کلم بروکلی

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code