.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

مصرف دخانیات در زنان سیگاری باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم ، نازایی ، سقط جنین ، زایمان و یائسگی زودرس می شود . علاوه بر آن ، نوزادان زنان سیگاری در مقایسه با نوزادان زنان غیر سیگاری وزن کمتری دارند .

زنان سیگاری

سیگاری بودن بزرگترین علت قابل پیشگیری مرگ و میر در ایالات متحده ی آمریکاست . هر سال حدود 140000 نفر از زنان سیگاری آمریکایی به علت بیماری های مرتبط با دخانیات جان خود را از دست می دهند . سرطان ریه شناخته ترین پیامد سیگار کشیدن است . همانطور که قبلا گفتیم ، هر سال حدود 46000 زن آمریکایی و 5500 زن کانادایی در اثر سرطان ریه می میرند . به دلایلی که هنوز مشخص نیست ، سیگار کشیدن خطر ابتلا به سرطان ریه را در زنان بیشتر از مردان افزایش می دهد .

آشنایی با مشکلات زنان سیگاری

زنان سیگاری بیشتر از زنان غیر سیگاری ، به علت آمفیزمی و دیگر بیماری های ریوی ، قلبی و سکته مغزی ، می میرند . همچنین مصرف دخانیات در زنان سیگاری باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم ، نازایی ، سقط جنین ، زایمان و یائسگی زودرس می شود . علاوه بر آن ، نوزادان زنان سیگاری در مقایسه با نوزادان زنان غیر سیگاری وزن کمتری دارند . زنان مسنی که سیگار می کشند ، احتمال ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهند . پس متوجه می شوید که چرا می گویند ، شرکت های سیگار سازی تنها تاجرانی هستند ک همشتری های خوب خود را می کشند .

بسیاری از زنان غیر سیگاری ، از سیگار کشیدن شوهران خود عذاب می کشند . مثلا ، زنانی که شوهران سیگاری دارند خیلی بیشتر از زنانی که شوهران غیر سیگاری دارند با خطر ابتلا به سرطان ریه و بیماری قلبی دست و پنجه نرم می کنند .

در امریکا و کانادا ، حدود یک چهارم مردان و یک چهارم زنان سیگاری هستند . قومیت اثری عمده دارد . مثلا 33 درصد زنان سرخپوست ، 25 دصرد زنان سیاه پوست ، و 15 درصد زنان آمریکای لاتینی ، و فقط 8 درصد زنان آسیایی زردپوست سیگار می کشند .

با گزارش بخش روانشناسی سایت اسان طب ، با وجود خطرات ناشی از مصرف دخانیات ، چرا زنان جوان سیگار می کشند ؟ بعضی دختران نوجوان می گویند که می خواهند وزن خود را کنترل کنند و لاغر بمانند . جالب اینجاست که تنها 14 دصرد دختران نوجوان سیاه پوست در اواخر دبیرستان سیگار می کشند. شاید علت این باشد که زنان سیاه پوست کمتر از زنان سفید پوستان ، نسبت به لاغر بودن و لاغر ماندن اشتغال ذهنی دارند .

تبلیغ سیگار به مرگ صدها هزار زن کمک می کند ، زیرا چنین القا شده است که زنان با سیگار بر لب ، خوش تیپ تر و جذاب تر به نظر می آیند . تبلیغ محصولات مختلف خدمات مختلف و انواع و اقسام تبلیغات بزرگ و کوچک دیگر ، نوعی دروغ گویی یا حداقل بزرگ نمایی دارند . در بین این تبلیغات ، درغگوتر و کشنده تر از همه ، تبلیغ سیگار است .

مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

زنان سیگاری نسبت به زنان غیر سیگاری بیشتر عصبی می شوند و فکر میکنند داروی درمانشان سیگار است.

زنان سیگاری افسرده ترند.

زنان سیگاری بد حامله می شوند و نوزادشان به خاطر دود سیگار اسیب می بینید.

زنان سیگاری نسبت به سایر زن ها ریه های خراب تری دارند  و اکثرا عمرشان هم کمتر است.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

پیشگیری از HIV

پیشگیری از HIV در زنان و مردان

درمان سرفه

درمان سرفه با داروهای گیاهی در منزل

کاهش درد قاعدگی به روش دکتر مائو

سیاه زخم

علائم بیماری سیاه زخم و علت سیاه زخم

پربازدید های خانواده , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code