http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

الگوی اشتغال معلولین زن ( زنان معلول )

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » الگوی اشتغال معلولین زن ( زنان معلول )

زنان معلول ( معلولین زن ) ، به هنگام تحصیل با موانع متعددی رو به رو می شوند . مثلا در دانشگاه پیدا کردن مترجمانی که زبان اشاره بلد باشند دشوار است ، اسانسور مخصوص ویلچر وجود ندارد و دیگر خدمات پشتیبانی نیز معمولا در دسترس نیست . این موانع باعث می شوند که زنان معلول ادامه تحصیل ندهند .

معلولین زن

از همان نوجوانی ، معلولین زن ، در آماده شدن برای کاریابی و اشتغال ، با موانعی روبرو می شوند . مثلا ، بسیاری از زنان به یاد می آورند که در کودکی با آنها رفتاری تبعیض آمیز شده است . نمونه ی آن ، ماریا ، 15 ساله است که می گوید : « برادر من و همان مشکل شنوایی را دارد که من دارم . او همیشه به انجام دادن ورزش ، درس خواندن و حرف یاد گرفتن تشویق شده است ، اما مرا در خانه نگه داشته اند و از من مراقبت کرده اند .» والدین در مورد دختران خود بیشتر احساس مسئولیت و محافظت می کنند . اگر دختر آنها معلول باشد ، این محافظت بیشتر از حالت عادی خواهد بود .

زنان معلول ( معلولین زن ) ، به هنگام تحصیل با موانع متعددی رو به رو می شوند . مثلا در دانشگاه پیدا کردن مترجمانی که زبان اشاره بلد باشند دشوار است ، اسانسور مخصوص ویلچر وجود ندارد و دیگر خدمات پشتیبانی نیز معمولا در دسترس نیست . این موانع باعث می شوند که زنان معلول ادامه تحصیل ندهند .

الگوی اشتغال معلولین زن

اطلاعات بیشتر درباره معلولین زن

در حال حاضر 28 درصد معلولین زن آمریکا شاغل هستند . این آمار برای مردان معلول 32 درصد است . به عبارت دیگر ، نرخ اشتغال برای این گروه تقریبا یکسان است . با این حال میبینید که ، هم مردان و هم زنان معلول ، در مقایسه با افراد سالم ، کمتر اشتغال دارند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب ، معلولیت و جنسیت ، به شیوه های منحصر به فرد ، ترکیب می شوند تا در محیط شغلی ، برای زنان معلول موانعی ایجاد کنند . مثلا به داستان زنی توجه کنید که به علت معلولیت ، نمی تواند از دستان خود استفاده کند . او می گوید : «پروژه ای وجود داشت که خیلی دوست داشتم در آن شرکت کنم .. اما مدیرمان تنها چند نفر از همکاران مرد را برای این کار انتخاب کرده بود . وقتی به او گفتم که می خواهم در آن حضور داشته باشم ، چنین پاسخ داد : « چون نمی توانم یادداشت بردارم ممکن است باعث ناراحتی دیگران شوم .» به او گفتم که یادداشت برداشتن تنها کار یکی از اعضای گروه است و دیگران لزومی به انجام دادن این کار ندارند . بنابراین ، منشی گری فقط بر عهده ی یک نفر خواهد بود . مدیر بخش انگار که تازه متوجه شده باشد گفت : من فکر می کردم که سایر اعضای گروه (مردان) انتظار دارند که شما این کار را انجام دهید . چون من زن هستم آنها خود به خود فکر کرده بودند که مثل همیشه باید نقش منشی گری را یک زن بر عهده بگیرد .

یکی دیگر از مشکلات معلولین زن ، مشکلات اقتصادی است . زنان معلول ، به طور متوسط ، نصف مردان معلول حقوق می گیرند . همچنین حقوق و مزایای بازنشستگی انها بسیار اندک است . معلولیت معمولا باعث می شود که برخورد متفاوت جامعه با زنان و مردان بیشتر شود . در مورد حقوق و مزایا ، معلولیت باعث می شود که فاصله ی حقوقی (در آمد) آنها نیز بیشتر شود .

اطلاعاتی از زنان معلول جهان

منبع:

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

ترامادول

ترامادول هیدرو کلراید از انواع مخدر ها

فواید مار

برخی از فواید مار

افسردگی فرزندان طلاق و راههای کاهش

افسردگی فرزندان طلاق و راههای کاهش

خستگی بدنی

پیشگیری و درمان خستگی بدنی یا جسمی

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سلامت , متفرقه , موفقیت

نظرات شما

*

code