آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

بررسی عوامل منفی مادر شدن

24178 16 دی 1394 خانواده , روانشناسی , سبک زندگی آسان طب » خانواده » بررسی عوامل منفی مادر شدن همیار آسان طب

یکی از نکات منفی مادر شدن اینست که فرزند داری ، از لحاظ فیزیکی ، بسیار خسته کننده است و مخصوصا در هفته های اول بعد از زایمان ، اکثر زنان به شدت از توان می افتند . بی خوابی نیز در اکثر موارد دیده می شود . چون فرزندداری واقعا وقت گیر است ، نومادران احساس می کنند که ، غیر از بچه بزرگ کردن ، کار دیگری نمی توانند انجام دهند .

مادر شدن

آمریکاییها و کاناداییها ، در ستایش از مادر شدن ، شعر ها و دکلمه های زیادی سروده و گفته اند ، اما در واقعیت ، نقش مادری بی اهمیت و ناچیز تلقی می شود . جامعه آمریکای شمالی به پول ، قدرت و دستاورد ارزش می دهد ، اما هیچ یک از آنها را با مراقبت و بزرگ کردن کودکان مرتبط نمی داند . واقعیت این است که مادران ستایشی را که لایق آنها هستند ، دریافت نمی کنند .

عوامل منفی مادر شدن

مادر شدن نکات منفی ای هم دارد  که در زیر انها را بررسی خواهیم کرد . البته نکات مثبت مادر شدن این نکات منفی را می پوشاند . نوزادان ، برای مادران معمولا استرسها و فشارهای روانی جدیدی را به وجود می آورند . موارد زیر چند نمونه از عوامل منفی مورد اشاره ی مادران است :

1-پدران خیلی کمتر از آنچه مادران انتظار داشتند ، در کارهای فرزندداری کمک می کنند . مسئولیت اصلی فرزندداری را مادران بر عهده می گیرند ، از جمله کارهای ناخوشایند ، مثل عوض کردن پوشک .

2- یکی از نکات منفی مادر شدن  اینست که فرزند داری ، از لحاظ فیزیکی ، بسیار خسته کننده است و مخصوصا در هفته های اول بعد از زایمان ، اکثر زنان به شدت از توان می افتند . بی خوابی نیز در اکثر موارد دیده می شود . چون فرزندداری واقعا وقت گیر است ، نومادران احساس می کنند که ، غیر از بچه بزرگ کردن ، کار دیگری نمی توانند انجام دهند .

3- تا چند روز بعد از زایمان ، به علت ترشحات مهبل ، زنان احساس کثیفی و لزجی می کنند . همچنین ، بعضی نومادران در مهبل ،رحم و اطراف آنها ، احساس درد می کنند . گاهی سینه ها دردناک می شود . اکثر زنانی که عمل سزارین انجام میدهند تا مدت ها درد و ناراحتی دارند .

4- به گزارش اسان طب ، نومادران برای انجام دادن کارهای مادری به ندرت تعلیم دیده اند و معمولا می گویند که احساس می کنند ناتوان هستند . در نتیجه ، از خود می پرسند که چرا هیچ کس درباره ی سخت بودن بچه بزرگ کردن چیزی نگفته است و به این فکر می افتند که با آمدن بچه ، چه تغییری در زندگی آنها روی خواهد داد .

5- زنان حامله اغلب به رویارویی ، مبادرت می ورزند ، به این صورت که ، خودشان را تجسم می کنند که بلافاصله بعد از زایمان ، کودکی را در آغوش کشیده اند که به روی آنها لبخند می زند . اما واقعیت این است که نوزادان تا 2 ماهگی لبخند نمی زنند ، بسیاری از نوزادان ذاتا بد عنق هستند و از این که کسی آنها را بغل کند (حتی مادر ) خوششان نمی اید .

6- چون مادری در خانه انجام می شود ، نومادران با بزرگسالان دیگر تماس بسیار اندکی دارند . دوستان و خویشاوندان ، برای کمک روحی و معنوی ، معمولا در اطراف آنها نیستند . این نوع انزوا ، به نامرئی بودن زنان کمک می کند و کسی از دشواری های مادری با خبر نمی شود .

7- زنانی که قبلا شاغل بودند ، اکنون به طور منفی با دیده ی «زنان خانه دار» نگریسته می شوند و سایر هویتها از آنها گرفته می شود .

در میان عوامل منفی مادر شدن یکی انقدر وحشتناک است که نمی توان انرا به راحتی در فهرست بالا جای داد و آن مرگ نوزادان است .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

نظرات

*

code