تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

بررسی عوامل منفی مادر شدن

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » بررسی عوامل منفی مادر شدن

یکی از نکات منفی مادر شدن اینست که فرزند داری ، از لحاظ فیزیکی ، بسیار خسته کننده است و مخصوصا در هفته های اول بعد از زایمان ، اکثر زنان به شدت از توان می افتند . بی خوابی نیز در اکثر موارد دیده می شود . چون فرزندداری واقعا وقت گیر است ، نومادران احساس می کنند که ، غیر از بچه بزرگ کردن ، کار دیگری نمی توانند انجام دهند .

مادر شدن

آمریکاییها و کاناداییها ، در ستایش از مادر شدن ، شعر ها و دکلمه های زیادی سروده و گفته اند ، اما در واقعیت ، نقش مادری بی اهمیت و ناچیز تلقی می شود . جامعه آمریکای شمالی به پول ، قدرت و دستاورد ارزش می دهد ، اما هیچ یک از آنها را با مراقبت و بزرگ کردن کودکان مرتبط نمی داند . واقعیت این است که مادران ستایشی را که لایق آنها هستند ، دریافت نمی کنند .

عوامل منفی مادر شدن

مادر شدن نکات منفی ای هم دارد  که در زیر انها را بررسی خواهیم کرد . البته نکات مثبت مادر شدن این نکات منفی را می پوشاند . نوزادان ، برای مادران معمولا استرسها و فشارهای روانی جدیدی را به وجود می آورند . موارد زیر چند نمونه از عوامل منفی مورد اشاره ی مادران است :

1-پدران خیلی کمتر از آنچه مادران انتظار داشتند ، در کارهای فرزندداری کمک می کنند . مسئولیت اصلی فرزندداری را مادران بر عهده می گیرند ، از جمله کارهای ناخوشایند ، مثل عوض کردن پوشک .

2- یکی از نکات منفی مادر شدن  اینست که فرزند داری ، از لحاظ فیزیکی ، بسیار خسته کننده است و مخصوصا در هفته های اول بعد از زایمان ، اکثر زنان به شدت از توان می افتند . بی خوابی نیز در اکثر موارد دیده می شود . چون فرزندداری واقعا وقت گیر است ، نومادران احساس می کنند که ، غیر از بچه بزرگ کردن ، کار دیگری نمی توانند انجام دهند .

3- تا چند روز بعد از زایمان ، به علت ترشحات مهبل ، زنان احساس کثیفی و لزجی می کنند . همچنین ، بعضی نومادران در مهبل ،رحم و اطراف آنها ، احساس درد می کنند . گاهی سینه ها دردناک می شود . اکثر زنانی که عمل سزارین انجام میدهند تا مدت ها درد و ناراحتی دارند .

4- به گزارش اسان طب ، نومادران برای انجام دادن کارهای مادری به ندرت تعلیم دیده اند و معمولا می گویند که احساس می کنند ناتوان هستند . در نتیجه ، از خود می پرسند که چرا هیچ کس درباره ی سخت بودن بچه بزرگ کردن چیزی نگفته است و به این فکر می افتند که با آمدن بچه ، چه تغییری در زندگی آنها روی خواهد داد .

5- زنان حامله اغلب به رویارویی ، مبادرت می ورزند ، به این صورت که ، خودشان را تجسم می کنند که بلافاصله بعد از زایمان ، کودکی را در آغوش کشیده اند که به روی آنها لبخند می زند . اما واقعیت این است که نوزادان تا 2 ماهگی لبخند نمی زنند ، بسیاری از نوزادان ذاتا بد عنق هستند و از این که کسی آنها را بغل کند (حتی مادر ) خوششان نمی اید .

6- چون مادری در خانه انجام می شود ، نومادران با بزرگسالان دیگر تماس بسیار اندکی دارند . دوستان و خویشاوندان ، برای کمک روحی و معنوی ، معمولا در اطراف آنها نیستند . این نوع انزوا ، به نامرئی بودن زنان کمک می کند و کسی از دشواری های مادری با خبر نمی شود .

7- زنانی که قبلا شاغل بودند ، اکنون به طور منفی با دیده ی «زنان خانه دار» نگریسته می شوند و سایر هویتها از آنها گرفته می شود .

در میان عوامل منفی مادر شدن یکی انقدر وحشتناک است که نمی توان انرا به راحتی در فهرست بالا جای داد و آن مرگ نوزادان است .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

استعداد کودک تان را پیدا کنید و آن را شکوفا سازید

برخورد با عصبانیت و نکات مربوط به آن

راهکارهای لذت بردن از مجردی

بلوغ دیررس چیست و برای آن باید چه کار کرد

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code