تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با خانواده

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مختصری از تبعیض علیه زنان بدانید

مجله پزشکی آسان طب » خانواده » مختصری از تبعیض علیه زنان بدانید

یکی از نمونه های تبعیض علیه زنان اینست که تصمیماتی که متخصصان برای درمان زنان می گیرند ، ممکن است بر اساس تحقیقاتی باشد که روی زنان انجام نشده است . مثلا یک تحقیق بزرگ نشان داده است که نوشیدن سه فنجان قهوه در روز ، باعث افزایش خطر حمله ی قلبی نمی شود . اما ، 45589 نفری که تحقیق روی انها انجام شده است ، همگی مرد بودند !

تبعیض علیه زنان

حرفه ی پزشکی همیشه تبعیض علیه زنان قایل شده است . هم با بیماران زن و هم با پزشکان زن همیشه بدرفتاری شده است . در سال 1946 یکی از روزنامه های چاپ آمریکا این طور آگهی داده بود : «Doctors wanted : No Women Need Apply» در آمریکا و اروپا ، به طور تاریخی ، تلاش شده است تا زنان به دانشگاه پزشکی و حرفه های پزشکی راه پیدا نکنند . حتی امروزه نیز کمتر زنی را در ریاست دپارتمان پزشکی دانشگاهها یا مدیریت بیمارستانها می بینیم .

مختصری از تبعیض علیه زنان بدانید

به گزارش بخش روانشناسی سایت اسان طب ، زنان در پزشکی و در تحقیقات پزشکی معمولا نادیده گرفته می شوند . یک نمونه از موارد تبعیض علیه زنان اینست که مثلا مندلسون و همکارانش همه تصاویر مربوط به زنان و مردان در کتاب های درسی پزشکی را ، به جز آنهایی که به موضوعات تناسلی مربوط می شد ، مورد تحلیل قرار دادند . معلوم شد که مردان چهار برابر زنان حضور دارند. به عبارت دیگر ، بدن مرد نرم یا هنجار است و به صورت استاندارد به کار می رود . با چنین نگرشی ، متخصصان پزشکی فکر می کنند که تحقیقات انجام شده در مورد مردان می توانند در مورد زنان نیز بسط داده شود .

یکی دیگر از نمونه های تبعیض علیه زنان اینست که به علاوه تصمیماتی که متخصصان برای درمان زنان می گیرند ، ممکن است بر اساس تحقیقاتی باشد که روی زنان انجام نشده است . مثلا یک تحقیق بزرگ نشان داده است که نوشیدن سه فنجان قهوه در روز ، باعث افزایش خطر حمله ی قلبی نمی شود . اما ، 45589 نفری که تحقیق روی انها انجام شده است ، همگی مرد بودند ! تحقیق مربوط به بیماری های قلبی ، ایدز و بسیاری از بیماری های دیگر نیز ، زنان را ، به همین شیوه ، نادیده می گیرند .

خوشبختانه نادیده گرفتن زنان باعث خشم انها و بعضی قانون گذاران شده است . در دانشگاهها ، استادان تشویق می شوند دروس مربوط به زنان را در برنامه های درسی دانشگاه قرار دهند . از اوایل 1990 تا کنون ، سازمان ملی بهداشت آمریکا ، تنها به ان دسته از سازمان های تحقیقات پزشکی کمک مالی می کند که روی هر سه گروه زنان ، مردان و اقلیتهای قومی تحقیق می کنند .

خدمات درمانی ارائه شده به زنان معمولا سهل اگارانه ، بی مسئولانه و ناکافی است . گاهی به زنان بیش از حد خدماتی ارایه می شود و گاهی خدمات درمانی به اندازه کافی داده نمی شود . بعضی اعمال جراحی ، بیش از نیاز روی زنان انجام می شود . عمل جراحی سزارین گاهی بی دلیل انجام می شود . هیسترکتومی نیز اغلب بدون نیاز واقعی انجام می شود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مهارت در ارتباط با کودکان

مهارت در ارتباط با کودکان

تزیین سفره هفت سین

40 عکس تزیین سفره هفت سین 96 جدید

چطور با مدرسه نرفتن کودکان کنار آییم ؟

شوهر ایده آل همسرتان بشوید

پربازدید های خانواده , روانشناسی , سبک زندگی

نظرات شما

*

code