آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

راههای کشف سرطان پستان

(No Ratings Yet)
Loading...
24199 16 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه , مطالب ویژه آسان طب » اخبار پزشکی » راههای کشف سرطان پستان همیار آسان طب

شاید بهترین روش سیستماتیک برای کشف سرطان پستان ، خود – معاینه گری باشد . کشف سرطان پستان در مراحل اولیه ی آن بسیار مهم است ، زیرا احتمال درمان را بیشتر می کند . زنان بالای 20 سال باید حداقل ماهی یکبار سینه های خود را معاینه کنند .

سرطان پستان

سرطان پستان بدون شک مشکل مهمی است که تحقیقات پزشکی جامع و کاملی را ایجاب میکند و همه ما زنانی را میشناسیم که با آن دست وپنجه نرم کرده اند . با این حال ، روان شناسان سلامت نمی دانند که چرا هم محققان و هم مردم روی سرطان پستان بیشتر از بیماری های دیگری که برای زنان عملا خطرناک تر هستند تمرکزکرده اند . یکی از احتمالات این است که فرهنگ آمریکای شمالی ، سینه ها را بخش مهمی از زن بودن می داند . در نتیجه ، زنی که یکی از سینه هایش بریده شود یا بخشی از آن جدا شده است ، «کمتر زن» حساب می شود .

کشف سرطان پستان

شاید بهترین روش سیستماتیک برای کشف سرطان پستان ، خود – معاینه گری باشد . کشف سرطان پستان در مراحل اولیه ی آن بسیار مهم است ، زیرا احتمال درمان را بیشتر می کند . زنان بالای 20 سال باید حداقل ماهی یکبار سینه های خود را معاینه کنند . زنانی که در عادت ماهانه هستند ، باید یک هفته بعد از آن ، سینه های خود رامعاینه کنند ، زیرا در طول قاعدگی ، سینه ها معمولا برجستگیهایی نشان می دهند .

برای کشف سرطان پستان روشهای تکنولوژیک نیزبه کار می رود . مثلا مامو گرام یا گذراندن اشعه X از سینه . در این تکنولوزی سینه را بین دو صفحه پلاستیکی صاف نگه می دارند ، بعد با اشعه ی x از آن عکس می گیرند . زنان بالای 50 سال باید هر سال یا هر دو سال ماموگرافی انجام دهند تا غده هایی که به علت کوچکی قابل شناسایی با خود معاینه گری نیست کشف شود . هنوز معلوم نیست که ایا زنان زیر 50 سال نیز می توانند از ماموگرام بهره ببرند .

درمان سرطان پستان بعد از کشف

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، رایجترین کاری که انجام می شود ، لامپکتومی نام دارد که عمل جراحی برای برداشتن غده سرطانی و بافت های اطراف آن است . از پرتو درمانی یا شیمی درمانی نیز می توان استفاده کرد . جراحی سینه و دیگر انواع درمان ها طبیعتا ترس – غم – افسردگی و خشم ایجاد می کند . دوره درمان نیز می تواند از لحاظ فیزیکی دردناک و دشوار باشد . و معمولا تجربه ای منحصر به فرد است .تشخیص و درمان سرطان سینه

بسیاری از زنان می گویند که تجربه داشتن سرطان پستان باعث شده است که انها عقاید و ارزش های خود را واضح سازند ! و تصمیم بگیرند که در اینده انرزی خود را روی چه چیزی متمرکز کنند . مثلا یکی از زنان چنین می گفت : « بعد از این «خودم» خواهد بود . دیگر ، وقت خود را برای این تلف نخواهم کرد که فردی غیر از خود واقعی ام باشم .»

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

نظرات

*

code