تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

راههای کشف سرطان پستان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » راههای کشف سرطان پستان

شاید بهترین روش سیستماتیک برای کشف سرطان پستان ، خود – معاینه گری باشد . کشف سرطان پستان در مراحل اولیه ی آن بسیار مهم است ، زیرا احتمال درمان را بیشتر می کند . زنان بالای 20 سال باید حداقل ماهی یکبار سینه های خود را معاینه کنند .

سرطان پستان

سرطان پستان بدون شک مشکل مهمی است که تحقیقات پزشکی جامع و کاملی را ایجاب میکند و همه ما زنانی را میشناسیم که با آن دست وپنجه نرم کرده اند . با این حال ، روان شناسان سلامت نمی دانند که چرا هم محققان و هم مردم روی سرطان پستان بیشتر از بیماری های دیگری که برای زنان عملا خطرناک تر هستند تمرکزکرده اند . یکی از احتمالات این است که فرهنگ آمریکای شمالی ، سینه ها را بخش مهمی از زن بودن می داند . در نتیجه ، زنی که یکی از سینه هایش بریده شود یا بخشی از آن جدا شده است ، «کمتر زن» حساب می شود .

کشف سرطان پستان

شاید بهترین روش سیستماتیک برای کشف سرطان پستان ، خود – معاینه گری باشد . کشف سرطان پستان در مراحل اولیه ی آن بسیار مهم است ، زیرا احتمال درمان را بیشتر می کند . زنان بالای 20 سال باید حداقل ماهی یکبار سینه های خود را معاینه کنند . زنانی که در عادت ماهانه هستند ، باید یک هفته بعد از آن ، سینه های خود رامعاینه کنند ، زیرا در طول قاعدگی ، سینه ها معمولا برجستگیهایی نشان می دهند .

برای کشف سرطان پستان روشهای تکنولوژیک نیزبه کار می رود . مثلا مامو گرام یا گذراندن اشعه X از سینه . در این تکنولوزی سینه را بین دو صفحه پلاستیکی صاف نگه می دارند ، بعد با اشعه ی x از آن عکس می گیرند . زنان بالای 50 سال باید هر سال یا هر دو سال ماموگرافی انجام دهند تا غده هایی که به علت کوچکی قابل شناسایی با خود معاینه گری نیست کشف شود . هنوز معلوم نیست که ایا زنان زیر 50 سال نیز می توانند از ماموگرام بهره ببرند .

درمان سرطان پستان بعد از کشف

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، رایجترین کاری که انجام می شود ، لامپکتومی نام دارد که عمل جراحی برای برداشتن غده سرطانی و بافت های اطراف آن است . از پرتو درمانی یا شیمی درمانی نیز می توان استفاده کرد . جراحی سینه و دیگر انواع درمان ها طبیعتا ترس – غم – افسردگی و خشم ایجاد می کند . دوره درمان نیز می تواند از لحاظ فیزیکی دردناک و دشوار باشد . و معمولا تجربه ای منحصر به فرد است .تشخیص و درمان سرطان سینه

بسیاری از زنان می گویند که تجربه داشتن سرطان پستان باعث شده است که انها عقاید و ارزش های خود را واضح سازند ! و تصمیم بگیرند که در اینده انرزی خود را روی چه چیزی متمرکز کنند . مثلا یکی از زنان چنین می گفت : « بعد از این «خودم» خواهد بود . دیگر ، وقت خود را برای این تلف نخواهم کرد که فردی غیر از خود واقعی ام باشم .»

سرطان پستان

سرطان پستان یکی از انواع سرطان است که جدیدا بسیار هم شایع شده  و عده زیادی در اثر ان جان خود را از دست داده اند. اما یاداوری می کنیم اگر این بیماری به موقع کشف شود میتوان جلوی پیشرفت ان را گرفت و مبتلا میتواند به طور عادی به زندگی خود ادامه دهد.

برای همین است که میگویند چند بار یک بار هم خودتان تست کنید و هم ازمایش شوید تا از نبود این بیماری در بدن تان مطمین باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مهمترین عوامل کشنده اسپرم چیست ؟

مهمترین عوامل کشنده اسپرم چیست ؟

بارداری و مسمومیت در آن

خونريزي ركتال چيست

علل وجود خون در مدفوع ( رکتال ) چیست؟

چه بخوریم تا عینکی نشویم؟

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه , مطالب ویژه

نظرات شما

*

code