آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

هیسترکتومی و سرطان دستگاه تناسلی

24201 16 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » هیسترکتومی و سرطان دستگاه تناسلی همیار آسان طب

هیسترکتومی عملی است که با آن رحم زن برداشته می شود . بعضی هیسترکتومی ها قابل توصیه است . مثلا وقتی سرطان پیشرفته است و اجازه نمی دهد که با عمل جراحی کوچک بتوان آن را از بین برد ، هیسترکتومی مفید واقع می شود . اما اکثر پزشکان و جراحان ، رحم زن را بر می دارند ، حتی زمانی که برای درمان ، روشهای ساده تر و کم خطر تری وجود دارد .

هیسترکتومی

معمولا چند نوع سرطان دستگاه تناسلی را هدف قرار می دهند ، از جمله سرطان دهانه رحم و سرطان بطن رحم .
در امریکای شمالی نرخ مرگ و میر به علت بیماری هایی مثل سرطان دهانه رحم نسبتا اندک است . علت عمده این است که از تکنولوژی موثری به نام پاپ اسمیر استفاده می شود و تست پاپ اسمیر عبارت است از برداشتن نمونه ای از سلولهای رحم (دهانه یا بطن) و آزمایش آنها . در این آزمایش ، سالم بودن ، در مراحل پیش – سرطانی بودن یا سرطانی شدن سلولها معلوم می شود . اگر سرطان رحم زودتر کشف شود درمان آن بسیار موفقیت آمیز خواهد بود . متخصصان زنان و زایمان عقیده دارند که همه زنان بالای 18 سال باید هر سال یک بار این آزمایش را انجام دهند ، زیرا این بیماری مرگبار مخصوص زنان سالمند نیست !

هیسترکتومی (عمل برداشتن رحم) چیست ؟

جنسیت در نحوه برخورد با بیماری هیسترکتومی  تاثیر می گذارد و به اندام تناسلی بیشتر از مشکلات دیگر توجه می شود . بهترین مثال در تایید این گفته ، میزان بالای هیسترکتومی در آمریکای شمالی است . هیسترکتومی عملی است که با آن رحم زن برداشته می شود . بعضی هیسترکتومی ها  قابل توصیه است . مثلا وقتی سرطان پیشرفته است و اجازه نمی دهد که با عمل جراحی کوچک بتوان آن را از بین برد ، هیسترکتومی مفید واقع می شود . اما اکثر پزشکان و جراحان ، رحم زن را بر می دارند ، حتی زمانی که برای درمان ، روشهای ساده تر و کم خطر تری وجود دارد . در نتیجه حدود یک سوم زنان امریکا نهایتا به انجام دادن هیسترکتومی خواهند پرداخت . این امار بسیار بالا تر از کشورهای پیشرفته ی دیگر است . باید به زنان ، درباره ی راههای جایگزین ، اطلاعات مناسب ارایه شود تا انها آگاهانه تر بتوانند درباره ی هیسترکتومی تصمیم بگیرند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب ، بعضی هیسترکتومی ها  ، از لحاظ پزشکی الزامی است . همچنین ، بعضی زنانی که تجربه ی هیسترکتومی داشته اند ، از لحاظ روانی یا فیزیکی تنها عارضه های بسیار خفیفی نشان داده اند ، که باز موضوع تفاوت های فردی مطرح می شود . با این حال جامعه ی پزشکی باید سیاستهای خود در مورد این عمل جراحی فراگیر را مورد بررسی قرار دهد .

اختلال دیگر دستگاه تناسلی زنان توجهی را که می بایستی دریافت می کرد نکرده است . سرطان تخمدان بزرگترین عامل مرگ و میر زنان است . متاسفانه برای معاینه و کشف این بیماری هنوز هیچ ازمایشی ابداع نشده است که معتبر باشد . در نتیجه 80 دصرد سرطان های تخمدان تنها زمانی کشف می شود که سرطان مراحل پیشرفته را طی می کند و دیگر قسمتهای بدن را در بر میگیرد . هرچند دهه های گذشته ، مشکلات سلامت زنان بیشتر تحت توجه قرار گرفته ، سرطان تخمدان بیماری عمده ای است که هنوز به تحقیقات عمده تری نیاز دارد .

عناوین پیشنهادی :

سرطان دهانه رحم چه علائم و درمانی دارد؟

راه های تشخیص سرطان دهانه رحم

علت و علایم حاملگی خارج از رحم

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code