تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نشانه ها و علل قولنج

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » نشانه ها و علل قولنج

انسداد روده و عدم عبور مواد غذایی از آن را قولنج نامند . یک مورد از علل قولنج وجود غده است . گاهی پیدایش غده ای در داخل روده سبب انسداد روده و عدم عبور طبیعی مواد از داخل آن می گردد.

علل قولنج

در این مقاله در مورد علل قولنج و علایم ان بحث می کنیم . انسداد روده و عدم عبور مواد غذایی از آن را قولنج نامند . علایم انسداد حاد روده کوچک می تواند شامل درد قوانج شدید در اطراف ناف که به تدریج منتشر و افزایش پیدا میکند ، استفراغ که در مراحل آخر حاوی محتویات روده می باشد ، قرقر شکم ، یبوست و عدم اجابت مزاج و عدم دفع گازو …. باشد . یکی دیگر از علایم انسداد حاد روده اینست که اتساع و حساسیت شکم که هر قدر انسداد در نقاط بالای روده باشد به همان نسبت اتساع شکم کمتر است و هر قدر که زمان انسداد طولانی تر شود به همان نسبت اتساع زیاد می شود.

با علل قولنج آشنا شوید

عواملی که می توانند سبب قولنج شوند (برابر نظر اطباسنتی) :

*اولین مورد از  علل قولنج حبس شدن مقداری از محتویات داخل روده به علت تغییر حالت آن که این خود می تواند سه علت مختلف داشته باشد .

1-به گزارش اسان طب ، گاهی در اثر حرارت زیاد داخل روده ، محتویات آن تجمع و خشک گردیده و سبب انسداد می شوند .

2- گاهی سردی مزاج روده ها سبب کندی حرکات روده و در نتیجه تجمع مواد و انسداد روده می گردد .

3- گاهی کمبود ترشحات روده و کمی رطوبات و مایعات داخل روده و خشکی حاکم بر آن سبب خشکی و حبس شدن مواد داخل آن شده و ایجاد انسداد می کند .

*دومین مورد از علل قولنج  وجود غده است : گاهی پیدایش غده ای در داخل روده سبب انسداد روده و عدم عبور طبیعی مواد از داخل آن می گردد.

*سوم وجود ورم : گاهی ورم های گرم مزاج یا سردمزاج قسمتی از روده را فرا گرفته و مانع عبور مواد از داخل آن شده و سبب قولنج می گردند .

*چهارم تجمع گاز : گاهی جمع شدن گاز در قسمتی از روده و عدم خروج و جابجایی گازها سبب قولنج ریحی روده می گردند .

*پنجم تجمع انگل ها : گاهی در اثر تجمع انگل های داخل روده در یک قسمت از آن یا کثرت آنها قولنج عارض می شود .

*ششم قولنج التوایی : گاهی در اثر جابجایی و پیچش روده و سوار شدن قسمتی از روده بر روی قسمت دیگر ایجاد قولنج می شود که این حالت را قولنج التوایی گویند .

*هفتم تجمع مواد هضم نشده : گاهی بعضی از مواد غذایی دیر هضم مانند تخم مرغ زیاد و یا به خام یا کشک یا نان های خمیر بخصوص اگر گرما خورده شده باشند می توانند روده را مسدود کرده و ایجاد قولنج نمایند و این حالت اخیر از سایر حالات دیگر در کشورهای جهان سوم بیشتر مشاهده می گردد. با راهکارهای درمان قولنج  آشنا شوید .

علایم قولنج

1-درد شدید که در تمان شکم پیدا می شود .

2- شکم به کلی بسته می شود و اجابت مزاج صورت نمی گیرد .

3- شکم سفت می شود و نفخ کرده و بالا می اید .

4- هنگامی که شدت پیدا می کند حالت تهوع و استفراغ عارض می شود .

علل قولنج

پس از علل قولنج میتوان به سردی مزاج و یا وجود غده هایی در بدن اشاره کرد. گاهی هم در روده حرارت زیادی وجود دارد که از علل قولنج می باشد. امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

رستوران مک دونالد

خواندنی های جالب درباره ی رستوران مک دونالد

داروی لیورسیل liversil

لیورسیل (Liversil) داروی گیاهی درمان دیابت

گينوييد

گینویید (چاقی نوع زنان)

درمان سندرم شوک توکسیک

بیماری سندرم شوک توکسیک

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code